Pitanje oko 5.1 povezivanja na box

E ovako, imam x box vec duze vreme ali nikako da ga povezem na 5.1.
Pa me sada zanima kako povezati, posto koristim hdmi kabl za povezivanje na tv, a ne znam kako i sa kojim kablom da povezem logitech 5.1 na box. Imam sve moguce ulaze na 5.1, mislim opticki i to…

Pokušaj preko optičkog.

Pa glavni problem je sto gledam ko lud al ja opticki ulaz na boxu ne vidim :stuck_out_tongue:
Ako povezem sa hdmi, jel bi opticki trebalo da ide u tv ili box?

Ti imaš stariji xbox 360 ? Onda ti treba adapter neki, imaju na forumu slike, potraži malo.

Pa imam jasper arcade… pokusacu :slight_smile:
Uglavnom dobro je da nisam ja poludeo, jel pokusavam da nadjem ulaz vec godinu dana :stuck_out_tongue:

Koliko ja znam samo ovi novi slimovi imaju direktan opticki izlaz. Imas li opticki izlaz na TV-u?

imam arcade, opticki izlaz mi se nalazi u okviru AV kabla i to na samom delu koji za ubada u box. valjda je tako na svim boksovima (za slim ne znam).

Samo na komponentnom av kablu ima opticki izlaz, ali na kompozitnom koji se danas standardno isporucuje nema. A i kad ubodes av kabl ispod vise ne mozes da ubodes hdmi zbog siroke plastike, pa moras da se njakas sa time.

da, da, tacno. ja sam zaboravio da sam komponentni av kabl nasledio od premium boksa koji je svojevremeno uginuo.

Slim vec ima ugradjen opticnki izlaz,a da bi na starom xboxu koristio uz hdmi moras da uradis ovo >>

Mhm, glavni problem je sto sam izgubio moj komponentni, a i moj je arcade tako da svejedno nisam imao na njemu opticki izlaz.

Nego, ima li neko komponentni sa optickim izlazom viska da proda? :slight_smile:

Nisam znao da je moguce povezati zvucnike optickim kablom sa konzolom,a i ja nikako nisam mogao da povezem 5.1 :slight_smile: Hvala na informaciji!

Evo sad sam zvao virtual shop, imaju hdmi sa optickim ulazom, idem da pazarim :slight_smile: mislim da je 1499 din…

HDMI sa optickom ulazom?
Verovatno mislis kompozitni (komponentni) sa optickim ulazom.
Ja nisam cuo za HDMI kabl sa optikom.

Ona je meni tako objasnila, al to je zapravo hdmi posebno, a posebno adapter za audio izlaz… Nvm, radi :slight_smile:

To nije lose resenje ako neko nema ili ne zeli da rastura komponentni kabl…
Da li mozes da postujes sliku da vidimo kako to izgleda?

Hdmi Cable and Adapter for Xbox 360 | Hdmi Cable and Adapter for Xbox 360 on sales best price - related

Evo ga link.
Btw, ne zelite da cujete i vidite kako izgleda na plazmi od 52’’ i z5500 logitech zvucnicima… :stuck_out_tongue:

A taj tanki adapter. Imam to, mislio sam da su smislili nesto drugo.
A za ovo drugo: mene si za plazmu definitivno zezno ali za Pioneer VSX-519V
sa pravim zvucnicima bas i nisi ;p

Druze kad imas te zvucnike i taj TV, sto jednostavno nisi ubo zvucnike u opticki izlaz na TV, nije ti trebao nikakav adapter.

Mozda mu tv nema opticki izlaz ili ima ali daje los zvuk.