PC gamer - best controller for PC

PC gamer je odabrao najbolji kontroler za pc po njima , i za veliko cudo odabrali su **Sony DualShock 4.

**http://www.pcgamer.com/the-best-controller-for-pc-gaming/#page-2

Što za veliko čudo, džojped je vrhunski, jedino dugotrajnost baterije kaska.

Sent from my D6603

Uff teško pitanje, oba su mi mnogo dobra, al’ recimo da mi je analog bolji na XO zbog “lošije” tj mekše gume na DS4, a i sam po sebi deluje da je za nijansu čvršći. Al’ s druge strane DS4 ima zvučnik i touchpad koji su u određenim igrama vrhunski implementirani, što baš dosta doprinosi doživljaju kada igraš.

Sent from my D6603

Na osnovu probe od oko 3-4 sata, meni je DS4 bio bolji i udobniji od XO kontrolera. Moj izbor je 360, DS4, XO, DS3, tim redosledom za igranje na konzolama i PC.

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

XO kontroler zaista deluje nekako cvrsci, jedino mi je zamerka sto mi na prvi pogled deluje da je plastika od koje je pravljen znacajno losija od plastike od koje je pravljen X360 kontroler. E sad, mozda ja gresim, ipak je to samo prvi utisak…

Prva serija XO je valjda od lošije plastike, pa su to kasnije promenili, mislim da je neko sa foruma o tome pričao.

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Meni se licno vise svidja raspored palica na XO dzojstiku , a i mnogo mi je cvrsci od DS4.A i da ne spominjem ono izlizavanje palica kod DS4 a i koliko sam video ono zadnje dugme se mnogo lako kvari tj ispada iz lezista.

Koje se dugme “kvari”?
I da prijavim da su na mom DS4 analozi ko novi, a kupio sam PS4 sredinom decembra 2013-e. Jeste da se oseti da je ta guma od analoga mekša i lošija (ko što već rekoh) ali kod mene je i dalje u ok stanju :slight_smile:

Sent from my D6603

Koliko sam citao na netu a i ovde je nekoliko njih reklo da imaju taj problem , mislim da je u pitanju bilo L1 ili R1.

Jok, nikakav problem ni sa R1/L1, generalno shoulder buttons su baš boljeg kvaliteta nego na DS3 npr…

Sent from my D6603

Možda misli na “škripu” r2 i l2. To dosta nas pogađa, ali ko što je Vlada 100 puta pisao, ništa što wd-40 sprej ne može da reši.

Ja koliko se secam pisao je neko na forumu da mu je ispalo iz lezista R1 dugme neke plastikice unutra da su pukle.

verovatno je i najbolja platforma playstation network

O čemu ti sad?

Sent from my D6603

O ovoj nebulozi o najboljem controlleru…

Ajd ispočetka. Kakve veze ima PSN s’ PCGamer-ovim izborom za najbolji džojped?

Sent from my D6603

Subjektivnost u biranju.
Po ovom izboru, da sutra biraju najbolju platformu izabrali bi psn raspali.
Ako je nesto bolje na xboxu to su live i controller, oduvek bili. Playstation sa polozajem stickova kao sad nikako ne moze da bude bolji, pogotovo ovaj ds4 koji se kruni kao hleb, sa reflektorom iza koji srce bateriju za 4h igranja.

X360 + reciever, nema bolje. DS4 za dve klase losija izrada. Samo da naprave reciever za XO dzojped…

Upotpunosti se slazem sa tobom.

Mozes da povezes sa android/windows phone kablom i radi isto ko i 360, jedino nije wireless.