PC vs Konzole - sta se vise isplati?

Videces, zasto mislis da se ne isplati? Malo pogledaj svetska kretanja i neke stvari ce ti biti jasnije. Pogledaj kako se brzo stancuju telefoni. koji su i skuplji od konzola. Pogledaj samo auto industriju evo primer Golfa. Nekada je golf izlazio na skoro 10god a u poslednjih 10 god je izaslo vise golfova nego predhodnih 30god. Sta ima tu da se ne isplati u pravljanju konzole. Sve vec imaju, samo komad plastike i u njega guraju CPU, GPU, Mem, hdd koji se i onako prave i prodaju svakodnevno. Oni samo to sklapaju i optimizuju. Zaposlice malo vise programera i to je sve. A toga i danas ima kao salate i za malo para.

Naravno da KONZOLE.Kod njih nema stalnog lupanja novaca,a i uz to na ps ne mozeThe Order,QuantumBreak…,mislim da je to dovoljan razlog.
@marko gts pa da je tako lagano praviti konzole kako ti kazes samo metnuti cpu-gpu i mem svatko bi ih pravio.Treba tu daleeeko vise znanja i umjeca za pravljenje.Treba tu uskladiti kontroler i napraviti ga kvalitetno,osmisliti dizajn konzole,naprviti kvalitetni rashladni sistem,napraviti arhitekturu kojom se moze vuci max iz konzole i dati upute tj napisati ih kako bi ih dev lijepo shvatili ima jos toga dosta,ali ovo je ukratko

A koji đavo onda kupuješ konzolu ako će se tako brzo menjati? Koji đavo oni uopšte izbacuju konzole? Koliko košta razvoj konzole i nakon koliko godina kompanije pređu u plus? A i majku mu, upoređuješ telefone i konzole… Ozbiljno? Ajd ja da uporedim PC i veš mašinu, vidiš na PC možeš da igraš igre, a to možeš sad i na veš mašinama, pa koji će mi đavo i konzole i telefoni, kada imam veš mašinu? To se samo takvi kao ti zanose da će se konzole menjati odmah jer su zastarele, da je tako, onda smo trebali već 2006 da menjamo Xboxeve, ali evo, 2013 je i skoro 2014, pa taj isti Xbox, koji je osmišljen 2005, tera GTAV sa nekim stabilnim framerateom…

Mislim da je besmisleno raspravljati o tome sta se vise ispati. Ovo je hobi, i u njega ulazemo para koliko nam je dostupno, sumnjam da neko ‘odvaja od usta’ da bi kupio konzolu ili PC. A posto svako kupuje ono sta on zeli, on u svojoj glavi vec zna da li mu je drazi PC ili konzola, samo ce to opravdati sebi razlicitim razlozima.

Licno, volim konzole. Lista zdravorazumskih razloga zasto je konzola bolja od PC-a ili PC od konzole je sve tanja i tanja, tako da je vrijeme da prihvatimo cinjenicu da mi, za mjesecnu nadoknadu Sony-u i MS-u, kupujemo (na ugovor) njihovu verziju PC-a po nesto manjoj cjeni, a isplacivacemo ih kroz software i Live usluge.

Xbox sam jos sredinom 2009. platio 200e. Posle sam ga sam flesovao, jedino sto sam ga poslao Vladi za rgh, i sto sam posle kupio eksterni hdd (ali njega nemoj da racunamo u ukupnu cenu posto ga koristim za sve). Znaci, 200e + rgh 45e + hdmi kabl 4e + audio kabl 8e = 257e. Recimo da imam star pc i da sve mora da mu se menja, da li bi imao iste performanse za te pare? Ne. Samo procesor i graficka izadju 200+ e, da ne spominjem plocu, ram i napajanje koje uz to mora da se menja da bi imao normalne performanse.

Ukratko: Konzole su isplativije.

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

A ako ti kazem da sam uzeo 7950 grafiku za 14000 :smiley: koja ima jos dve godine garancije :slight_smile:
Na to dodamo i5-4670 + SSD + 8gb ram memorije - masina boli glava

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Ako nadjes meni 7950 sa 2 godine garancije za 14k ispravljam gore post :slight_smile:
To je posebna prica sto si ti nasao za toliko, i ja sam nasao preko veze moju grafu za 8k novu, al’ sta je sa narodom ko nema nikoga pa mora da kupuje il’ polovno il’ punu cenu? Lakse je pazariti polovan box nego komponente za pc.

ljudi ja za moj PC kada sam ga prodao POLOVNOG kupio sam i xbox i ps3 i pretekle mi pare za hardove vece da kupim za njih i po 1 dodatni gamepad za obe konzole… a opet se isto igram :slight_smile: ne razmisljam da li ce da secka negde i slicno, ne ulazem dalje nista, prakticno je SIT, RELAX, PLAY

a da sam trebao da ulozim dalje u komp pukao bih sigurno jedno 500e jos i opet ne bih igrao sve igre koje ima na konzolama… tako da… strategije ne racunam to moze bilo koji laptop da pokrene danas

Nije toliko presudan nadmoć nekog hardvera ako se programeri ne trude da iskoriste taj hardver tako da je to prazna prča uzmi šta ti bolje odgovara iz finansiskog aspekta

Послато са GT-B5330 користећи Тапаталк 4

Borderlands 2. Svako ko je igrao na konzolama i PC-u, dobro zna o čemu pričam. Naravno, takve igre su rijetkost, što se tiče usporedbe kvalitete i sl…

“Elders Scrolls”, nikada ne bih mogao igrati na konzoli :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Momenat kada sam ja prso na pc i resio da uzmem xbox. Ko se seca toga kada je bilo…

Izasao assassins creed 2 i crack, ali crack je izlazio na pola sata zbog online provere inace sledeca misija nije mogla da se predje ili prethodne, tako da igram do nekle i cekam da izbace crack za dalje, cekao sam ceo dan dok izbace… Pa izem ti muku, do duse jeste da treba original i tako to, aliiii uvek ima ali :slight_smile:

Konzola je i dalje “sipas i ne mislis” hehehe

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Sta tacno znaci isplati. Ni jedna nece isplatiti svoju vrednost, u smislu ulozeno/povraceno, ako kupujes samo za igranje. Shvati da je to skup hobi, koji trazi velika ulaganja.

Doduse, gaming PC ima nacina da se isplati. Na primer data mining sa Radeon karticama. Kriptovalute su jos u povoju. Drugi ozbiljni poslovi takodje se mogu raditi sa vrlo jakom konfiguracijom.

Ako razmisljas o tome sa cime ces moci da se igras duze vreme bez dodatnih ulaganja u hardver - onda svakako konzole, ali je njihova dugovecnost znak pitanja kada je next gen u pitanju. Svi smo se opekli, neki i po vise puta. Konzole se kvare, televizori se kvare…

Ako razmisljas o tome kako ces najbolje da se igras i u cemu ces najvise da uzivas - onda jak PC, prikljucen na TV, sa xbox dzojpedom, koji ces da obnavljas svake godinu-dve (makar graficku).

Ako razmisljas o isplativosti sa stanovista softvera, onda znaj da se konzole u prvo vreme ni malo ne isplate, i pored mogucnosti da delis troskove na pola sa drugom. PC je uvek imao i uvek ce imati pirateriju, a i originali su jeftiniji, bez rojalti marzi i fleksibilnije reaguju na potraznju.

Ako mene pitas sta je najbolje za svojih 500e, tesko je dati jednostavan odgovor, ali, racunam da bi se PS4 najbolje uklopio tu, sa zongliranjem u vidu zamene igara koje predjes i slicno.

Konzola je zakon :), jednostavnost, nema seckanja i ostalih gluposti kao sto to ima na PC-u :slight_smile:

Tvoj avatar me podsjeća na ružna sjećanja u vezi konzola :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Ala su neki zaradjivali reballingom, zatim XCLAMP fix i produvavanjem kada se samo setim :D.

i opet su te iste konzole crkle posle… hehehe, jesnotavno los dizajn samih konzola i kraj nema tu sta dalje… tih prvih serija

@padawan

slazem se da je generalno sve skup hobi, to stoji i PC i konzole ali za svoj novac treba mudro izabrati sta kome vise lezi, eto bolje tako reci, moj novac pa ako ga imam kupicu i jedno i drugo i trece. A da se sve kvari pa naravno da se kvari… celokupna tehnika, kola, sporeti, frizideri, bojleri i slicno…

pazi letos, crkne mi pumpa za vodu, ckrne mi bojler, crkne mi frizider i jos nesto me strefilo sve u razmacima od nedelju dana…

Strasno, to kad krene da crkava to je haos. Cime god da se bavis je skup hoby, ja na primer retko kad izadjem i tu ustedim gomilu novca i onda sebi mogu da kupim i dobar racunar i najnoviju konzolu a sada ovaj next gen cu da sacekam dok se falicne konzole rasprodaju :). Kupovina konzole za onog ko voli da igra nije skupo, das 300e za 10 godina to nije uopste mnogo a igras sve na very high, bez seckanja, krekova i ostalih gluposti i naravno bez velikih ulaganja :).

Problem je sto vecina vas na konzolu gleda kao na kapitalnu investiciju i nesto vauuu. Prvo nisu oni to ni pravili za bedna trzista kao nasa. To je pravljeno za potrosackog drustvo prvenstveno US gde tebi jedan dan pri povratku sa posla dune da kupis xbox i svratis usput u walmart ili best buy i kupis. Nista to nije znacajno ili veliko, najobicnija glupost. imas jednu i u svom suv vozilu da ti se deca zabavljaju da ti ne skacu po mozgu. A to sto prave toliko dugo nije zato sto je to mudros vec zato sto gledaju da prvo iscrpe sve iz stare. To je kao sa glupavim serijama koje traju po 5, 6 ili vise serijala ali se jos snimaju god potpuno ne izgube gledanost. To je potrosacko drustvo. Nikakva nije mudrost izbacivati jednom godisnje konzolu, ali zasto bi ako mogu da prave istu godinama. Pa ako auto industrija moze da pravi nova kola svake godine da li misli neko da neka ozbiljna firma kao Sony ili MS nije u stanju da napravi takvu glupost kao sto je konzola. Nemojte biti smesni. Malo se vremena menjaju i sve se ubrzava tako da nece vise trajati kao nekad.

A posto svako kupuje ono sta on zeli, on u svojoj glavi vec zna da li mu je drazi PC ili konzola, samo ce to opravdati sebi razlicitim razlozima.

Ključno u celoj priči.

Po meni, konzole su isplativije.