Pitanja i odgovori v2.0

Ne kapiram te, al nema veze. U svakom slucaju phat novih vise nema tako da ti je pitanje bespotrebno…

Ne kapiram sad ni ja tebe,kakvih novih phat?Ne znam zbog cega mislis da je BESPOTREBNO,objasni mi??
Posto ne znam a hocu da znam iz vise razloga,sto bi pitanje bilo bespotrebno?
1.) Da li refurbished konzole su one koje su bile “pod greskom” u nekom pogledu i uspesno otklonjena ta greska jos u fabrici
2.) Da li su te konzole vec bile u upotrebi ili nisu nikada,ustanovljena greska ,otklonjena,konzola dobila nalepnicu …?

postoje i one koje su bile u upotrebi, vracene u fabriku otklonjeni svi kvarovi, sredjeno sve, zamenjeno sve sto je potrebno da se zameni i naravno prolazi kontrolu kvaliteta ide u dalju prodaju kao REFURBISHED, potpuno ispravna sa garancijom fabrike kao da je nova, jedino ima nizu cenu kao takva

Zna li se mozda kolika bi bila neka cena one koja nije bila u upotrebi ovde kod nas?Koliko bi mogla i trebala biti jeftinija od one bez nalepnice?

Refurbished konzole ne moraju biti one koje su pod greskom. Kao sto verovatno znas, na zapadu imaju polisu da proizvod mozes vratiti u roku od 30 dana iako ti proizvod radi savrseno. Onda se te konzole vrate na proveru i kada prodju sve testove, nalape im “refurbished” jer im zakon zabranjuje da ih prodaju kao nove.

Drugi slucaj je da konzola nikada nije ni bila prodata nego je zbog nekog problema vracena na servis, greska propravljena i onda morala opet da bude oznacena kao refurbished.

Treci i najcesci slucaj (sada) je da konzola nikada nije ni bila prodata vec je vracena u fabriku/servis jer je zamenjena novim modelom u prodavnicama (kao sto je sada slucaj sa slimom). Te konzole opet prodju sve kontrole i vrate se u prodaju jeftinije kao refurbished.

Refurbished konzole ne bi trebalo da su ista losijeg kvaliteta nego “nove”.

Neka me neko ispravi ako sam pogresio, to je koliko ja znam o refurbished proizvodima.

Hvala svima na pomoci i odgovorima :slight_smile: svaka cast!
Jos me jedino zanima(to ne znam da li ce neko znati)on sto sam pitao u prosloj poruci,kako znati koliko vredi konzola koja nije koristena,znaci nije bila u upotrebi a ima nalepnicu?

Pa to ne moze niko da ti kaze, kod nas se to prodaje isto kao novo malo ko zna sta je refurbished

Kod nas nema takvih zakona, tako da ne verujem da ces bilo gde naci da isticu da je konzola “refurbished” i da jeste, nasi bi to prodali kao da je skroz novo…

Ovo je Balkan :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jaja pod bubrege vječito :slight_smile:
Ima kod nas u BiH novih jasper 230e (fat) prodaju neki likovi,eh sad da li je refurbished ili je nova,možda ni oni ne znaju :slight_smile:
Mada bi ja za te novce uvijek kupio slim.

pa pise na konzoli pozadi, ako pose Manufacture date pa datum onda je nova tj nije refurb, ako umesto toga pise SERVICE DATE onda je refurbished

Ja imam Jasper PHAT, sto je ona toliko dobra

_**BATALITE BRE SA DEBILNIM PITANJIMA!!!

Stvarno ovo nema vise smisla, jel se neko potrudio da procita opnu staru temu!!! Ovako glupa pitanja od sada u kantu a korisnik dobija po usima… upozoreni ste!!!

**@MAXS

odgovoricu ti zato sto si lenj!!! poslednji put!!!

zato sto ne pati od RROD-a, ploca koja ne crkava to znaju cak i oni sto nikad nisu imali xbox ali su culi negde da je jasper dobra serija…_

A ima i novih koje nose nalepnicu service date kao npr. ove koje je prodavao xbr shop tako da je sve to relativno…

Sve koje nose tu nalepnicu su nove ne igrane i iz fabrike!
Ljudi svaki sledeci glupi post bice obrisan, verovatno i prethodni, samar sledi svima.

Imam jedan problem kada pokrenem igru GTA 4 xbox izbaci problem UNREADABLE DISK.Sve druge igre kopije kao sto je i gta 4 rade normalno.Gta 4 dvd je omega DVD + DL nema mnogo ogrebotina,ali ima kao neke male plave tackice po njemu.HDD nemam pa nemogu da probam da instaliram igru jer mi je xbox arcade.Da li zna neko u cemu je problem???Da li je to do ostecenog diska ili moze biti nesto drugo,ali da napomenem da ostale igre rade.

Cim rade druge igre verovatno je onda do diska,biti ce da ga nije dobro narezan, a LAKO moguce i radi tih tackica po disku.Najbolje bi ti bilo da ga probas ponovno narezati…

I ja se nadam,ali dva puta sam ga rezao prvi put je radio 2 dana i onda poceo da izbacuje taj problem,pa sam ga prerezao na novi disk i isto te tackice i isti problem.Mozda ga drajver nije dobro narezao ili je los torrent.Da li torent moze da utice na rad igre?

Moze ako je losa verzija…ali ako ti je dva dana radio i onda poceo da zeza znaci da nije do toga…biti ce da je onda stvarno do diska,preporucio bi ti da ga ponovno narezes ali ne na Omega-i nego na nekom drugom mediju najbolje bi ti bilo na Verbatimu…

To sam i predpostavljao da trebam da probam na nekom boljem dvd-u,omega sam uzeo jer sam mislio da je sve jedno i kosta samo 60 din.:mmm

Drzi se ti radje Verbatima je skuplji ali zato i vredi…