Nov akaunt nema Gift opciju ni za jednu igru

Kreirao sam nov akaunt na XBS1 kako bih sa turskog regiona giftovao igre svom primarnom akauntu. Dodao sam sebe za prijatelja. Konzola/microsoft store su prijavljenu na turski region, na akauntu je turska adresa, prijavio sam svoju karticu i čak aktivirao i game pass na njemu ali na Storu na konzoli nemam opciju Buy as Gift, ni za jednu igru, novu, staru, add-on, pre-order. Šta li može biti problem?

To je ukinuto, pre par meseci, sad ne znam da li je na svim regionima…

1 Like

Kupuj direktno na primarni nalog i uzivaj.:blush: Microsoft je ukinuo gift opciju za Turski i Argentinski store.

3 Likes

Hvala na informaciji! :smiley: To mi je i bila namera ali vidim da su svi i ranije kačili tutoriale koji uključuju i sekundarni akaunt pa sam zato pokušao na ovaj način. Dakle mogu sa glavnog akaunta da kupujem sve najnormalnije bez nekakvih penala ili možda nekih nepogodnost što su mi i konzola i akaunt na tom regionu?

Mora ti store na konzoli biti na regionu odakle misliš da kupuješ. Podesiš npr. konzolu na turski store i onda kad budeš dodavao karticu za plaćanje staviš tamo neku fejk tursku adresu i you’re good tu go. :wink:

3 Likes

Tako je, za sada bez ikakvih problema kupujemo na glavni nalog…
Trenutno ti je najbolja kombinacija za kupovinu Argentinski store i VISA platna kartica(pod uslovom da si iz Srbije).
Evo imas ovde, procitaj par poslednjih strana:

1 Like