Novi format za Xbox 360 diskove - XGD3 i nova zaštita protiv piraterije na jesen dolazi kroz update

“I modifikovanje je 2500 din, original 4000-5000 din, ne znam zasto ima nekog razloga za negodovanje”
Ima, jer neki ne mogu da isprate finansijski ni prazan dvd a kamoli nesto sqplje, a zeli da igra i ima dovoljno da qpi konzolu (setimo se samo da je trajalo sve relativno ql 6 godina) ali ne za microsoftova izivljavanja (kao da nemaju dovoljno od prodaje svega zivog)
P.S.
Iz tvojih usta u bozije ushi da ce da koshta ta cela prica do 50e.
Zelim sve najbojoe ali nisam nesto optimistican.

Ma ta prica nikako ne stoji…igra da je skines i narezes izadje 150 din, jeftinije ne moze :smiley:
Nije to do MS-a, vec do nas, postali smo mnogo alavi, samo sto ne trazimo da nam daju za dz igre i konzolu. Ne moze me niko ubjediti da nema pare za taj jedan disk…ajde za modifikovanje i da kazes, ali igre su brate mnogo jeftine. I nece da predje 50 e, sama konzola je 120-130e polovna, ko postavi cijenu preko 30-35e za mod, nece imati posla…as simple as that

Ja nemam nista protiv za doticne tuple ovde koje podrzavaju microsoft i da placaju igru po 7000,00 i vise ,svoje misljenje neka zadrze za sebe i jebe se meni za doticne bogatase ovde koje vole originale :middlefinger:

Ne znam da li se šališ ili šta, ali ja igram originale i kupujem prosečno jednu igru u 3 meseca. Kupim jednu igru, posle nekog vremena kada mi dosadi prodam je, i za te iste pare za koju sam je prodao, kupim novu. Nije nekakva filozofija, ali za male pare ovako možeš većinu dobrih naslova da odigraš.

Pa super onda uzivaj sa originalima, samo nemojte da pametujete nama koji nemamo para da bacamo na originalne igre. U svakom slucaju te pare sto bih dao za originale cu dati u neku pametniju svrhu.

Veruj mi, tako je najbolje! Iako nemam nista protiv original igara, nemam nista ni za. Kupio sam Ps3 i imam 4 originalnih igara. Sada, to cu sve lepo da prodam a taman lepo da cuvam pare za nesto pametnije!

Jel bila mosha za ovu pricu ili ce biti na jesen ?

Istina je ovo, ne brini se.

izaci ce novi flash sto se tice zastite, to je 100% sigurno. a sto se tice novog formata narezivanja diskova, ostaje da se vidi. ali kako se do sada sve provalilo, provalice se i ovo…

Ne brine me novi FW koliko sva ta frka oko “nacina narezivanje”. Xecuter ce iz toga, naravno, profitirati al ostaje pitanje za sire narodne mase koje nisu u stanju kupovati njihove proizvode

Akiris spominjao si, ukoliko se ne varam, nacin da se igra koja je na 1 “novom” disku prebaci i nareze na 2 “normalna” DL diska i da se igra - sta ti mislim o tome i da li je to izvodljivo?

vrlo verovatno

ne moze jer oni rade dump originala bez ispravljanja i cepanja fajla samo pisu zastitu na neke sektore koje znaju da se proveravaju, i naravno FW koji to cita kao da je original + zastite da microsoft ne provali sta se cita… Nema LIVE ako ce cepa i prebacuje na 2DVD.

Hahaha, dajte ljudi sto se lozite oko toga, pa nece oni nista izbaciti, bar ne novi disk.

zasto mislis da nece? obrazlozi, bas me zanima

Pa za pocetak:

  1. Igre bi morale raditi na svakom xbox 360 drajvu sto podrazumeva da ovi koji su izasli do sad imaju vec podrsku za novi disk, a posto je xbox izasao 2005 zakljucak je jednostavan. Tu bi jedino mogao da MS-u pomogne novi njihov firmware koji ne znam kako bi uflesovali.

  2. Ukoliko prave zaista novi disk, kosta ce ih ko Svetog Petra kajgana ukoliko ne uspeju da primoraju i druge kompanije da ga koriste u masovnoj upotrebi (sto se nece desiti pored vec postojeceg Blu Ray-a, a i MS je vec jendom ispusio sa HDDVD-om) jer su, posto je Nemesis ekonomista on to moze bolje da obrazlozi, troskovi dok se napravi prototip nekog proizvoda nenormalno veliki i on se tek otplati posle nekog duzeg perioda, posle kojeg firma pocinje da zaradjuje (s tim se dosta rizikuje ako uredjaj ne prodje kod mase). Posto bi trebalo da bude unikatan disk, proizvodnja bi takodje bila nenormalno skupa.

  3. Sto bi sad nekom odjednom smetala piraterija na xbox-u kad ce mu jos malo kraj veka.

Sve ovo ne vazi ukoliko ce se fizicki zadrzati stari disk (najverovatnije ako uopste do ovoga i dodje) i pod novim diskom se podrazumeva samo promenjena struktura podataka na njemu.

Bravo duschane,i ja sam siguran da od ovoga nema nista,tako da opustite se i zabavljajte.Mali off,proklet PARTIZAN xD

Nemoj mene petljat u to :slight_smile:

Elem, sva “frka” oko citave ove price je jako zanimljiva. Sama implementacija “novog” diska iziskuje enormna ulaganja i jako dosta vremena. E sad to za MS (ako gledamo njihovu bruto zaradu i godisnji promet) i ne predstavlja toliko problem ali zasto se “boriti” protiv stvari koji su nas izvadili iz velikih gubitaka. Kad kazem velikih gubitaka mislim da prve revizije xbox-a, RRoD i sve one konzole koje su vracene MS-u na popravak (garancija). Zahvaljujuci pirateriji (JTAG i dr.) ogranak MS koji je radio i radi na Xbox-u napokon staje na noge, izbacuje jasper-a pa zatim slim koji su “rrod free” a zatim i Kinect koji je donio nevjeovatan i neocekivan priljev novcanih sredstava. Moje licno uvjerenje da ce se ta sredstva uloziti za razvoj nove konzole ali moglo bi se i za ovaj novi disk mada mislim da je to nepotrebno i uzalud bacen novac.

Ne vjerujem da ce se praviti neki “ultra mega giga DL disk koji radi kao i stari al nekomencionalni” vec da ce naci neki nacin da se prosiri s 6.8GB na 7.8GB i samim tim stane na put pirateriji (kao neki program koji ce dozvoliti da se tako nareze). Mislim da velike kompanije kao EA, Ubisoft, Activision i dr. vrse pritisak na MS da “spreci” pirateriju jer realno sve igre za xbox izadju i po 5 dana prije zvanicnog roka! Ni meni to ne bi odgovaralo da “pravim” igrice zar ne?

I s ovim ce biti isto kao i za famozni AP2.5! MS ce prikazati da se “bori protiv piraterije”, EA, Activision i dr. ce nastaviti saradnju a pirati ce odgovoriti za 10 dana i sve ce biti po starom

Evo šta kažu ne eurogamer sajtu.

Source: Xbox new disc format gains 1GB
March 29th, 2011

A highly placed development source has confirmed to Digital Foundry that the new disc format being beta tested in a new dashboard upgrade adds 1GB to the storage of Xbox 360 game discs.

The maximum space allocated to game data on the current disc format is just 6.8GB out of a maximum of 7.95GB on a standard dual layer DVD, with over 1GB dedicated to a DVD-Video partition that also contained anti-piracy security sectors. Astonishingly, this meant that the last generation PlayStation 2 had a higher level of raw storage available to games developers than the newer Xbox 360. It seems that this video partition has either been drastically reduced or omitted completely in the new format Microsoft is looking to roll-out.

Beta testers of the new dashboard get a free copy of Halo: Reach once they are accepted into the new preview programme. We can assume that this isn’t just a generous gift on Microsoft’s part - more likely it is a disc pressed using the new format, and Microsoft is looking for data on performance on as many different systems as it can. There is no one standard Xbox 360 DVD drive: the platform holder has used drives from Samsung, Hitachi, Benq and Liteon across the console’s five year history.

Halo: Reach occupied 6.6GB of space on the old format disc. Either padding or additional content will have been added to this new edition, or it may well simply be the case that the data is allocated into certain physical areas of the disc the video partition would have previously occupied.

It would make sense that the video partition would have been pressed into the inner-most area of the disc - the part that would be the slowest to read in data. So while developers will be able to make the most of the raw storage potential of the dual layer disc, they may well have to factor in slower read speeds in the freed-up space.

Regardless, a 14-15 per cent boost in the space available to Xbox 360 developers is a very welcome advance, and some might argue it is somewhat overdue bearing in mind that the security scheme currently in place has proven to be inadequate for several years now. Tossing away the current system may also give Microsoft the opportunity to deploy a brand new anti-piracy strategy bearing in mind that its latest AP 2.5 system was defeated within a couple of weeks.

Xbox 360 DVD firmware hacker “Commodore4eva” adding weight to the story by suggesting that the latest developer XDK confirms the changes:

“MS will introduce XBG3 - this will add more AP checks, CVI (content integerity) checks, increase the disc size and adds a new layer for protection issues - all in the 20500 sdk! bring it on,” he posted on IRC.

Ako se neko kojim slucajem prijavio za ovaj preview program neka ne update-uje konzolu posto oni koji su to uradili vise ne mogu da igraju backup-ove.

“The maximum space allocated to game data on the current disc format is just 6.8GB out of a maximum of 7.95GB on a standard dual layer DVD, with over 1GB dedicated to a DVD-Video partition that also contained anti-piracy security sectors”
LoL, koga bole q…kada ce nam drugari resiti da IZOLUJEMO taj 1gb zastite i narezemo kao do sada.
POTPISANO!