PC vs Konzole - sta se vise isplati?

Vidim da ce cena xbox one biti 500 e,zanima me sledece ako kupim pc u toj vrednosti koliko taj pc zaostaje u pogledu snage za konzolom.
Hvala unapred na odgovorima.

Zavisi od komponenti, poenta konzola je What you see is what you get, kupiš jednom i to je to, nema budženja i ih zaebancija. A sad, mogao bi da kupiš neki računar koji bi terao igre volje nego konzola, ali je pitanje koliko dugo

To si u pravu nema dodavanja komponenti,neznam gledao sam procesor Intel CPU LGA1155 Intel® Core™ i5-3570K, u passmark pokazuje
7116 bodova.Sad na koliko godina je to dosta ne znam,imao sam xbox 360 i koliko sam primetio oni svoje igrice ne budze na maximum,sto se grafike tice.Cisto zato pitam dali opste i vredi uporedjivati pc i konzolu.Ja koristim xbmc i gotovo da imam sve to sto i konzole sem nekih igrica
koje se rade iskljucivo za konzolu.Mada moram priznati na konzoli je sve namesteno savrseno nemoras biti strucnjak da ti nesto radi,dok na pc moras znati dosta toga.
Pozdrav

Lepo ti kaze daemon, pametnije je uzeti konzolu, imas to i znas da si miran duze vreme, ovako za pc - na svakih godinu/dve mora neka nova komponenta, pa sto su neke igre neoptimizovane do besvesti, i sto jos moras da se zezas sa krekovima/fixevima, patchevima i ostalim glupostima. Da ne pominjem ekskluzive za konzole koje nikad nece biti za pc a spadaju medju AAA naslove. Jedina prednost u odnosu na next gen jeste sto na pc-u mozes igrati pirate dok ne probiju za next gen. Moj savet - izdrzi dok ne pocne piraterija za xo i ps4 pa tad kupi.

Zaostaje u startu za konzolom i da je 1000e. Po tvom pitanju rekao bih da ne posedujes X360 ili PS3. Nema to veze sa jacinom racunara, stvar je jednostavna, konzola je pravljena samo za jednu stvar - video igre i da korisniku pruzi najbolje moguce iskustvo igranja.
Dok kod racunara nisu video igre na prvom mestu.

via tt

Hvala na odgovorima,znam da je to istina sto ste naveli posto sam do sad potrosio dosta para za pc .
Xbox 360 sam imao nekih tri meseca i radio je savrseno nisam imao nameru da potcenjujem konzole,cisto me zanimalo strucno misljenje ljudi
koji dosta znaju o konzolama.Neznam ni sam zasto sam rob pc,verovatno glupa navika.
Hvala jos jednom za odgovore.

Pazi ovako, kad tad ce igre na konzolama (multiplatform igre, ne ekskluzive) izgledati losije nego na pc-u. Pogledaj bilo koji naslov koji je skoro izasao za pc/360/ps3 i videces, pc ima najbolju grafiku, ali za tu grafiku bi dao toliko para da umesto toga mozes kupiti nekoliko xboxa i ps3.

Pa sta to znaci da je pc samo za bogate ljude,koji hoce najbolju grafiku.
Ne razumem zasto je konzola toliko jeftinija od pc u pogledu komponenti.Verovatno zbog masivne proizvodnje,nije isto kad ja kupujem procesor na komad i kad microsoft kupi par miliona procesora.
Pozdrav

Pa ne baš. Glavna razlika, pored toga komponenti je i to što konzole naplaćuju svoje usluge, u vidu Golda ili PS+, pa i u neku ruku ekskluzivama, čime pokrivaju deo svojih gubitaka. U prvih godinu dana su cene konzola nabijene da bi povratili što više uloženog kapitala, a čim krene da pada prodaja oni izbacuju bundleove, promocije i cena počne da pada. Jednostavno, konkurencija je velika, trebalo je da obe konzole koštaje po 500, ali je PS 100 jeftiniji, da bi odmah svrgo što više korisnika.

Za 500e se bez problema napravis komp koji je bolji od konzola…ja neznam nikoga da svake 2 godine mjenja komponente da moze igre igrat…uzmes malo i vise 600-700e i imas super pc i uvijek bolji framerate i grafiku

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

Ovo je tema o Xbox One, nije o PC-u i koliko je PC jači od konzola. Ovde se offtopic završava, ako hoćete dalje da diskutujete otvorite zasebnu temu.

Ja sam drugacijeg misljenja o tome sta je bolje za kupiti.
Nekada, pre 5-6 godina misljenje da je konzola isplativija je svakako pilo vodu, jer smo igre igrali na CRT televizorima.
Danas da bi na konzoli uzivao u full detaljima, moras imati TV od najmanje 40-50 hiljada, da bi to bilo ono pravo. Jer nemamo svi lcd televizore, ja bih morao da prekinem kevu i sestru u gledanju turaka da bih mogao da odigram igru na pravi nacin. Ovako u sobi imam obican TV, ali nije to to.
Sto onda izadje na oko 100 hiljada + flesovanje/rgh i slicno.

Sa druge strane, za te i manje pare mozes da uzmes PC koji ce da tera igre, pa bar 3-4 godine bez problema, a mozes ga koristiti i za mnogo drugih svrha, recimo fenomenalne ugre kojih nema na konzolama kao sto je Dota, zatim sve ostale stvari za koje PC sluzi. Krekovanje je jako jednostavno, nema tu sta mnogo da se prica, jedino izostaje MP, ali ko voli, neka kupi original.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Ajde navedi mi nekoga ko ima komp iz 2005 da tera danasnje igre tipa Max payne 3 , Bf3 , Skyrim ?
Ja sam dao 550e pocetkom godine za masinu samo koja je u rangu ovih kozola za 3-4 godine tesko cu i na low igrati najnovije igre znam sigurno da ce tako biti.

Gubite poentu, zadovoljstvo igranja video igara nije samo u grafici. Kome je samo to bitno bolje neka gleda neki 1080p Blu Ray SF film, odusevice se grafikom.

(Za vikend mi je bilo neko staro drustvo, generacija sedamdeset i neka, cepali smo (pored piva) Diablo 3 co-op u trojku, toliko smo joya imali :slight_smile: … Neprocenjivo.

via tt

A lepo vam je covek rekao, zasto zatrpavate sad svi ovu temu, ajde lepo nova tema u PC Hardware delu da se otvori pa diskutujte o tome, jer ima interesenata za tako nesto…

tema premestena pa izvolite ovde

Ajde ti meni navedi nekoga kome ta konzola iz 2005 i dalje traje. Do sada je morao da promeni verovatno 3 ili vise zbog RROD-a.
Tako da se ulaganja svedu na isto, a sa PC-jem dobijas vise mogucnosti…

Moj stari PC iz 2008. je radio, a i dalje radi otprilike 15 sati dnevno, konzola kad bi toliko radila, otisla bi za poal godine…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

e jbg RROD je bio nesto sto se niej moglo predvideti, ali znam i dalje neke stare konzole koje rade po 8+ sati dnevno nekada i vise, samo redovno odrzavanje, ciscenje komplet, zamena paste i idemo dalje, sve to zavisi od toga kako se konzola odrzava… imam ja slike nekih konzola koje su novije proizvodnje, slimovi, a lice kao da su stojali nekome na tavan ili u podrum 10 godina

Mnogo vi dramite, ovde ima 3-4 članova koji su kupili baš PRVU seriju i menjali 4-5 konzola, Kada se kaže konzola iz 2005, misli se da je konzola osmišljena i formirana arhitektura 2005, i možda su nešto malo tweakovali verzije, ali ne nešto mnogo. A i glavna stvar zbog koje se kupuju konzole je onaj koji sam već naveo: What you see is what you get, da je prva serija Xboxa bila stabilnija, mogao bi i dan-danas na njemu da igreš iste igre, i tako je na SVAKOJ konzoli, i niko, ali niko nije rekao da je PC gori, nijedna osoba na svetu to ne misli. Mnogo vi tu se**te.

Sto ti kaze covek iznad. PC za 500e bez monitora naravno je mnogo bolja opcija. Prvo u startu gura bolje igrice. A mozes za malo para da promenis npr grafiku i osvezis komp. A proslo je vreme kada su konzole trajale 5+ god. Ja mogu da se kladim i to u debelu lovu da ce vek ove konzole biti 3-4god plafon. A ako kupis za 500e dobar komp gurace sigurno oko 3god i sa promenom grafike i vise.

Nema šanse da budu 3-4 godine, ma koliko ti to želeo, bez 5 godina u planu neće ni izbacivati, jer im se ne isplati.