PC Master Race vol. 3

Pojma nemam. Zato i pitam :slightly_smiling_face: inace licenciran je kod mene.

Ja godinama imam win7/10 i nisam imao potrebe za antivirus programima osim onog njihovog defender-a

1 Like

To je to, onda i ja ostavljam tako.

1 Like

Za privatnu upotrebu samo windows defender i udri. Nema potrebe za bilo cime drugim.

3 Likes

Najbolji antivirus je mozak.
Niko nije dobio skoro da ima mozga.
Kada izadje reklama ā€œSeverina bas tebe ceka da ti poduva odmah ulaz poredā€
Nemoj to da kliknes i bices super :joy:

5 Likes

Ma to jeste. Nego na Macu nisam o tome ni mislio. Rekoh da pitam kako je na windowsu.

1 Like

Ima i MAC kojekakve viruse itd. Samo posto je prosto malo zastupljen tako i nije toliko zanimljiv hakerima. Inace nemoj da se uljuljkas u mit da OS nema viruse.

1 Like

Mit ili ne, godinama ih koristim i nemam problema , niti znam nekoga ko je na Mac instalirao antivirus. :sunglasses:

Ima i za Linux malvera ali opet defender je sasvim dovoljan ako normalno koristiÅ” PC.Ako skidaÅ” torente onda nema pomoći

2 Likes

Pa pazi ja sam navikao da sve kupujem od programa. Torente ne skidam nikakve, tako da mislim da realno nemam nekog velikog rizika.

Inace pridruzio se insider programu i instalirao na kompu i laptopu od supruge 11icu. Fino radi, nove animacije, cak mogu reci da mi se svidja kako sve glatko radi.

1 Like

Ovo nije nužno istina. Koristim privatne trakere joÅ” od 2005 i nikad nitÅ”a nisam pokupio. Ako neko skida i pokreće executables sa isohunt piratebay i sličnih izmeta od stranica i treba da se zarazi. Opet i tako postoje vm-ovi i ostala okruženja gde bilo Å”ta sumnjivo može da se pogleda

Problem sa tim antivirusima je sto stavljaju u karantin i ā€œnormalneā€ krekove. U sustini, ako ces da piratizujes za PC, sve je macka u dzakuā€¦

Pa nije bas. Ceo zivot sam na torentima.
Isto imam i uvek neki antivirus.
Normalne sajtove ne cima. Ako bas neki naleti da ga blokira lako ga odblokiras.
A gde god da skidas torente i na javnim samo pazis opet sta skidas. Naucis vremenom od koga je dobar, losā€¦
Ne znam. Prosto naucis da ā€œkoristisā€ komp.
Kao sto znas gde na kompu ide jedan klik a gde dupliā€¦ tako prosto znas sta i gde da klikces.

Ne znam kako ā€œznasā€ sta je iza nekog exe fajla koji pokrece automatski-krekovanu instalaciju, moze da ti podmetne sta god hoce nakon sto odblokiras exe.

Mislim, svi smo navikli na te momente, nema tu vise nekih ā€œvelikihā€ virusa koji hijackuju browsere, ali da li sljaka u pozadini neki keylogger ili miner to vec ne znam na zalostā€¦

Pa opet imas sigurnije ili ne likove.
A opet kazem imas uvek neki antivirus.
Drugari mi rade servise racunaraā€¦ dolaze stalno na reinstal win-a kompovi i to je vecito ista pricaā€¦
Klikcu klinci i matorci na sve reklameā€¦
Ono ā€œsaznaj kako da ti poraste 5cmā€ :rofl:
I ostale gluposti.
Jako su mali procenti pravih i ozbiljnih virusa. Jos manje onih ciljanih.

Imam problem u vidu kratkotrajnog gubitka slike (black screen) u trajanju od dve sekunde. Vrlo cesto se desava da postaje nepodnosljivo. Veza je PC -TV. Dok na vezi PC-monitor sve radi besprekorno. Da li je problem u kablu?

Kabl ili osvezenje tv i kompa se ne podudara-hercaza, pa kao trperi slika

To je pocelo u zadnjih mesec dana i postaje sve ucestalije. Nije bilo tako ranije, jer sam kabl kao i TV uzeo u junu 2020.godine. Zelim da budem siguran u cemu je problem, jer ako budem uzeo novi kabl nebh voleo da se isto ponavlja.

To je bar lako, sigurno imas nekoliko HDMI kabla u kući, skini od sonya, od boxa, zameni, probajā€¦ako ne prekida, kupiÅ” novi i problem reÅ”en :blush: