Nioh

Razvojni tim: Team Ninja
Izdavač: SIE
Platforme: PS4
Datum izlaska: 7.2.2017.


Evo otvorih temu da bi bilo lakse. Mozda se neko jos prikljuci igri osim Padawan-a i mene.

Zadnja prepiska je ubacena

3 Likes

NioH je sjajna zabava. Borba protiv umrlih ljudskih protivnika (“revenants”), dropovanje i zrtvovanje itema, fantasticno produbljuje souls formulu. Grind je, usudjujem se reci, pomalo cak i zabavan.

1 Like

Ajde, bice nesto nadamo se, nemojte da zabusavate. S obzirom na to koliko si aktivan bez PS4, kupovinom istog obezbedjeni smo stabilnim prilivom postova sledecih 5-10 godina. :slight_smile:

A Noodlu ce pare i slava da udare u glavu pa postovanje na forumu vise nece biti na njegovom nivou, bojim se. Korporativne zurke, virtuelna stvarnost, brza kola. To je zivot na visokoj nozi u Montrealu. :slight_smile:

Ja danas jedva cekam da nastavim Nioh! Ceka me drugi bos… Nemam onaj osecaj drustvene odgovornosti i kooperacije, kao kada smo svi zajedno prelazili neke Soulse na forumu. Zasto niko ne igra is beyond my imagination. Drago mi je da je Zurule makar uspeo da nadje guesta. Neogaf topic ima 300 strana. Treba da se stidimo. Lordishe batali taj Mass Effect covece! Ko to jos igra!? Sta je sledece, KOToR? X-Wing vs Tie fighter? Dokle vise vracanje u proslost? :smile:

Uh, Nioh je fantastika, odradio sam prvog boss-a bez problema i iz prve, tako da sada rasciscavam oblast iz bete. Opako je dobra igra, posebno sto sada znam sta i kako raditi, dodatni potezi su doprineli mnogo laksem prelazenju. Ono sto nisam znao u beti je da raste reputacija kada se ubijaju revenanti, tako da ih sada jurim. Posle prve dvojce mi je skocila reputacija i kada sam radio level up dobio sam zbog toga armor set. Joj ljudi kako je dobro, set je sa 50% manjom tezinom od standardnih, a daje kada se sklopi svih 5 delova dodatno pojacanje. Tako da sam vec u ovom stadijumu dobrano OP i igra je postala jos laksa :slight_smile:
Topla preporuka za sve koji vole souls igre.

1 Like

Mene muci cetvrti bos, i to ovako overlevelovanog za taj nivo (37 lvl sam, treba satro 19). Bosovi su gadni ako ne naucis da im citas pokrete i patterne, ne vredi ti ni najjaci armor u igri. Inace, nema svrhe da se vezujes za armore i oruzja, stalno ces dobijati jace. Ispadaju kao ludi, droprate je sumanut. Ne vidim nikakvu svrhu nadogradnji oruzja izmedju misija.

Revenanti su dobri jer daju i opremu, ne samo reputaciju. Cesto ces nailaziti na vece nivoe od tvog, ali nisu narocito treski, uz malo strpljenja. Predstavljaju dobru vezbu za jace protivnike. Za sada furam koplje zbog dometa i heavy armor tako da mi je agility C, ali valja ga podici na B makar za bosove. Obrati paznju na to, mnogo se drugacije krece lik u zavisnosti od tezine oklopa.

Ja, na zalost, nemam tehnicku mogucnost da prizovem pojacanje protiv bosova, jer igram guesta, ali je drugar obilato koristi. Meni je to skoro cheat. Predjes bosa a sve ti je ovaj odradio. A bosovi su glavna fora. Ostalo je samo grind.

Haha polako s tim. Pocinjem da se plasim da sam trazio premalu platu, al to je tesko proceniti - nije ko da mogu direktno da pitam shefovicu koja joj je plata. Jedna stvar koju vec sad mogu da kazem, jeste da su takse na platu ogromne. Debela trecina ide drzavi.

Inace je sve super, al ajde da ne gusim ovu temu, srocicu par misli na drugom mestu, kad me ser @pleja tako lepo zamolio.

Imam isti problem ko i ti, vizuelno mi igra deluje dosadno, narocito u poredjenju s opsceno bogatom arhitekturom kakvu smo videli u Bloodborneu i poslednjem Soulsu.

Ko sto sam verovatno puno puta ranije rekao, gameplay je najbitniji, al u mojoj licnoj jednachini, mora i grafika da bude dobra, inace gubim interesovanje.

Jel gresim? Sve ove pohvale sto citam definitivno uticu na mene, premisljam se, pomalo. Mada, posle RE7, meni svaka pljosnata igra deluje ko da mi je glava uhvacena u onu konstrukciju kad povredis vrat. Ja bi sad da sve bude VR, nemate pojma koja je to sloboda.

1 Like

Sto se tice dizajna, ne gresis. U eri jutjuba, bilo kakva deskripcija je suvisna. Mada japanska mitologija ima svoju draz i identitet, sve je nekako nivo ispod soulsa, kao njegova light verzija. Dodatno mi se ne dopada sto se vracas na iste nivoe u okviru sub-level izazova (koje, doduse, mozes i da preskocis), sa razlicitim rasporedom neprijatelja, gde se na kraju sukobljavas sa mini-bosom. No, ako ti nije smetala grafika u Ninja Gaidenu, nece ni ovde. Kao igra je strasno zabavan, a kontrole su udobne. Nioh je u 60 fps arkadnije iskustvo, na pola puta izmedju soulsa i Ninja gaidena. Souls je spor, metodican i psihodelican. Ali u sustini Nioh jeste souls igra. Sve su iskopirali do detalja, uz nekoliko finih dodataka. Nije samo ljubavno pismo, vec je igra kakav je Souls trebalo da bude.

1 Like

Jasno. Planiram da odgledam makar nekakav pocetni Let’s Play, pa cu videti kako mi se cini. Mozda mi to bude prijatniji nacin da iskusim igru nego da sam to prodjem.

Grafika u Ninja Gaidenu 2 mi nije smetala, al to bese na prethodnoj generaciji pre osam godina!! Standardi su mi otad porasli, majku mu.

Standardi rastu, sve ostalo uglavnom opada. :smiley: :smiley:

2 Likes

Obrati paznju kako je elegantna parry tehnika, koju do sada nisam ni koristio. Kao u Kurosavinom filmu.

Overio sam i drugog boss-a i to iz drugog pokusaja, definitvno je igra laksa u odnosu na souls igre. Sto se tice drop rate, on je stvarno neverovatan, vec mi postaje problematicno da pregledam i prodam sve sto stigne :slight_smile:

Generalno mi ne deluje da su nivoi slicni, niti da graficki igra zaostaje za souls igrama. Necu bacati spojlere, samo cu reci da su na kracim rastojanjima delovi gde mozete uraditi upgrade/rest (shrine - isti princip kao vatrice u DS ili lampe u Blodborne). Videcu kako nivoi budu odmicali, ali mi ne deluje da ce biti dosadni, barem iz dosadasnjeg iskustva iz dve bete i pocetka pune igre.

Ja igram na nosiocu, ali sigurno necu traziti pomoc za prelazenje boss-ova. Posebno kada sam overio u Bloodborne one prokletinje u Defield Chalice Dungeon, gde imas polovinu zdravlja i dovoljno je da te max 1-2 puta udare da bi umro. Oskrnaviti takav ucinak (plus BB platinu) zarad lakseg prelazenja igre, nema sanse sa moje strane :slight_smile:

Takodje BB je izazvao jos jednu stvar kod mene, a to je close and personal, tako da igram sa Katanom i opako je dobro. Parry je uradjen fantasticno, posebno sa dobrim tajmingom i dodatnim potezima koji proizilze iz njega. Preskociti protivnika iz parry, pa jos mu zariti katanu, je neverovatno dobro uradjeno.

Zaista mi je neshvatljivo da nema vise igraca kod nas. Igra je sjajna, vidim da i ocenjivaci dele moje misljenje, podobijala neverovatno visoke ocene.

Ko se plasi DS, a hoce nesto lakse, za pocetak i navikavanje na ovakav tip igara, ovo je idelana prilika.

Danas sam pola dana farmovao eliksire i levele. 45 level. Magije sam tek otkljucao ;( Mislim da nisam imao ovoliko zabave jos od Diabla.

Kada vidim kako igraju na jutjubu, kao prave nindze, osecam se kao noob. Manijaci ubijaju bosove golim rukama. Verovatno vam nece ni biti jasno koliko je skilla potrebno za ovako nesto:

2 Likes

Nioh je zaista bolesna igra, mislim da je 100h malo za zavrsetak iste, ako zelis da zavrsis sve misije koje su ubacili unutra. To se posebno vidi kada krenu da ubacuju sporedne misije na delovima koje si presao. Ja sam isprva mislio da ce biti jedna, ali onda su krenule dodatne i to je sada problem za mene. Uzas i neverica zbog vremena. A ja imam problem da moram sve da uradim u ovakvim igrama i da skupim svaki detalj.
Dakle nemojte igrati ovo pre nego sto zaista budete zeleli da izdvojite preko 100h za igru.

Otkrio sam jos i kako funkcionise sitem za pojacavanje oruzija kod kovaca, sada mi je tek problem sa vremenom, jer kombinacija ima gomila i nekada mogu izmedju misije da provedem vise od 30 min kombinujuci stvari. Opako dobro uradjena igra. Steta sto nema posebne teme za nju. Trebace svima koji budu igrali. Ima puno skrivenih i lepih sitnica koji je cine drugacijom od souls-a.

Ogromna je igra, nisam pronasao statistiku provedenih sati. I ja igram sve sub-misije. Ima dosta recilkliranja sadrzaja, slabiji je varijetet priotivnika i lokacija, mada nije toliko dramaticno koliko se zale. Ja sam na pocetku 4. lokacije, sedamdeset i neki nivo, ukrstio sam koplja (bukvalno) sa dzinovskom zabetinom. Zgromio me dva puta, pogledao na sat 1 posle ponoci. Ne vredi ako nisi maksimalno skoncentrisan.

Moram da priznam da nisam bas najbolje provalio cemu sluzi kovanje opreme. Soulmatching sam koristio pomalo. Svako oruzje mozes da soulmatchujes max 2-3 puta posle cega je neisplativo, ali je droprate toliko lud da ti ne vredi mnogo da se vezujes za oruzja i delove armora. Ja to radim samo zbog specificnih buffova, pa dok ne poatane usko grlo.

Protip1: magije su gamechanger. Sa healing magijama i opremom koja daje regeneraciju uvek ces imati dovoljno eliksira.

Protip2: soul stone-ove koji daju amritu koristi samo da napunis amrita gauge kako bi aktivirao living weapon, pomaze kod bosfajtova. Sloth amulet na bosove isto radi odlicno.

Inace, kako mislis nema teme? Ja sam dobio temu za preorder, ne znam da li moze da se kupi regularno.

Tema na forumu :blush:

Splitovao sam postove i prebacio ovde, posto ce pre ili kasnije svi da shvate kakav je ovo GOTY, da imamo sve na jednom mestu. :slight_smile:

Magije jesu gamechanger i posebno ako se koristi magija za usporavanje protivnika. Ako se primeni na boss-a, onda i boss postaje prilicno lagan za prelazenje, ja ih necu koristiti, jer mi je to zaista bezveze. Nije mi jasno kako su ovo dozvolili da bude moguce aplicirati na boss borbe, moraju pod hitno da izmene ovo, jer igra postaje puko mlevenje protivnika i boss-ova u tom slucaju.

Nisam za sada ni koristio souls stone za nadopunu amrite. iskren da budem soul veapon koristim samo u situacijama kada me iznenadi “mimick” (sve su preslikali iz souls-a :slight_smile: ). Zna da bude prilicno nezgodna borba u tom slucaju.

Otrkio sam da bolje oruije i stitove mozez naci samo ako farmujes revenant-e, sto i nije tako lose. Em te teraju malo da se boris sa pritivnicima koji menjaju poteze, em se isplati za nagradu. Doduse borim se samo sa onima koji imaju najredje stvari (ljubicasta boja).

Kovanje opreme je korisno, ali zahteva dosta kombinovanja i nije uvek uspesno, sve zavisi od materijala koje koristis, ako imas vise ljubicastih, vece su sanse da dobijes bolje oruzije, ako ubacis plave, dobijes plavo i sl.

Soulmatch je po meni najbolja opcija sto se tice kovaca. Posebno ako imas set od 5-6 delova neke opreme i oruzija, i ne zelis da menjas dodatne stvari koje dobijas kao bonus u tom slucaju. Na primer dobijes mac ili neki deo oklopa koji ima udarac za 20-30 ili zastitu za 20-30 bodova vise. Uzmes i samo taj deo uradis soulmatch, automatski ti se poveca udarac ili zastita na vecu, a pritom cuvas svoj omiljeni set.

Naravno treba imati para za to. Tako da sada ima logike zasto pada toliko stvari.

  • prvo ti trebaju delovi za kovaca - dissasemble opreme i oruija za delove
  • drugo ti treba ti novac soulmatch - prodaja opreme i delova za novac
  • trece trebaju ti fine stvari koje dobijas kada radis offer u malenim hramovima prilikom ugrade-a

Treba sve to iskombinovati, ima zongliranja, ako bas zelis da dobijes svuda pravi efekat.

Takodje kod kovaca mozes uraditi re-fashion, isprva mi nije bilo jasno cemu sluzi, ali posle je palo na pamet, bio je kalsican face-palm, samo ime govori :slight_smile: dakle uzes jednu stvar koja ima fantasticne osobine, ali je ruzna ko sam djavo, i dodas stvar koja ti po izgledu izgleda fantasticno i spojis ih. Dobijes mocnu svar po izgledu koji se tibi svidja. Odicna opcija, za one koji vole da budu u modi (fashion :slight_smile: )

1 Like

Nije bas toliko lako, ja sam pokusao juce na dzinovskom zapcu, kratko traje previse i previse su bosovi usporeni i DPS sundjeri sa tonom helta, i previse su opasni cak i tako usporeni da bi bila broken mehanika. Imas ih samo 2, moyda ako se kombinuje sa jos nekom magijom za spustanje defensa.

Hm, meni je mimic kao svaki drugi revenant. Mozda je moj AI “avatar” manje opasan od tvog jer igram kao noob. :smiley:

Provalio sam to za refeshion. Da si igrao Diablo i to bi ti bilo poznato :smiley:

I dok sam jos u pisanju da ne zaboravim, ja za sada nisam naleto ni na jednu oblast koja lici na prethodne, tako o slicnosti nema reci, to ne sme da bude opravdanje za izbegavanje igre :slight_smile:

Znam da se vecina seca onog prokletog dela iz DS2 sa pljuvacima otrova, sav je zeleno sivi i na kraju je boss ona grudva od leseva, e ovde su ubacili slicne statue sa istim efektima i nacinom unistavanja.
Sta covek vise da pozeli, totalna kopija souls-a sa malo arkadnijim pristupom.

Igrao sam Diablo, ali nisam se toliko udubio u njega. zavrsio sam ga jednom na X360, pa opet na PS4 i to je to, sto se mene tice. Znam da se moze potrositi nemilica sati na njemu.

Drago mi je da nije magija toliko upotrebljiva na boss borbama. Ziasta ne volim takve stvari i srce mi je puno kada predjem deonicu/boss-a koji su teski, na nacin koji je planiran developerom i bez olaksica. Zahvalan sam souls igrama, jer su me naucile da gleda i reagujem na poteze protivnika isravno. A posebno Bloodborne-u.

Evo zavrsio sam i lika iz poslednje bete, kojeg su svi smatrali da je nenormalno tezak (poslednja borba “opciona” u prvoj zoni). Nisam hteo dalje dok ga nisam pobedio. I sada sam jos bolji u izbegavanju i udaranju, nego sto sam bio ranije, plus imam komplet set Warrior of the West, sve sa katanom WOTW :slight_smile:

Drago mi je da se ljudima sviđa Nioh, pogotovu nakon svega što je igra prošla.