PC Master Race vol. 3

Hvala puno na preporuci, ako jos neko ima preporuku neka kaze!

Ako ti ne bi smetala USB konekcija, verovatno mogu da se nađu negde Edifier W820NB polovne. Kad se prikače na USB imaju Hi-Res sertifikaciju, ekstra detaljan zvuk. Kad se jednom navikneš na toliku čistoću i detalj zvuka, nema nazad.

Ako je 3.5mm presudno, onda Razer Kraken V2 polovne verovatno možeš da nađeš za ispod 50e. Posle malo igranja sa equalizerom daje sasvim solidan zvuk.

1 Like

Nema u CG dobar izbor polovnih, samo nove dolaze u obzir.
Mikrofon mi je nebitan apslutno, moze i bez njega.
Mislio sam se da uzmem razer kraken x, ali onaj mikrofon mi bas bode oci.

Na žalost, nema dobrih slušalica za ispod 100€, da skratimo priču.

2 Likes

Ja sam kupio ove pre 3 godine i dalje rade odlično. Jedino se ona koža malo skinula sa zvučnika al to smo i ja i burazer drndali pa nije ni čudo. Rade na svim platformama, čak i mikrofon je odvojiv.

1 Like

Trenutno za taj pc koristimo ove, te rade dobro te stanu i sve tako, vrijeme mi je da mijenjam:

Mada s obzirom da su i ove bile kineske neke racunam da bilo kakve da uzmem da ce biti bolje.

Pitanje za pc igrace: trazim sada kodove za God of War Steam, i vecinom se vrte oko 25e, medjutim naidjem na ovu ponudu https://difmark.com/en/buy-console-account-god-of-war-steam-account-76312?referal=keysforgames

Koliko je ovo pouzdano, generalno koji sajtovi su pouzdani za kupovinu Steam kodova, na sta treba obracati paznju? Apsolutno ne ucestvujem u PC ekosistemu u smislu kupovanja igara, i ovo sto sam nekada kupio obicno sam kupio direktno na Steam store.

E da, vidjeh da i na Steam ima opcija za turski account, je li se isplati cimati?

Edit: sad vidim da je ovo account. Ok, ova ostala pitanja stoje, zanemarite link

U principu, imaš tri opcije za kupovinu – kod samih servisa (Steam, GoG), kod legitimnih retailera (Green Man Gaming, Humble Bundle i slični) i grey market (G2A, CDKeys, Instant Gaming).

Ovi zadnji običnu budu najjeftiniji i mogu igre da se uzmu po istoj niskoj ceni i kad igra nije na nekom sale-u. Problem je što su često ti ključevi kupljeni ukradenim kreditnim karticama ili na druge sumnjive načine, pa se može desiti da jednog trenutka nestane igra sa tvog account-a. Ja sam uzeo tako par igara, što za Steam što za PS, i nisam imao problema, ali ima dosta priča online gde se ljudima upravo to desilo.

Retaileri kao što su Green Man Gaming ponekad imaju bolje popuste nego sami servisi, posebno ako je igra nova pa se tu malo “isprse” da bi privukli kupovine. Često imaju iste popuste i dešavaju se isto kad i na samim servisima.

I na kraju, kupovina u samim servisima. Tu po niskoj ceni možeš da uzmeš samo kad je neki sale. Ovde možeš da pratiš kad je bio sale, i po tome otprilike znaš kad će biti naredni za GoW:

https://steamdb.info/app/1593500/

Što se tiče drugih regiona, ono što znam o Steam-u jeste da ako napraviš nalog u tom regionu, odatle i moraš da igraš inače se može desiti da nećeš moći da pokreneš igru, ili da ti sankcionišu nalog. Za ovo drugo nisam čuo da se skoro desilo, ali bilo je pre.

Za kupovinu account-a ne preporučujem. Preveliko cimanje i često može samo offline da se igra + nemaš progress i achievemente na svom nalogu. Ako neka igra ima DRM na save-ovima, i ako ti posle nekog vremena daju drugi nalog, gubiš sav progress i tu.

1 Like

Odlicno, hvala puno na ovim informacijama. Posto sam u Bosni, je li podrzana Bosna od strane Steam-a? Ako je vec ovo istina da se samo moze igrati sa regiona na kojem si.

Bosna jeste podržana. Imaš isthereanydeal.com gdje možeš napraviti nalog, staviš igru na wishlist i možeš podesiti ispod koje cifre kad cijena padne da dobiješ notifikaciju. Sajt prati većinu oficijelnih store-ova i retejlera. Imaš još ggdeals.com gdje možeš takođe pratiti cijene što se tiče grey market-a, na isti način staviš igru koja te zanima na wishlist i podesiš kako hoćeš.

Viđao sam da ljudi kupuju na epic games turski, steam argentinski itd. cimaju se nešto sa vpn, mada ja nisam probavao.

2 Likes

Nema na čemu :slight_smile:

Nisam siguran da li Bosna ima drugačiji region od Srbije ili još par zemalja. Trebala bi da spada pod generalni evropski region. Podržana jeste, to možeš da vidiš čim napraviš Steam nalog i proveriš da li možeš nešto da kupiš.

U principu ima Worldwide i Europe ključeva za nas + ako neki ključ ne možeš da aktiviraš u svom regionu a bi da ga kupiš sa nekog od navedenih non-servis sajtova, piše pre kupovine. Zapravo kod mnogih piše i kad može da se aktivira.

Tu jedino trebaš da znaš da ponekad ti sajtovi nama ne prodaju worldwide neko Europe ključeve, pa ako nekad budeš otputovao na neki drugi kontinent duže vreme nećeš moći da igraš igre sa Europe ključem bez evropskog VPN-a.

Proveri za Steam u vezi regiona, mislim da nema sankcija ako se prebacis na TR, na FB-u i KP su mahom igre sa Turskog Steam-a. Šta više i preko se “sele” ljudi u TR. Steam je najavio da od 20.11. prelaze na USD u svim regionima.

1 Like

Jedno noob pitanje ljudi:
Da li i kako je xbox store podržan na pcju kod nas?
Drug bi da uzme starfield premium edition. Ja sam uzeo steam key, tamo trenutno premium 65.
Ali on našao na eneba ovaj fazon
Starfield Premium Edition (PC/Xbox Series X|S) Xbox Live Key CANADA za 50€
ali piše
Canada Can’t be activated in Serbia

s druge strane na istom sajtu global key 92 eur. Šta je fazon ovde?
Izvinjavam se, verovatno je pisano milijardu puta, ali nisam nikad koristio windows store. Nervira me što na pcju uvek ima još jedan launcher/store

Samo na konzoli radi opcija kupovine i aktivacije a na PC ima ms Srbija store

1 Like

Ništa steam it is onda. Hvala :beers:

1 Like

Half-Life je besplatan na Steamu do kraja 20.11. Nesto se dešava.

Kako besplatan kad piše 8.19€?

Pih jbga, bilo je free. Nešto se kuva sa Half-Life om, nešto će Valve uskoro najaviti…

https://x.com/tyler_mcv/status/1725229721967894955?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

Ja izgleda da spadam u ovo što piše some limitations apply jer meni piše cijena koju sam napisao gore.

To je cena za Nemacku, ovde je sve skuplje, pa i igre.