PC Master Race vol. 3

Cek to neki sub-brend Huaweia?

Ako promene ime, mozda “glupi ameri” nece primetiti da je ista firma :smiley:

Bio nekad Huawei sad su podobni Kinezi vlasnici

Treba mi savjet.
Imam tri ssd-a koja hocu da dam u neku kompenzaciju.
Kako da pobrisem sve sa njih da ne moze da se vrati?
A na jedan ssd je sistem, mogu li preko njega samo da reinstaliram nov i da sam miran?

Takodje imam i drugo pitanje,za proc 10400f, uzecu dva stapa od po 3200 8gb.
E sad na maticnu asrock h470m hdv m2 cu moci max brzinu 2666, hocu li moci to fino podesiti i kako ce to raditi?
Nisam par godina menjao pc i zaboravih.

CCleaner ili Bleachbit, opcija Disk/Drive Wipe. Radi tako što izbriše celu tabelu informacija na SSD-u i upiše preko fajlova par puta prazan sadržaj. U zavisnoti od paranoje/privatnosti podataka, povećaj broj ponovnih upisa. Obično 2-3 je sasvim dovoljno.

Možeš, samo prilikom instalacije sistema obriši sve particije na njemu i odaberi opciju da ti automatski kreira sve potrebne particije, prilikom kreiranja nove sistemske.

RAM-u uglavnom može bez problema da se smanji brzina. Pročešljaj malo net za utiske korisnika za svaki slučaj, možda se zadesi da se baš taj RAM ili ploča ne slažu povodom toga. Ne dešava se često, ali dvaput meri, za svaki slučaj.

2 Likes

Ili je mozda bolje da vidim da uzmem 2x 2666 i da sam siguran?
Znam da je 3200 brzi ali svejedno kad mogu tolko da iskoristim da sam siguran a i mala verovatnoca je da cu menjati kasnije plocu da bih isao na brzi ram?

Najbolje napiši koju ploču, CPU i RAM kupuješ, da ne nagađamo šta i kako.
Kao što rekoh pre, obično nema razloga da se ide na sporiji RAM; ako ploča podržava manju brzinu, brži RAM bi trebao bez problema da radi.

1 Like

Mada koliko ce realno da oseti razliku izmedju 2666mhz i recimo 3200? Nema sanse da poveca performanse racunara ni za 3%. A nisi napisao ni cemu ce sluziti racunar?

1 Like

Jos je sve u opticaju, jer stari pc cu verovatno dat u kompenzaciju za neke komponente nove i ostatak kupiti.
Za sad je u planu:
10400f, 2x8gb 3200, msi b560m pro vdh, neki m2 ssd,…

Iznenadio bi se. Zavisi od igre do igre, ali ponekad ima povećanja i do 10%. Čak i da je 1%, hej, to je free fps:

Na kraju krajeva, nije bitno da li ima razlike između 2666 i 3200, jer će mu ploča maksimalno podržavati 2666. Poenta je da će 3200 raditi komotno i na 2666. Mnogi RAM-ovi out-of-the-box rade na nižim brzinama, npr. 2400MHz, i sa XMP profilom se penju na 3200, 3333, 3600, itd.

Dok će, sa druge strane, RAM koji je ocenjen na 2666MHz max, slabije da radi stabilno na 3200 ili 3600.

A da li ce igrati igre na njemu to jos nije odgovorio? Za posao, mozda u PS, premijeru…ne verujem za render da ce mu pomoci ali opet samo par %.
Ima par klipova Linus na ovu temu kad postavi par racunara i skoro niko ne provali masinu u kojoj su top komponente. Secam se kad su poredjali za ukljucen HDR kad je onaj debeli jedini provalio na Shadow of Tomb Raider na kojoj masini je hdr ukljucen. Ali trebalo mu je vreme da dokuci-onako na prvu niko nije uspeo ili kad su ubacili ssd 2.5", i par m.2 iz svih generacija i narano niko nije provalio u realnom vremenu kopm koji je imao najbrzi ssd…

za gaming i digital painting na photoshopu 90% vremena!

Laptop od supruge. Receno je da je potreban TPM2.0 za Windows. Odjednom, iako to ima, kaze aplikacija da nije podrzan procesor. Ko koga ovde **** ne znam…


Mora da je neka greska. :frowning:

1 Like

Ma radiće sigurno jedino možda budeš morao update da odradiš preko USB sticka sa windows11

1 Like

Sacekaj zvanicnu verziju da izadje jos je u beti. Ja je imam oko mesec dana. Moj komp sigurno nema to :poop: ako zelis da instaliras objasnicu ti kako. Nije komlikovano uopste…

1 Like

Ajd pusti u pp pa ako nece da stigne update da probam tako kao ti.

1 Like

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti/microsoft-windows-store-otvorena-za-prodavnice-aplikacija-nezavisnih-proizvodaca-1930100

Pitanje za kompjuteraše sa windowsom. Koji je najbolji antivirus za windows, odnosno koji koristite i da li je potreban? Na Mac-u ga nemam. Moze i neki koji se placa ali da bude kako treba i ne opterecuje windows previse.

Zar to treba na legalnom windows sistemu?

1 Like