Pitanje oko 5.1 povezivanja na box

Nema gledao sam, ali i da ima ne verujem da bi radio 5.1 tako…

Imam ja kod mene na plazmi opticki ulaz ali sta to ima veze kad iz tv-a nema izlaza 5.1 i koji to tv uopste ima 5.1 izlaze…
Darkoj88 , to kako si povezao je ok ,hdmi za sliku, opticki za zvuk i nemoj da zaboravis u audio opcijama xbox-a da namestis da je izlaz 5.1.

ja imam 5.1 sistem zvucnika povezan na dvd jel mogu ja te zvucnike da povezem nekako na tv ili ps3?

Ako imas ulaz za opticki kabl mozes direktno preko toga povezati 5.1 zvucnike sa konzolom.

imam opticki ulaz ali ne znam sta da radim s njim, a na tv-u imam i ovakve ulaze


ali kad povezem zvucnike sa tim ulazima onda se nista ne desava

mislim da na ne možeš, ako sam shvatio ti imaš surround sistem 5.1, ja sam imao pre nego što sam uzeo pojačalo i uspeo sam samo zvuk sa tv da prebacim na zvučnike. možda i može ali ja druže ne znam kako.

Druze to na slici su RCA ulazi, ne izlazi. Ne mozes povezati zvucnike na ulaz. Treba da kupis opticki kabl i da ga sa optickog izlaza na xbox-u povezes na opticki ulaz na dvd playeru i sve ce raditi kako treba.

ja imam 5.1 Genius sistem,na VGA kablu sto sam kupio uz Xbox,direktvo sam prikljucio uz zvucnike (drugi deo uz monitor) i mogu vam reci da je uzivancija za igranje,oseti se atmosfera iz igre…

Ako tv ima opticki izlaz onda tim putem ide 5.1 zvuk iz njega preko optickog kabla do optickog ulaza u 5.1 pojacalo/risiver.
I to imaju svi novi i bolji televizori.
Evo vidis ovo npr. Samsung LE46B750 / LE40B750 Review: 200Hz LCD TV
Mozda je i to sto ti imas na tvojoj plazmi izlaz a ne ulaz, i to 5.1.

Meni je povezan tv sa kucnim bioskopom(5.1 sistem)i naravno mogu da cujem tv preko njega ili bilo sta drugo kada nakacim na tv…

Ako ponavljam pitanja gore nije namerno :slight_smile:

Imam XBOX slim i Sony LCD i LG dvd kucni bioskop
XBOX i tv su povezani sa HDMI i sada mi nije jasno da li povezujem XBOX i LG bez tv-a i kojim to kablovima ide?

Moj LG DVD ima ovakve ulaze, nema tu optickog ulaza kao sto je gore neko pisao…

LG DVD PLAYER & RECE?VER LH-T250 SC sahibinden.com’da

Slobodan mi je ovaj AUX a na video normalno mi ide tv i da li moze tu nesto da se uradi preko AUX-a? Hvala

Mozes da povezes preko AUX-a ali time dobijas samo stereo zvuk.

OK, hvala

Bolje i to nego da se cuje samo na tv-u, idem da probam da povezem :slight_smile:

Samo da pojasnim neke stvari - Xbox može da se poveže na 5.1 sistem samo i isključivo SAMO preko optičkog kabla DIREKTNO na neki 5.1 desktop sistem zvučnika ako želite SURROUND osećaj zvuka. Indirektno može i preko HDMI-ija (kod modela koji imaju HDMI izlaz) ali u tom slučaju TV mora da ima optički ili neki drugi izlaz preko kojeg se povezuje na 5.1 sistem. Ja sam recimo povezao xbox sa komponentnim kablom (slika) na TV (nema neke razlike u odnosu na HDMI) a optičkim direktno na 5.1 sistem. Pošto xbox podržava DTS i Dolby Digital standarde zvuka preporučujem i 5.1 zvučnike sa takvom podrškom. Sve druge varijante analognog povezivanja xbox-a na zvučnike će rezultovati lošijim kvaltietom zvuka. Zvuk ćete naravno čuti ali nećete dobiti puno iskorišćenje onoga što pruža. Dakle da rezimiram Xbox 360 možete povezati na dva načina na 5.1 sistem:

  1. Preko optičkog kabla (u kompletu kada kupite Xbox na AV kablu koji se dobija imate optički izlaz) direktno na 5.1 Hi-Fi pojačalo na kome su naravno vezani zvučnici (bolja ali daleko skuplja solucija) ili na 5.1 sistem koji to podržava (neki Logitech ili Microlab), tada obično optički kabl “ubodete” u subwofer u odgovarajući ulaz. Jako je bitno da se optički kabl ne savija previše jer je osetljiviji od ostalih kablova.

  2. Preko HDMI-ija (pošto prenosi i sliku i 5.1 zvuk) ali tada morate da pazite da TV ima optički ili drugu vrstu 5.1 izlaza (mogu i analogni) iz kojih onda povezujete na neki 5.1 sistem.

Ako nekome treba neki savet neka me PM-uje slobodno.

Imam da DVD-u ulaze Component Video 3 cinca, crveni plavi i zeleni ali pise OUTPUT da li mogu nesto preko toga da spojim?

Ovde cu morati da te ispravim.
Kombinacija za zvuk preko HDMI kabla koji ide u TV i onda preko optickog izlaza na TV-u ide u Surround zvucnike ne daje 5.1 zvuk. Daje stereo. Iako debilno zvuci tako je. Razlog je antipiratska zastita na HDMI standardu: svaki uredjaj koji prima zvuk preko HDMI kabla ne sme da ga isporuci dalje u lancu u digitalnom obliku.

Ne znam odakle ti ta tvrdnja, ja sam kod sebe testirao i 5.1 radi bez problema. Konkretno xbox preko HDMI na TV a iz njega optički kabl na 5.1 zvučni sistem (Microlab X-10D) i pustio sam Oxygen (Jean Michelle Jarre) DVD koji u sebi ima dolby digital surround i dts zvuk. DD (dolby digital 5.1) mi je prepoznao bez problema a dts nije jer TV ne podržava dts. Međutim, kada povežem xbox direktno optičkim kablom na zvučnike prepozna mi oba standarda. Zavisi kakav zvučni sistem imaš i kakav TV tj. koje standarde podržavaju. Xbox recimo podržava preko optičkog kabla oba zvučna standarda za 5.1 (DD i DTS), a ne podržava jedino THX od aktuelnih standarda za kućni bioskop (al po meni to nije ni potrebno jer nije zastupljen toliko i njega fura samo Lucas i Logitech :slight_smile: ). Zvučni sistem koji posedujem takođe podržava oba standarda, a jedino mi TV ne podržava DTS (DD je podržan) Konrketno ovaj disk koji sam naveo, u sebi poseduje test za surround za DTS i DD (za svaki zvučnik i kanal posebno) i čuje se perfektno preko HDMI-ija 5.1. Moguće da je na nekim uređajima to zaključano al kod mene konkretno radi…

Da probam da ozivim temu a da ne otvaram novu
Dakle koji a da nisu z5500 ili taj rang cene (genius 5.1 modeli nemaju digital in)mogu da se uzmu sa digitalnim ulazom 5.1 a da pritom radi i box u 5.1 i pc u 5.1 ?

Jel zna neko ?

Druze sve je to mlacenje prazne slame, mora da se uzme dobro pojacalo, zvucnici ne mora da budu mnogo skupi, HDMI iz box-a u pojacalo, iz pojacala ide hdmi u tv i to je onda milina, sve ovo ostalo sto citas gore je smejurija i bacanje para. ako neko nema, bolje da ustedi nego da pravi “vestacke” price…