Pitanja i odgovori v2.0

Otvaramo novu temu za Pitanja i odgovore, prethodna tema se nalazi na ovom linku:

http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-hardware-software-f-a-q/893-pitanja-i-odgovori-v1-0-a.html

nagomilalo se dosta pitanja i onih koje treba biti i onih koje ne, zato idemo iznova sve…

evo lista nekih najcescih pitanja koja se provlace na forumu pa kako bi nekima olaksali da je postavimo…

P = Pitanje
O= Odgovor

P: Najnovija verzija firmware-a je trenutno koja?
O: LT+ 3.0

P: Na kojoj verziji Xbox-a radi LT+ firmware?
O: Na debelim kozolama (FAT) i na SLIM konzolama

P: Podrzani drive-ovi na kojima radi LT+?
O: Benq, LiteOn svi modeli, skoro je izasao i za Hitachi 78 i 79, Slim 9504, 0225

P: Najnoviji dashboard je?
O: 2.0.14699.0

**Tema za dashboard i LT pitanja:
Dashboard updates i LT custom firmware
**

P: Da li prilikom ubacivanja najnovijeg firmware-a treba vracati drive na STOCK firmware pa onda raditi udpate dashboarda?
O: Treba vratiti na STOCK FW, pa onda odraditi update dashboard-a a zatim flesovati drive na LT+, moguce flag-ovanje za ban ako se ne uradi ovako

P: Da li prilikom ubacivanja najnovijeg firmware-a moram prvo da update-ujem dashboard ili fw?
O: Svejedno je sta cete prvo, ali uvek je najsigurnije prvo dashboard pa onda firmware
EDIT: Kod najnovijeg dash-a obavezno prvo vratiti drive na stock fw pre ubacivanja dash-a, pa nakon update-a dash-a flesovati LT+

P: Sta je AP25 protekcija ili zasto imam crni ekran kada pokrenem neku igru?
O: Anti Piracy 2.5, samo ime kaze sta je, crni ekran se javlja zato sto ili nemate adekvatan firmware (trazi se obavezno LT+) ili niste patchovali igru kako treba

P: Koje igre imaju AP25 protekciju?
O: Fable 3, Need For Speed: Hot Pursuit od nedavno i Call of Duty: Black Ops, Call of Duty: Modern Warfare 2, Halo: Rach (ove poslednje tri imaju aktiviran AP25 od najnovijeg dash update-a 2.0.12625)

P: Sta da radim sa igrama koje imaju AP25 protekciju?
O: Kao prvo morate da imate LT+ firmware a kao drugo pratite ovaj tutorijal kako da pravilno narezete u patchujete igru kako bi bila citljiva:** http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/3311-mega-tutorijal-kako-proveriti-patchovati-i-pravilno-narezati-bilo-koju-igru-up-to-date-10-11-2011-a.html**

P: Da li sam flegovan za ban ili ne iliti kako se zastiti od flegovanja?
O: Ako ste pokusali da na dashboard-u 2.0.12611 pokrenete neku od AP25 igara a pritom niste imali LT+ fw, onda ste flegovani, a kako se zastiti pa nemojte da trcite da pustite neku igru nego procitajte ovo :smiley:

P: Da li je dovoljno samo da patchujem igre sa ABGX-om i da li ce mi raditi na starijem FW-u?
O: Ne, svaka AP25 igra zahteva LT+

P: Imam Samsung drive i nemam LT+ kako meni rade AP25 igre?
O: Samsung u sebi nema ugradjenu mogucnost za ocitavanje AP25 sektora na disku, tako da ne vidi da li je igra AP25 ili nije, jedina stvar koja je potrebna je da na njemu bude LT firmware, znaci LT ne LT+ jer za njega ne postoji LT+

P: Imam LT+ ali ubacio sam igru i dobijam crni ekran. Da li sam flagovan?
O: Niste flegovani ako izvadite disk u roku od 3 minuta jer LT+ je napravljen da cim disk ima AP25 protekciju a nije patchovan zastiti konzolu od flegovanja i banovanja tako sto ne dozvoli da se ona uopste pokrene ali imate foru da 3 minuta da izvadite disk u protivnom ide flag…

P: Kako biti najsigurniji na LIVE-u?
O: Uvek flesovati najnoviji FW i uvek provlaciti igre kroz najnovji ABGX. ABGX mozete skinuti na abgx360

P: Kako instalirati igru na hdd?
O: Ubacite igru, kada se pojavi logo igre idite na Game info, Y dugme i onda na Install Game

P: Da li mi je potreban disk za igranje igre ako je instalirana na hard disk?
O: Da, ali samo za pokretanje igre, cim se pokrene dvd prestaje da se vrti i igra se ucitava sa hard diska

P: Zasto se uopste instaliraju igre na hard disk?
O: Zbog brzeg pokretanja a manje se haba laser dvd drive-a, znatno cuva laser…

P: Gde mogu kupiti LIVE pretplatu i MS poene i kako?
O: http://www.xboxrepublika.com/xbr-shop/1660-xbr-shop-prodaja-xbox-live-gold-kartica-i-microsoft-poena.html

P: Da li mogu sam da flesujem xbox?
O: Mozete, ako posedujete sledece stvari, CK3 Lite ili Pro (za napajanje samog drive-a) i jedno od sledeceg VIA6421 SATA kartica ili Xecuter X360USB uredjaj, bez ovih stvari ne pomisljajte da radite flesovanje sami, i nikako ali NIKAKO nemojte da koristite xbox kao napajanje za drive umesto CK3, izgorece vam southbridge na xbox-u i onda cao konzoli…

P: Gde mogu da kupim konzolu, opremu i slicno?
O: XboxRepublika Forum - XboxRepublika SHOP

P: Gde mogu da flesujem konzolu?
O: Kod proverenih clanova sa foruma: Akiris, duschan, Prenex ili M007P, za podrucje BIH - Nemesis

P: Sta je to XGD3 igra?
O: http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-hardware-software-f-a-q/3366-xgd3-najnoviji-format-diska-xbox360-igara.html

P: Da li mi je potreban neki specijalni rezac za rezanje XGD3 igara?
O: Da potreban vam je neki od LiteOn modela iz iHAS serije to su modeli 124, 224, 324, 424, 524 ili 624. Potrebno je da imaju flesovan iXtreme Burner Max firmware da bi mogli da rezu XGD3 igre. Sve vezano za ove rezace i kako ubaciti FW imate u ovoj temi: **http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/3359-tutorijal-ixtreme-burner-max-kako-flesovati-liteon-rezac-za-pc.html
**

**P: Jel bas mora taj LiteOn ne mogu nigde da ga nadjem?
**O: Po pravilu DA TREBALO BI, ali postoji jos jedno resenje tzv. crossflash ili metoda da odredjene modele rezaca koji su u stvari LiteOn unutra prebacite da ih kompjuter vidi kao LiteOn model. Lista podrzanih modela i uputstvo kako to uraditi je ovde: http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/3382-tutorial-crossflashing-na-liteon-ihas-drive.html

P: Kako se rezu igre pravilno, kako treba sve podesiti oko rezanja?
O: Svaki odgovor za to se nalazi u ovoj temi:** http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/3311-mega-tutorijal-kako-proveriti-patchovati-i-pravilno-narezati-bilo-koju-igru-up-to-date-10-11-2011-a.html**

P: Zna li neko kako da rasturim svoju konzolu? Imam PHAT konzolu?
O: http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/2422-tutorial-rastavljanje-rasturanje-xbox-360-fat-konzole.html

P: Zna li neko kako da rasturim svoju SLIM konzolu?
O: http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/3278-tutorijal-rasturanje-rastavljanje-xbox-360s-slim-konzole.html

Ako nesto nije pokriveno od ovih osnovnih pitanja, pitajte slobodno :slight_smile:

sezona 2.0 krece…

Jasno nema sta :slight_smile:

Da pitam nesto, koja je razlika izmedju CK3 Pro i CK3i ??? Mislim jel CK3i poboljsana verzija ili sta???

I sto se tice ovih XDG3 igara ili kako vec, jel mora da se ima Liteon ili da se uradi crossflash, ili moze po onom tutorialu da se uradi…ono sa CloneDVD valjda???

ma ista stvar u principu, lepse upakovano sa par sitnih izmena, najbolja je ona za automatsko on/off dugme :slight_smile:

CK3 Pro Rev D info:


The best selling Xbox 360 Connectivity kits in the world just got better with the release of the 4th generation of CK3 - the CK3 PRO (Rev D)[COLOR=#FF0000]Now includes free case[/COLOR]
Team Xecuter developed the first ever Xbox 360 connectivity Kit back in 2006 and now we present the 4th generation. The CK3 Pro (Rev D) is an Xbox 360 DVD drive adapter that enables you to connect all versions including the new Slim drives to your PC and to repair / upgrade the firmware. It also has the advantage of being able to connect your Xbox 360 DVD to your PC without having the fuss of moving all your equipment across rooms and dragging around that huge 360 power supply! As part of the CK3, advanced features such as amodeb switch which allows a Hitachi (non 78/79) DVD drive to be recognized in Windows/Linux without any software or hacks, USB & RS232 support to enable the extraction of the drive key from the Liteon 74850C DVD Drive (probe v1 or v2 only - not required if you are using a Probe v3) , built in power switch to be able to switch to vendor mode in Jungle Flasher and an on-board eject switch. Comes complete with a USB cable, SATA cable and an Xbox 360 Phat Hard Drive Data Transfer Adapter. The perfect Xbox 360 DVD repair / upgrade adapter for those who want the complete Xbox 360 Data Kit.
Powers ALL versions of Hitachi, Samsung, Benq and Liteon (both Phat and Slim models)
[COLOR=#FF0000]CK3 Pro (Rev D) Upgrades:[/COLOR]

  • Fully redesigned PCB to allow cleaner USB communication

  • Protection circuit to solve any RS232 / USB Overheating issues

  • Serial / USB Override Switch (Only required when using a Probe v1 or v2)

  • Two color power cable to show correct way around (helps people who have Liteon drives and sometimes have the drive upside down and inadvertently connect the power cable the wrong way around. One row of cables is Green to show the correct way UP and one row is red.

  • New designed packaging for retailers
    Feature List:

  • Latest 4th Generation Design

  • Onboard USB Support (Only required when using a Probe v1 or v2)

  • Onboard RS232 Support (Only required when using a Probe v1 or v2)

  • Powers ALL XBOX 360 DVD Drives (both Phat and Slim)

  • Mode-B Switch For Hitachi Drives (78/79 versions required Jungle Flasher to set to Mode-B)

  • 100% Compatible with all flashing tools inc Jungle Flasher

  • Onboard ON/OFF Switch (Perfect For Enabling Vendor Mode)

  • Self-Resetting PPTC Fuses To Prevent Damage If You Plug In The Power Cable Incorrectly

  • Onboard Eject Switch

  • Includes USB Cable

  • BONUS FREE SATA Cable

  • BONUS FREE XBOX 360 Phat Hard Drive Data Transfer Adapter

  • Effortlessly transfer files from your 360 hard drive to your PC without opening up the case!

  • High Build Quality

  • Trusted Xecuter Design
    Requirements:

  • X360USB PRO or Compatible SATA Card (We recommend VIA 6421)

  • Software to communicate with the DVD drive such as Jungle Flasher Software (or other preferred apps)

  • USB Port or RS232 Serial Port For Liteon 74850C DVD Key Backup (Only if using Probe v1 or v2 only. Not required with Probe v3)

  • If extracting a Liteon DVD key (any model) then you will also need the CK3 Probe 3 (requires no trace cuts and no soldering)

  • Good Quality Molex Power Supply (Can use molex from PC PSU or External Molex PSU)
    This device is designed primarily to aid or assist in the repair or replacement of defective hardware. It’s only use is as a power supply and USB/RS232 adapter. It does not enable any kind of piracy or have any code whatsoever that circumvents any kind of protection. We do not support nor encourage, if possible, potential infringements of others intellectual property rights - please do not contact us with any question related to this use as we will not respond. DO NOT use or buy this product if you are looking to perform any illegal activity. Xbox & Xbox 360 are registered trademarks by Microsoft Corporation. No affiliation between the Team Xecuteror XCONSOLES.COM and Microsoft Corporation exists or is implied.

CK3i info:


Team Xecuter developed the first ever Xbox 360 connectivity kit back in 2006 and although it’s success has been imitated it has never been bettered. We now present the first of the latest upcoming upgrades to the world famous CK3 product range.We present to you the successor the CK3 Pro - the all new Xecuter CK3i.
The last few months have seen many changes to how a 360 DVD Drive is powered and manipulated in order to read/write its DVD key and firmware. So much so that it was time for a complete overhaul of how the CK3 worked and to bring it right up to date in order to be ready for whatever 2011/12 had in store.
Now we have tools such as the Xecuter CK3 Probe 3, it has become clear that RS232 serial is no longer required to extract the drive key. We have also taken all of the technology that had been built into the CK3-CP and embedded all of that into the new CK3i and thanks to our partnership with Jungle Flasher we have been able to completely embed all of the automated functions so that working with 360 DVD Drives is now easier than ever before.
The layout of the entire circuit has also been completely redesigned using the same high end facility that produces the uber successful X360USB PRO and is now more reliable, safer to use and with even more protections in place to safeguard against any errors.
You will also be happy to know that the Xecuter CK3i is released complete with its slick designed case to give extra protection and to give it a quality design that is not just on the inside but on the outside too.
Feature List:

  • 100% Compatible with all XBOX 360 DVD drive models both Phat and Slim.

  • 100% Compatible with all flashing tools inc Jungle Flasher

  • JungleFlasher Controlled Power ON/OFF/CYCLE

  • Manual Controlled Power ON/OFF/CYCLE

  • JungleFlasher Controlled Eject Open/Close/Half Tray

  • Manual Controlled Eject Open/Close/Half Tray

  • JungleFlasher Controlled ModeB

  • Manual Controlled ModeB

  • Self-Resetting PPTC Fuses to prevent damage if you plug in the power cable incorrectly

  • Extra power filters for a cleaner, safer design

  • Auto/Manual Mode LED’s

  • Power On/Off LED

  • ModeB On/Off LED

  • Includes USB Cable

  • Custom Designed Case

  • High Build Quality

  • Trusted Xecuter Design

Requirements:
• Windows PC (XP/VISTA/7 32 Bit)
• Compatible SATA (Recommend X360USB PRO)
• Latest Jungle Flasher Software
• Good Quality Molex Power Supply
• Liteon DG-16D2S Key Extraction Requires a CK3 Probe 3
• USB Port
• Windows Drivers Download: click here

E ekstra, sad ce to da iscitam i jos nesto mi palo na pamet. U cemu su bolje Slim konzole, mislim svi ono kao prelaze na slim, pa da pitam sta su prednosti, sta mane??? :slight_smile:

ista stvar kao stare, razlika glavna je da ima Wifi i bolje hladjenje, ali ako imas JASPER phat model, onda prelazak na SLIM je cisto bacanje para… to prelaze ovi sto imaju starije konzole koje su crkle, a i prelaze jer stare se vise ne prodaju pa zato imas slim sad na svakom cosku

Hvala ti, kako da znam koja mi je maticna, ja sam otvarao gledao, ne mogu da izvalim, jel ima neka slika i nesto da znam jel Jasper ili koje vec imaju??? Jos ovo da pitam, citkam neke teme na forumu, pa me intersuje, jel isto flag i ban???

dobro bre jel si ti citao prethodnu temu? :)… po naponu koji je potreban za konzolu, vidi se pozadi na stickeru pored konektora za napajanje

A moze i ovako po konektoru za napajanje ako nekim cudom fali nalepnica:


Xenon i Zephyr: 12V =-=-= 16,5A; 5V =-=-= 1A
Falcon i Opus: 12V =-=-= 14,2A; 5V =-=-= 1A
Jasper: 12V =-=-= 12.1A; 5V =-=-= 1A[COLOR=inherit][FONT=inherit][COLOR=inherit][FONT=inherit][COLOR=inherit][FONT=inherit]
[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Imam Jasper PHAT :smiley:

Evo i od mene jednog pitanja,posle pokretanja xgd3 konzola radi bucnije par minuta[verovatno tih 3 kao na pocetku] pa pitam jer to normalno ili?

Normalno je to, neka provera valjda, nisam siguran.

Jel ima negdje manual/tema tražio sam ili nisam bio uporan ili nema?, kako hdd od laptopa (500gb) prekrstiti za xbox360 ??? činjenica je da se ne može samo ubaciti i to je to.

http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/835-tutorijal-napravite-svoj-250gb-hdd-za-xbox360.html

Svaka cast! Sve na jednom mjestu. Ovo ce pocetnicima uveliko olaksati zivot. :slight_smile:

Jedno pitanje,ne znam da li ima negde ali sam isao na search i nisam nasao nista…

Kupovina NOVE refurbished xbox 360 slim konzole od 4 GB.
Zanimaju me mane(ako ih iima) i prednosti,da li je neko imao iskustva,sta misli itd…?
Garancija ide uz nju a vidim u inostranstvu dosta cesto cesto kupuju te konzole i utede poprilicno.

Mane - kasnije izbacuju flash (zasad), mada je pitanje koliko ce ta situacija trajati s obzirom da phat modela vise nema sad je slim standard

ako se odnosilo na moje pitanje,onda to i nije neka mana :smiley: ako se ja pitam,ispada da je sve u stvari prednost,pre svega zbog ustede novca :-?

Ljudi, imam jedno pitanjce. Zanima me da li mogu da ubacim CD za ciscenje lasera u xbox i da li valja tako nesto uraditi?Imam neki Hamin cd za cistac laser. Inace, ispod tog CD nalaze se male cetkice koje sluze za ciscenje lasera.

nemoj to da ubacujes, to u 90% slucajeva pogrebe laser, bolje otvori lepo konzolu imas tutorijal kako, pa otvoris drive (ima samo 4 srafa, mnogo lako ide) i lepo izduvas prasinu a laser polako stapicem za usi i alkoholom

@studiovpc Ok, hvala na brzom odgovoru. Imam jos jedno pitanje. Kada ubacim disk, i dok ga vrti u drjavi, ponekad se cuje brujanje. Sta mu to dodje?Da se nije nesto pomerilo, otkacilo?

ma nije tako zuji