Održivost Xbox Game Pass pretplate i servisa

To sto ti cujes propast u svim komentarima i navodima je izgleda ipak tvoj problem koji potice od tvoje opterecenosti brendom.

Niko nije pricao o propadanju nego o odrzivosti po ovoj ceni. Totalna zamagljenost uma fanbojizmom.

Uopste to je karakteristika ovog foruma. Egzaltirano navodjenje finansijskih uspeha i svaka kritika docekana “na noz”.

Sto si uopste odlazio, ovde si bas super uklopljen.

1 Like

Sve ok. Ja imam zamagljen um, nisam strucnjak kao ti. Pozdrav :slight_smile:

Pozz.

@padawan Pa valjda imam pravo kad cu otici ili se vratiti ili mislis da imas pravo sve krojiti kako ti zamislis? Malo se spusti djecarac…

Haha, djecarac.

Pa ja sam te pozivao da ostanes kada si plakao jer ti se neciji komentar nije svideo.

Nestalo mi maramica pa morao otici…

Pa mozes da izvrces sada na salu, ali tako je kako je. A vidis kako je super ovde, MS je uvek najbolji i najveci, rekordi se samo nizu, sve igre u gamepassu su super a svi koji pisu drugacije prizeljkuju propast brendu. Bice uvek protivnika MS-a, mudrost u zivotu je nauciti da to ignorises i da pronadjes istomisljenike.

Meni su jednako dragi i Playstation i Xbox. Uz Plejku smo svi odrasli, a Xbox je jedini ozbiljniji konkurent. Nintendo je prica za sebe, imaju poseban segment na trzistu i jednako su mi dragi.

Nego, cini mi se da ce mladja generacija sve ovo srusiti sto mi volimo pa i cijenimo, a, sve to sto oni vole mobilne igre, bez obzira na losiju grafiku, igrivost kao i samu kompleksnost igre. Zato bi trebalo biti glavno pitanje kakve ce igre biti za 5-10 godina… Konami sa svojim nogometom bi mogao biti samo pocetak kraja ovog sto mi volimo.

2 Likes

Hm, ima u tome istine. Mladje generacije su totalno operisane od tradicionalnog gaminga.

Mozda bolje da se udruzimo protiv “pravog” neprijatelja.

Ko ovde voli i igra mobilne igre, napolje! :smiley:

3 Likes

Juče video review za Xiamo Mi 11 čini mi se na koji je povezan Game Pass i gde lik lagano uz pomoć onog dodatka kao džojpeda pika GTA V najoupštenije. MS približava svoju platformu ne samo ljudima koji imaju Xbox i PC već i one koji za gejming koriste isključivo svoj mobilni uredjaj.

Jedino oko čega mi ovde trebamo da raspravljamo kao gejming zajednica je o kvalitetu igara koje nam oni pružaju kroz pretplatu i ništa više. Finansijama i statistikama neka se bave njihovi stručnjaci :smiley:

4 Likes

Mobilne igre sve vise gaze kada je u pitanju broj igraca pa i sami profit. Cak jedan Nintendo razmislja da svoje igre postepeno prebacuje na mobilnu platformu…

U skorijoj buducnosti cemo zapisivati datume kada izadje igra koja prilici nasoj generaciji. Daj Boze da grijesim.

1 Like

@MladenVR Eh pa ovo je sve veoma high level, ne pricamo mi zaista o finansijama, inace ne bi bilo 1.5 aktivnih clanova. :slight_smile:

Drustvance na forumu jedino moze da diskutuje o svojim osecanjima, pa dobijemo jedan veliki virtuelni kauc za projekcije i pasivno agresivna podbadanja. Sta ces.

1 Like

Možda je Layden zato i pušten niz vodu jer ima zakržljalo poslovno razmišljanje (kao i još njih nekoliko iz PlayStation menadžmenta).

Mislim da se svi previše zakucaju da se igre ne isplate na servisu jer kao trenutni broj pretplatnika ne može to da održi. Stvar je u tome da je Game Pass samo jedan od kanala da se igra konzumira, jer istu možeš kupiti na Win 10 i Xbox storeu, kao i na Steamu.

Na kraju, pomenuli smo da je Xbox u prošloj godini obrnuo 15 milijardi dolara. Očigledno korisnici kupuju i igraju igre na ovaj ili onaj način, a održivost toga ne treba nimalo da nas brine.

Dosta igara je dobilo drugi život kroz Gamepass a i uglavnom ne stvara gubitak izdavaču igre jer ima veću publiku i dobija publicitet pa samim tim i ljudi kupuju

Ok, dobio sam odgovor, znaci smesno izadje godisnje i mesecno.
Kao sto sam rekao postace standardni racun uz ostale “komunalije” kablovska, voda, struja, GP…

2 Likes

Ne vidim bas neku slicnost.

Struju i komunalije placas koliko potrosis.

Bez struje i komunalija se ne moze. Ne mozes (tek tako…) da predjes na alternativne izvore struje i vode. Gaming alternativa imas koliko hoces.

Kablovsku i Netflix placas tako sto ne kupujes nista izva pretplate iako kod kablovske teoretski mozes ali niko ne placa. All-inclusive je.

Retko kome ce gamepass da zadovolji sve gaming potrebe.

Imajuci to u vidu, postavlja se pitanje da li ti treba da placas 15$ svakog meseca ili samo kada izadje neka igra koja te zanima.

Kada prodje taj acquisition period, konverzije i slicno, placaces za ekskluzive discount, sa mesec dana fore da ih predjes, rentiraces ih na mesec dana.

Dođe te game pass kao tv pretplata, plus ti se i ona budala ne pojavljuje svako malo kao na tv (bar za sada)

5 Likes

Bukvalno tako gledam. Kao sto imam HBO, Netflix… tako bih ubacio i GP i to je to.

1 Like

Da li je ijedan servis ikada ovo uradio?

Da, to je vrlo poznat fenomen u marketingu i ekonomiji.

In every price leadership model–barometric, collusive, dominant–it is the sellers that benefit from increased revenues, not the consumers. Customers will need to pay more for items that they were used to getting for less (before the sellers conspired to raise prices).

Consumers, however, may benefit in the short run if a price leader lowers prices. This assumes the price leader is not using predatory pricing to drive firms not able to respond out of business and later on exert monopoly pressure and raise prices.

Sto se tice primera, ne moras mnogo ni da se okreces internetu, znamo da je Sony relativno skoro podigao cene pretplate i cene igara. To uvek posle mozes da pravdas vecim troskovima ali sustina je u tome da zelis da kapitalizujes lidersku poziciju.