PC Master Race vol. 3

Istina za cene nazalost, ali u ovom slucaju je problem da su svima povukli. Ni meni ne stoji vise free. Kazem, nesto se kuva, i bice narednih dana ponovo free.

Poslednji put su ovo uradili pre najave Alyxa, just saying. :smiling_face:

1 Like

Jeli koristio neko alipay kada kupuje preko interneta?
I jeli ko porucivao sa sajta tipa hagobuy, panda bay i slicno?

Kakva je situacija sa gaming monitorima kod nas?
Ne znam modele, a ponuda u shopovima blago reći očajna.
Čim stavim filtere ips, 1 ms, 2k ili 4k rez nema ništa živo. Da ne pričam o onim jačim gsync ili slično.
Znam samo da oled ne bi, a ovo što shopovima nude kategorisano kao gaming blago rečeno očaj a preskupo.

Pa egzotika je IPS sa 1ms obično su va paneli u ponudi sa svim tim freesync gsynk fensi šmensi opcijama.Ips je više za dizajnere

Evo ti jedan oko 450e

Ili ovaj žaomi

1 Like

E tu je onda greška u koracima. Nešto preterano ne vidim razliku ips i va, samo znam da sam imao tn jedno pola godine i nikad više. Tv mi je va, trenutni monitor ips. Oboje ok, te neke nedostatke uglovi gledanja, bolja crna i ne vidim uživo. Ova neka 4k ludila što gledam po 1000 eur, a kontam da bi mi i qhd bio dovoljan, možda neki odyssey da bi mi bio ok šta znam.

Pa ako ti ne 27 inča ok onda onaj lg ti je odlična opcija ispod 500e,jer 120hz igre rade ispod 4k svakako

Ima na kp taj i ispod 300. Ali bolji sigurno nego sve u gigatronu/tehnomaniji

Bukvalno čekam post jednog dana: “Ajmo društvo sa foruma, kako je najlakše neprimetno zakopati komšijinu mačku (da ne kažem nešto drugo) u zadnje dvorište, a da trava nastavi da niče kao i prvog dana?”

2 Likes

Dok Fostes ne organizuje neki Team Building za članove foruma, ja mu ne pomažem! :joy:

1 Like

Snaptube možda? Nisam siguran za storyje jer odavno ne koristim fb. Imaš sigurno i neki alternativni klijent, da nije stock fb aplikacija sa dodatnim opcijama, kao što ima za instagram,x itd

1 Like

Da ne otvaram drugu temu pisacu ovde na neki nacin moze da upadne :sweat_smile:.

Naime uzeo sam akcionu kamericu i naravno potpuno zaboravim da treba Micro SD kartica za nju. Kad sam dosao kuci uzmem malo da prelistam ponude, rekoh jos taman “Crni petak” verovatno ima nesto. Posle jedno sat i po listanja po sajtovima nasih radnji skapirao sam da ima “banana”, da su svi teške lopuze i da ih 90% treba zatvoriti. Te usrane kartice svuda preko kostaju smesno i kad nisu na akciji, ima ih na tone u ponudi dok kod nas kostaju … pa samo cu reci jeftinije sam uzeo SSD nego sto mogu da uzmem Micro SD karticu.

Duplo jeftinije me izadje da je narucim preko US Amazon-a i platim dostavu nego da je uzmem ovde :expressionless:.

Tipa SanDisk Extreme Pro 256GB kod nas nisam nasao jeftinije od 11 hiljada, dok ako bih je uzeo preko Amazona izaslo bi me oko 60$ (kartica plus dostava).

Kud je u avgustu ne uzeh u Nemackoj, nisam razmisljao o tome u opste.

Gledao cene u Monitoru?

1 Like

Sad sam pogledao nisu losi. Takodje sam bacio oko na List.rs, oni su mi tu blizu u Zemunu pa cu ih cimati da vidim jel imaju Samsung Pro Ultimate 512 GB. Ona im je oko 12 hiljada, a po specifikacijama je u rangu SanDisk Extreme Pro.

Onaj ludi DJI na sajtu za Osmo Action 4 naveo 5 kartica od toga 2 obicne SD, a ne Micro SD :expressionless:.

Novicomp, novacomputers i atomcomputers umeju da budu isto ok sa cenama, nisam skoro ništa uzimao kod njih, monitor mi je blizu posla pa mahom kad mi treba nešto gledam kod njih. :smiley:

1 Like

To su sve radnje koje nikad ne izadju u ponudjenoj pretrazi. Monitor da ponekad za neke stvari ali ove tri nikad cuo. Pre mi je bio emmi top jer su imali dosta poviljnije stavri, sampro kod mene u Zemunu isto. Ovo ostalo katastrofa.

1 Like

Ako mislis na eponudu tamo ne izlaze uopšte, mislim da na itsvet-u imaš bolje rezultate ako se ne varam. Emmi je bio dobar sa cenama, dok ih nije uz’o ovaj klosar :sweat_smile:

1 Like

Mislim na uopsteno bilo gde. Kucam u googlu sta mi treba ali monitor se ponekad pojavi ovi ostali evo sad prvi put cujem. A za Emmi da bukvalno katastofa sad winwin, emmi i tehnomanija su jedno i bukvalno su ocaj.

Ovom regionu treba neki saturn/mediamarket da poprave st(r)anje sa tehnikom.

1 Like

https://x.com/wario64/status/1729132939743777053?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

1 Like

:smile: :smile: