Pismo EA-u zbog FIFA 11 režiranja i nameštanja utakmica!

Ovaj post neka pročitaju samo oni koji igraju fifa 11 na live-u i neka odgovore imaju li sličan problem i jesu li primetili ovo što će pročitati.
Pismo je naravno prevedeno na ENG ali pošto smo mi samo mali miševi u njihovim životima, čisto sumnjam da će ga uopšte i čitati :swear:

Da ne dužim, evo vidite šta smo im sklepali moja ekipa i ja:

**Poštovani EA sports,
Pišemo Vam po prvi put u želji da Vas pohvalimo kako ste napravili preokret u fudbalskoj simulaciji u odnosu na PROEVOLUTION SOCCER (PES), ali i malo da Vas kritikujemo.
Do nedavno smo bili verni obožavaoci PES-a medjutim kada smo videli koliko ste značaja pridodali realnosti, grafici i gameplay-u jednostavno ne možemo više ni da pogledamo PES a kamoli da ga igramo :slight_smile:
Čak smo i sve svoje drugove odvratili od pes-a i svi sada igramo samo FIFU 11 na XBox 360 platformi :slight_smile:
To je sve što Vam lepo imamo reći, a sada bi smo Vas malo kritikovali tačnije skrenuli pažnju na jedan VELIKI PROBLEM!!!

Kao prva i jedina ali NAJVEĆA GREŠKA u čitavoj igri jeste to što ste suviše očigledno napravili “režiju” odnosno nameštanje utakmica!
Konkretno, tim koji povede bude oslabljen od strane komijutera, teško ili gotovo nikako ne može da se brani, i ubrzo prima gol. Posle primljenog gola sve je neizvesno sve dok neko ne povede, i onda u pomoć slabijem uskače kampijuter i savršeni napadi i savršene akcije počinju sve do izjednačenja. Tačno se oseti u toku igre da kada Vam ide sve od ruke, onako kako ste zamislili, u momentu kada postignete gol jednostavno se gubi kontrola nad igrom i ubrzo primate gol.
To je očigledno kako na live-u, tako i na prijateljskim mečevima van live-a.
Svesni smo toga da ste na taj način želeli da podignete napetost u toku igre, ali znajući da je sve to režija kompijutera totalno se gubi svaka draž, i više se ni ne radujemo postignutom golu, a niti se nerviramo kada gol primimo.
Kod nas želja za fudbalom polako jenjava baš zbog pomenutih stvari.
Toga jeste bilo i u proteklim fifa igrama ali ne u tolikoj meri koliko u ovoj. OVDE STE GA MALO PRETERALI!!!
Svesni smo činjenice da ovo pismo ništa neće promeniri, ali isto tako smo i svesni da ima još mnogo ljudi kojima ovo mnogo smeta i polako se odriču FIFE i vraćaju na PES. Ukoliko je potrebna peticija sa raznih foruma, samo recite koliko potpisa je potrebno :slight_smile:
Ukoliko postoji mogućnost da se to popravi putem nekog update-a, mi Vas molimo da to ispravite jer poslednjih 10 dana se fudbal više i ne igra baš zbog svake nameštene i režirane igre od strane kompjutera.

U nadi da ćete nam brzo odgovoriti, srdačno Vas pozdravljaju BIVŠI PES fanovi :)**

To je to. Zna li neko nešto o ovome???

Da to je opste poznati problem i to ne samo u ovoj Fifi… Mada ja nisam presao sa Pes-a na Fifu, u mom slucaju je obrnuto… Ove god je fifa malo nasminkana Fifa SA, a PES i Master Liga online nesto potpuno novo, velika promena, nabolje svakako…

Не верујем да ћете ми веровати,али ајде да пробам. Кад год сам играо са братом победник је био онај који је први дао гол ИЛИ у најгорем случају бива изједначено. Можда сам ја у питању,али стварно нисам запазио овај проблем…

Cim primetim nagli pad u igri odmah pokusavam sa izmenom igraca ili formacije i cesto uspem da se povratim.

Van liva imam ekipu od nekih 7-8 ljudi, od prosecnih do bolesnika, :smiley: ali bez obzira na “skill”, svako svakog moze da dobije. Oni to objasnjavaju “slabim danom”, iako je ponekad ocigledno da kompletan tim bez ikakvog razloga ne moze da sastavi jedno obicno dodavanje.

Mene mnogo vise muci jedna druga stvar, a to je NERVIRANJE! :smiley: Redovno mi se desava da opsedam protivnicki gol 44 minuta, imam 3-4 precke, stative…doslovce silujem protivnika i onda kontra u 45 minutu i primim gol… Posle toga, ja bukvalno mogu da igram 10 partija, gubim sve do jedne jer jednostavno puknem i nema vise ni minimum koncetracije, i zato u takvim trenutcima moram da ostavim dzojstik. Tovare me zbog toga najstrasnije ali meni su zivci najpreci. :smiley:

Ne slazem se da je bas tako crno ali u svakom slucaju treba ti odati priznanje na posvecenosti. :smiley:

To legendo ! :smiley:
Realno im i ovo jeste najveći propust, najavili su onaj update koji će da ispravi neke greške, i možda dovede AP 2.5 na fifu.
Ako ti odgovore, postavi ovde ss e-maila.

Drzue batali pismo i predji na pes :wink:

Ma ne slusaj ga, nisi toliko ocajan. :smiley:

i možda dovede AP 2.5 na fifu?? Ne znam šta to znači…
Inače to što je jedan od Vas kraljeva napisao to za 5 - 6 prečki i stopostotnih šansi i obavezno u 45-om minutu gol (o 90-tom da i ne pričam) stvarno zna da dovede do ludila! Da ne pominjem koliko sam džojpeda polupao zbog takvih stvari na lajvu. Sreća pa se više ne nerviram jer sam napokon skontao da je to režija fife i to jednostavno mora tako biti. Danas sam na primer na lajvu gubio 3:2, igrao protiv Bajerna sa Študgartom i u 85-om minutu dam sa 35 metara gol, i već u 90 klose isti takav meni za pobedu. Samo sam se nasmejao (majke mi), ostavio džojstik i rešio da im se javim po tom pitanju hebo im pas m…:mooning:
Hvala Vam svima koji imate razumevanja i drago mi je što nisam jedini sa tim problemom, iskreno mislio sam da tripujem…

Drzue batali pismo i predji na pes :wink:
Misliš da se vratim na pes? :nono: Druže skinuo sam ga, probao i ono je na spram fife kao da spektrum igram. Ne mogu da ga jebeš!
Kud sam i počeo fifu da igram pa se navukao…

Nisam to primetio u igranju 1 na 1 i u karijeri,doduse nisam ni mnogo igrao,ali posle ove fife sam zaboravio na PES,smesno mi izgleda kad vidim da neko to igra…

pa meni je smešno od fife 08 a ovo je sad smešno i porediti. Uz dužno poštovanje svih onih koji i dalje igraju pes, mogu samo da im kažem da ne znaju šta propuštaju…

o boze, ti se bas danas iznervirao na LIVE-u :smiley: :smiley: jel poleteo i koji joypad? :smiley: :smiley: a to da ce uvesti AP2.5 sa novim update-om znaci da ti igra nece raditi na novom dashboardu. (pricao sam ti o tome)

Totalno se slazem sa ovim sto si napisao.Samo da kazem da sam ja ovaj problem Fife rijesio na taj nacin da sam od silnog nerviranja lijepo prodao i ps3 i Fifu pa sad fino igram bez nerviranja Fable 3 na Xboxu.:happy

Ja bas obrnuto mislim, meni je fifa toliko arkadna i toliko izestacen fudbal da je to strasno.Odbrana je katastrofalno odradjena a centarsutevi i fizika lopte su mi kao da sutiraju balon a ne loptu, ali ajd sad nije to tema izvinte za spam :slight_smile:

Ja redovno sa ortacima vikendom igram Fifu i zaista ovo nisam primetio da se dešava baš kako je napisano. Ima naravno i nerealnih golova i čudnih sudijskih odluka ali ništa toliko strašno (Ne idem na Live, znači isključivo živi protivnici :slight_smile: )
Mene u ovoj FIFI jedino nervira kada igram na legendary protiv CPU-a. Tu stvarno mogu da kažem da je sve namešteno. Posle silnog nerviranja sam odustao, jer sezonu na legendary nema šanse da odigraš a da se ne popizdiš na kraju. Sad kad igram sam stavim sezonu na world class i uzmem neki slabiji tim tipa Fulam, Vest Hem ili Parma, Napoli … koliko toliko je zanimljivije jer CPU ne šteluje utakmice kao na legendary.
I pored svega nema šanse da se vratim na PES. Kao što neko reče gore bukvalno je razlika kao da igraš neku igricu na spectrumu. Zaista je to tužno za PES ali tako je.

Ti mene baš dobro poznaješ ali ovaj put baš grešiš. Ono kad popizdim, popizdim, ali posle pet istih utakmica i to svaki dan po pet istih, više ti postane monotono. Kao kada gledaš klasičan američki film gde uvek na kraju znaš šta će biti. Ovde u fifi 11 nema nagadjanja šta će se desiti, režija je toliko očigledna da bi se samo kreten iznervirao kod takvih sranja. Jbg druže šta da ti kažem, omašio si ovaj put… i možeš da staviš tog War-a kao avatara koliko god hoćeš, ja te se ne bojim, i ovako pijan - odvaljen bi te odrao u fifi, ne bi ti ceo Holivud mogao izrežirati tekmu da me pobediš :devil

Pa što se balona tiče tu mislim da nisi u pravu jer je to bilo jedino kod pes 4-ke koju sam sećam se preskočio kao da nije ni izlazila. Odigraj nekoliko tekmi fife pa malo obrati pažnju na fiziku. Čak, ponekad imam utisak da šutiram medicinku, a ne balon :slight_smile:
Ok, svako ima svoj stav tako da ako se nekom ne svidja neka igra pes, ja ću fifu pa makar i sa balonom :wink:

Ovakve opcije su postojale u ranijim EA simulacijama i trkackim igrama, ali su mogle da se iskljuce. AI catch up je u sustini jedna beskonacno glupa zamisao od strane ljudi u EA Gamesu, koji ne razumeju video igre i mentalitet igraca, i misle da mogu da izreziraju napete utakmice. Igraci naravno nisu moroni i lako primete nepravilnosti u igri koju dobro poznaju.

Medjutim, iskreno se nadam da je to stvar proslosti i da toga nema protiv ljudskog protivnika. Moguce da zaista nesto slicno postoji na legendarnom nivou protiv AI-ja, a takvu mogucnost dopustam jer AI na neki nacin mora da simulira ponasanje ljudskog protivnika koji, logicno, u situacijama kada juri rezultat, mora da zapne iz sve snage.

Medjutim do sada u mecevima na lajvu nisam primetio nista slicno. Desava se prilicno cesto da dam gol u poslednjem minutu, medjutim, mislim da je to zbog trebe protivnika i moje zelje da dam gol vise nego do namestanja. Uzroci su vise psiholoski nego sto igra favorizuje nekog igraca menjajuci pravila igre u njegovu korist. Toga ne bi smelo da bude i stotine hiljada igraca koji igraju na lajvu pobunilo bi se i to ne bi nikada dozvolili. Jednostavno to ne bi imalo teoretske sanse da prodje a da armije fanova ne primete.

Ako mi neko dokaze da to postoji ja se javno odricem FIFE i prelazim na PES. Pa meni je najbitniji osecaj da sve zavisi od mene i ako bih primetio i trunku rezije vise ne bih ubacio igru u konzolu.

sve je to sugestivni deo padawane. sad ces primetiti kako su utakmice namestene, videces :smiley: :smiley: :smiley:

Pazi sad ovo: Ja igram uvek sa Čelsijem i znam kako se kreću, ubacuju, dodaju… Dok je na primer 0:0 retultat, sve ide ok odnosno normalno što se napada i odbrane tiče. Čim primim gol ili dva, onda mi igrači jednostavno polude a protivnik ne može da se pokupi sa odbranom, sve mi polazi za rukom, i UVEK dam gol ili čak izjednačim, a ne retko i pobedim sa 2:3. A pazi sad ovo: Da bih ti dokazao da režira, kada tvoj protivnik na lajvu izabere npr Inter ili Barsu ili neki nabudženi klub, ti uzmi npr Wolsburg, Villareal, Shalke ili tako nešto u tom rangu oko 4 zvezdice, videćeš koliko će on biti nemoćan, a ti ćeš ako ništa drugo bar igrati normalno.
Ja sam juče protiv Intera do 35 minuta dao 3 gola sa Shalke-om (lik je posle trećeg gola izašao) Onda Barsu sa 3:0, pa opet Barsu sa 4:0
Ja sam na 21 levelu trenutno i kada izmem Čelsi protiv Barse ili ostalih jakih klubova, jednostavno mi ne igraju i ne ubacuju se kao ovi ostali slabiji klubovi.
Verovao ti meni ili ne, ja poslednjih 10 utakmica uzimam slabije klubove i od 10 tekmi imam 7 pobeda, jednu nerešenu i dve izgubljene. Jednom smo Akiris i ja igrali 2 tekme (kući i u gostima) u doručak. On Liverpul, ja Čelsi. Prvu me le napunio kao papriku sa 5:1 (hteo sam da se pojedem! Šta misliš koliko je bilo u revanšu? Pitaj Akirisa… pa ga usput pitaj koliko ga je koštao doručak :slight_smile: Sada, posle te dve tekme da mi dodje i Tadić da mi kaže da to nije bila režirana utakmica ne bih mu verovao!
Toliko o ljudskom faktoru…