Nintendo Switch

Zbog?

Samo Sony igre mogu biti goty

Zbog toga sto stvarno ne donosi nista novo za razliku od BoTW-a, tehnicke karakteristike su na vrlo niskom nivou, sve ono sto obicno zameramo drugim igrama, zeldi se gleda kroz prste - svet je maltene prazan, mehanike su jako neudobne…

Internet je nekako odlucio, samo zato sto je Zelda, da se primenjuje potpuno drugacija metrika u odnosu na konzolne AAA naslove. Mozda je porede sa mobilnim igrama? Svakako je puno bolja nego Candy Crush Saga.

Ja sam vise nego sposoban da cenim Nintendo igre, Mario pogotovu, sve ih obozavam, top 5 najboljih svih vremena, Donkey Kong isto tako, Bajoneta… Generalno obozavam Nintendo, jer zaista nude nesto posebno, oldskul i magicno u odnosu na ostale - ali u Zeldi mi je tesko da prepoznam taj kvalitet, ne mogu da se otmem utisku izuzetno simplifikovanog RPG-ja za decu, sa cim opet nema neki problem, da su pogodili fluidan gameplay i fuzzy-adiktivan osecaj drugih igara.

Donekle tu i tamo izbije ta Nintendo magija. Muzika je sjajna, trodimenzionalni oblaci su zaista lepi, NPC-jevi pokazuju isti simpatican nepretenciozan smisao za humor. Ali taj nintendo 'je ne sais quoi" prosto ne vidim u mnogim zeldama. Sto ne znaci da cu tako lako da odustanem - potrudicu se da uronim malo dublje, jer stvarno zelim da mi se svidi, ne toliko zbog komformiteta i pripadnosti internet krdu, nego zato sto izuzetno postujem Nintendo i ono sto rade u modernom gamingu jeste legacy svega sto smo voleli u igrama 80-tih.

1 Like

Retke su Sony igre koje pogadjaju taj osecaj nemuste izgubljenosti u svetu, kao u Zeldi - na pamet mi pada mozda samo developer Tim Ico koji je na taj fazon uradio Shadow of Colossus, Ico i Last Guardian. Hm, igraju mi se opet sve 3. :confused:

Ok, mislim da shvatam. To je taj isti fazon.

Tako isto su većina Sony ekskluziva meni bezveze ne znači da su loše tako da pomiri se sa tim da neko voli i takve igre kakve jesu

Ne znam bas kako da tumacim “pomiri se sa tim”, nije bas kao da bacam stvari po kuci kada izadje nova Zelda. Tu i tamo neki komentar na licni utisak je u skladu sa forumom i njegovom poentom a to je kulturna razmena misljenja i komunikacija.

I ne znam sta si se uhvatio za Sony. Igrao sam igre mnogo ranije, dok je Sony pravio walkmene. A trenutno mi je verovatno omiljena konzola Facebook, hah.

Igrati neku igru da bi ispostovao Nintendo mislim da vecu glupost nisam procitao. Ispostovao si ih sa BotW i nije ti se nimalo svidelo pa zasto sad trositi toliko vremena za nastavak, plus opet pisati isto kao za BotW.

Pa ne bi bila prva ni poslednja igra koja mi se na 1/3 svidela, makar dovoljno da je zavrsim, jednom ce biti dovoljno, ne mora bas sedam puta, iako neke zamerke tesko da ce se preokrenuti i stoje koliko god ostali elementi kliknuli na kraju.

A to sto je tebi glupo ne znaci da je i meni glupo i da je svima glupo, pomiri se sa tim!!!11

1 Like

Plus je jako glupo pricati o postovanju, a ne kupiti igru, jednostavno ne ide. :slightly_smiling_face:

Ja sam se pomirio sa tim sa je igra goty iako ni sam nisam verovao da moze postojati nesto bolje od BotW, cak ni od Nintenda.

1 Like

A ti sto prodajes second hand igre, mislis da cinis nesto dobro za Nintendo? Jos i zaradjujes na njima.

Nisam nigde pisao da cinim dobro niti moralisao o postenju samo bode oci kad ti tako pises pa sam prokonentarisao ali slazem se nisam prava osoba za moralne lekcije. Radim sta moram i gledam da ispostojum koliko mogu, pogotovo Nintendo. Malo toga sam prodao jer ako mi se igra ne svudi ide na pijacu tako da sam im doneo poprilicno lepu zaradu.

Sad cu uzeti u paketi TotK, Metroid Prime i Strikers. Malo li je od ovakve sirotinje poput mene? :slightly_smiling_face:

:joy: ok slazem se, goty.

Lično nisam imao osećaj da je prethodni deo bio prazan, naprotiv meni je bio puniji nego kod većine igara, sa nekim skrivenim detaljima. Opet sve je stvar licne percepcije. Mislim da prethodna zelda u kojoj su mnogi uzivali zaslužuje ovakav nastavak, gde znas gde je sta u meniju, mehaniku igre…

3 Likes

Za jednog nintendo fanatika, i nije nesto. A kad prodas svi u selu igraju jednu nintendo igru, preproda se 50x jedna kutija. Zaradjujete na njihovoj muci plus oderes nekog jadnika koji je dva meseca skupljao za sarenu nintendo kutiju i naplatis mu skuplje.

Ko o cemu k. o postenju :laughing:

Moj komentar se brise, a ovaj provokatorsko uvredljiv ostaje, cak me u njemu i kurvom naziva. :grin:

Mislim da si upravo opisao razmenaigara.com

3 Likes

Cuj postujem Sony ili Nintendo tako sto cu dati 70€ za neku igru i cuvati je zauvek. Ocu, briga me.

5 Likes

Iz mog ugla dovljno je što im svako daje podršku na ovom forumu😂

2 Likes

Volim što je igra skoro svima goty a niko je završio nije, al dobro piše svuda da je 10, mada ocene nisu bitne :grin:

1 Like

I za Cyberpunk su silne desetke podelili pa tek posle dva dana nastao haos :joy:

2 Likes