Novi format za Xbox 360 diskove - XGD3 i nova zaštita protiv piraterije na jesen dolazi kroz update

:/] ,Programeri ubedjeni da ce sa ovim dobiti rat sa piratskom zajednicom ,malo sam zaplasen ali ipak mislim da ce Microsoft biti u velikom gubitku sa ovim ,to znaci da su oni spremili novi format diska koji ce oni samo prozvoditi takozvani XGD3 unapredjeni GD rom slicno nesto sto je koristila sega na DC inace disk ce biti unapredjen za jos jedan giga ,trenutno ce biti pustena beta faza diskova sa igrom HAlo reach u americi a na jesen krece u celom svetu taj novi update i novi diskovi ,ja mislim da je ovo glupost i tacno je da ce napraviti haos u copy igrama ali trenutno i da ce biti u velikom gubitku i verovatno ce se kasnije igre pustati sa externim hard diskovima kao sto je sada na ps3 ,moje misljenje je tako ,ocekujem komentare pozdrav drugari
ah d vise o ovome na link Xbox 360 disc - new format - Official Xbox 360 Magazine

Slozio bih se sa tobom,kao sto sam vec rekao mislim da microsoft samo gubi vreme sa ovim a i plus ce izgubiti veliki deo korisnika ako ne bude moglo da bude piraterije(bice je samo je pitanje za koliko vremena,jer je ipak piraterija nesto neunistivo i nezaustavljivo).Ne vidim logiku u ovom njihovom potezu,cemu odjednom sad ovo,posle 6 godina od kada je konzola na trzistu oni tek sad stavljaju novi format.Nije mi jasno,sta,ovaj sto je sad ne radi dobro i nije radio dobro prethodnih sest godina?!Nadam se samo da MS ne postane kao sony.

logika je prosta ,oni planiraju da guraju ovaj sistem jos 4 godine kao i ps3 a nintendo bi trebao wii 2 izbaciti ove godine mozda na jesen ,jos drze kao tajnu ali tako je to a moze da se poremeti zbog krize u japanu

O,ne…a dosta dobrih naslova izlazi krajem godine. znači sve jovo nanovo!!!DAMN!!!:doh:

pa i prosle bilo u novembar sexa :?

Pazi,ako sam ja dobro skapirao,onaj jedan gb koji je nekad bio za pirateriju(zastitu protiv nje) i ostalo,toga vise nece biti da bi developeri imali vise mesta za igru,tako da mozda i nema razloga brigu. :wink:

ne ne na osnovni dual layer ide jos jedan giga

Kako onda objasnjavas nagli porast prodaje ps3-a od septembra prosle godine kada je u to vreme izasao jailbreak?
Ja nikad nisam rekao da su svi pirati,niti vecina xbox gamera,ali barem 1/4 jeste za to sam siguran,a mozda i vise,ne znam.

Hakerska grupa commodore4eva najavljuje da je ona veoma dobro upucena u XGD3 i da nista ne brinemo :cool: vest sa twitera

Do sada su originali štancovani na DVD+R DL od 8,5 GB ukupnog, neformatiranog, kapaciteta. Istu vrstu dikova koristimo za backup kopije. Od tih ukupnih 8,5GB za samu igru se koristi 6,8GB, ostalo odlazi na formatiranje, video particije i sisteme zaštite od kopiranja.
Od sada će izdavači štancovati originale na specijalnim DL diskovima novog formata povećanog ukupnog kapaciteta (ne znam tačno, sigurno oko 10 GB) od čega će oko 1GB biti za igru (dakle developeri će imati na raspolaganju oko 7,8GB) dok će ostatak biti za novu video particiju i nove sisteme zaštite. Samim tim što nećemo moći da nabavimo te specijalne diskove tolikog kapaciteta da na njih režemo backup, dovoljna je zaštita.

Osim ako se ne smisli način da se kopiraju komplet igre na HDD ili dele na dva Dual Layer-a…

Mada nemaju šta da smišljaju jer… Oba načina već postoje! :smiley: Prvi se zove JTAG-ovana konzola a drugi se primenjivao još kod Sony-ija dvojke… Prema tome mislim da nema razloga za brigu…

ma ljudi, zar mislite da ce kina, singapur i tajland sedeti skrstenih ruku? mi cemo dobiti te prazne diskove na police metro-a i drugih velikih megamarketa pre nego sto MS pusti orignale na tim diskovima.

a C4EVA je izjavio da sto se tice zastitnih sistema da ne brinemo nista zato sto su baziranu na istom SDK-u (software development kit) kao i prethodne zastite, a taj SDK kako vidite c4eva bez nekih vecih problema razbija tako da po mom misljenu iz all good

tako je Akiris ,samo fik i gotovo !W!

Ja sam u svakom slucaju za originale. A to sto se pominje kina i singapur… ne bih da mi se disk rascveta u drajvu posle treceg koriscenja. Ni verbatim nije kao sto je nekad bio ali je i dalje best. A da ne pominjem da su neki diskovi, drugih proizvodjaca, posle nekog vremena poceli da se “ljuste”. Podrzavam potez MS-a. Velika vecina korisnika boxa kupuje originale. To sto ce MS mozda izgubiti tu 1/4-u mu moze samo pomoci… kod developera.

A svi ti hakeri koji nas danas smiruju… sve je to bagra koja ima neki dil za MS-om. Garant:
…Ajde malo im dajte antizastite pa cemo mi kroz koji mesec da pobanujemo par desetina ili stotina hiljada i tako u krug. Sve je to isto sranje (da izvinete) kao sa antivirusima i virusima. To je ona fora koja vam stigne na mail:

PAZNJA! Pojavio se uzasan virus koji unistava vas HD bla bla bla bla… ali samo NORTON ga je otkrio… bla bla bla bla bla bla…

Mene zanima kad ce na konzolama krenuti iskljucivo over net (nesto poput Steam-a). Vezano za tvoj account i to je to. OK igre ce biti velike 30-40 giga ali koga briga sto se mi u Srbiji falimo brzinom od 10 Mbs. Nebi me cudilo da novi Box i PS ni nemaju dvd-ove/blue ray drajvove… da sve ide preko neta… kupis… skines. Nebi me iznenadilo ni da neke buduce generacije konzola nece uopste hteti da procitaju USB fles, externi hard. Jer ako se ovako nastavi sa piraterijom spasce konzole na PC.

Razloga zasto sam sve vise protiv piraterije:
Igracemo strimovane igre (a vec se pojavljuju prvi servisi)… pa se tagujte, pecujte, apdejtujte kolko ocete. A da ne pominjem da vam, za tecno igranje, Srpski internet nece biti dovoljan (kad su ameri koji su testirali nezadovoljni lagom). Dobicemo poluproizvod i necemo imati vise konzole… imacemo SERVIS!!! To vam se sada cini mizernim i smesnim ali preti iz tamo nekog coska.

Pa mislim prijatelju da nisi u pravu jer znam iz pouzdanih izvora da sve velike kuce koje rade igrice jedan deo prodaju kao originale sve legalno, a pirateriju oni namerno pustaju zbog naplate osiguranje i tako ti se to sve vrti u krug to su ti sve isti ljudi, kako ja mogu da ukradem ili uradim sto samo ti znas ili imas samo ti u tvojoj glavi, ali necu da se pravim da sam pametan.

Sve to sa Steam i OnLive (ili InLive?) igranjem zvuci lijepo i fino, ali to se nece desiti jos dugo dugo vremena. Zasto? Zato sto za taj servis dobijas mali uredjaj koji se povezuje na net sa tvojim nalogom, i jedan Joystick-znaci samo procesor dovoljan da se povuce video onoga sto ti radis na njihovom serveru. Samim tim PC, Sony i MS bi ostali bez ikakve prodaje, posto 90% ljudi koji kupuju jace komponente za PC rade to zbog igara, a konzole za same igre i sluze. Znaci morao bi da se pojavi neko sa ponudom igranja live, a da je jaci od MS, Sony-a i raznih kompanija za razvoj PC komponenata-nemoguce! Down the line i kada bi to krenulo, opet bi MS i Sony imali svoje servise koji bi opet bili najjaci, i opet bi placali da imaju svoje ekskluzive, ostali bi na dva velika igraca zato sto mali servisi ne bi imali pare da otkupljuju naslove za svoj servis, i opet bi bile svadje izmedju fanboy-a sa svih strana :smiley:
Zakljucak je da je gaming industrija jedna od najbrze rastucih u svijetu (uz rnicipo :D), i svoje zube i kandze Sony i MS nece tek tako da izvuku. A sto se tice same piraterije, MS to mora da radi, jer mislim da su neki zacrtani broj konzola prodali, sad hoce da imaju sto vise prodatih igara na svojoj konzoli, vec vode sa nekih 50 mil vise…
PS.Smorio sam se pisajuci, nadam se da se necete smoriti citajuci :smiley:
i cisto da napomenem da je ovo moje misljenje, pre nego sto neko odluci da me citira i proziva zato sto ne razmisljamo isto

DVD ROM cita 8.5 GB i vec 5 godina su drajvovi u XBOX360, malo lose vi to tumacite oni ne mogu da ubace novi dvd medium mogu samo da menjaju protekciju tj video partition… mogu plafon 500mb da nabace na medim overburnom…
Samo je u pitanju nova protekcija sa istim mediumima, disc format je nista drugo nego drugacije zasticena igra ali na istom DVD. Samo pune DVD do maximuma.

Nema nista od novog DVD roma i DVD mediuma. Verujete nekim ljudima koji ne znaju ni dvd da snime a pisu gde stignu…

“Nema nista od novog DVD roma i DVD mediuma. Verujete nekim ljudima koji ne znaju ni dvd da snime a pisu gde stignu”
Onda ga minimum pusimo za opet neki buduci LT+, znaci pusimo ga u svakom slucaju.

LT+ ima protekciju protiv tih testova i baci black screen kada nesto sto ne treba procita u svakom slucaju strpis se malo i dobijes doradje FW i opet sljaka sve.
Ipak je to igra macke i misa ide sve u krug. C4eva je lepo napisao i zna da nema nista ozbiljno ubaceno tako da opusteno.
Kada kupis original nemas cega da se bojis tako da to je problem onih koji igraju pirateriju i to je rizik koji sami biramo kada hocemo da modujemo konzolu.

@M007P Bravo, upravo tako sto kazes…ako si uradio mod i odlucio da tako igras, sta imas kasnije da se bunis. I modifikovanje je 2500 din, original 4000-5000 din, ne znam zasto ima nekog razloga za negodovanje