Nintendo Switch

Ja lagano guram, dok ostali na forumu verovatno skupljaju pare za Switch i samu igru, presao sam prva dva dungeona i dobio dve kljucne moci - telekinezu i spajanje objekata.

Zavrsavanje igre je za mene verovatno nedostizan poduhvat, ali moram priznati da je bilo nekoliko aha momenata kada sklopis resenje, iako je ocigledno i nagovesteno, prakticno deo tutoriala, cine da se osecas pametno jer si iskoristio vetar i zakone fizike na pravi nacin. Novitet je izgleda u kombinovanju i sklapanju objekata, kreativnim nacinima da resis zagonetke. ToTK se poigrava sa konstruktabilnim konceptima iz igara koje su popularizovale takav pristup - Minecrafta, raznih survival igara, pa i Death Strandinga. Igra uvek vodi racuna da ti kaze dovoljno, ali ne previse, pa u tom smislu vise podseca na Elden Ring ili genijalna Team Ico ostvarenja nego na klasicne moderne igre. Sto je u osnovi zdrav i organski pristup koji cini igraca srecnim jer se ne oseca samo kao bezumni podanik dizajnera igre vec mu igra dopusta da se izrazi kao kreativno ljudsko bice, upijajuci cudesnost sveta sopstvenim tempom. Kad smo vec kod toga, otvoren svet je za Nintendo publiku skromnih ocekivanja, eye-candy sa nevidjenim prizorima plutajucih ostrva i realisticnim volumetrijskim oblacima, vremenskim prilikama, smenom dana i noci…

Dok ovo pisem, razmisljam da li je moguce da sagradim paraglajder. Brze kretanje bi bio zaista gamechanger da ne moram da se bakcem sa prokletim penjanjem i plivanjem (za ovo drugo, doduse, mozes da sagradis barku).

1 Like

Igra je GOTY samo ako kaze VajberBot :joy:

Sto se tice niskointeligentne diskusije o igri godine, verovatno ce ocene kritike presuditi. Malo je verovatno da ce nas ova godina blagosiljati sa jos jednom igrom za koju internet hivemind odluci da je 97, mada nikad ne znas, bilo je godina i ranije gde bi covek bio na ozbiljnim mukama da presudi izmedju nekoliko naslova koji iz ove vremenske distance imaju pivotalni znacaj u istoriji video igara.

Diablo IV i Starfield, za sada mi padaju na pamet da bi mogli pomrsiti racune okorelim Nintendo fanovima koji vec otvaraju sampanjac jer je Zelda izdrzala test vremena i dokazala svetu da je najbolja svih vremena.

Administracija? Bilo ko?
Ne znam zašto plaćam stanarinu kada živim u mladenovoj glavi 24/7. :thinking:

(šala) :slightly_smiling_face:

2 Likes

Ovo je verovatno copy-paste sa drugog foruma, dosledno primenjivanje pravila bi verovatno zahtevalo redovnu platu, i oteralo/banovalo 80% clanova kojima je to jedini smisao i oblik forumske egzistencije.

1 Like

Ja samo brate obozavam tvoje GOTY nominacije :hugs::joy:

Učinak mi je 100%.

Nisam ni jednom pogodio. :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

1 Like

Ja sam kontao da se uvek šališ, a ti ozbiljan :grin:

Ma bas.
Cela ta prica je smesna malko. :slight_smile:

2 Likes

Ah ne to ostaje. :grin:

Ovo nešto na moj račun…? :joy: Ne razumem se u Nintendo igre, ali skačem za vrat bez pardona. Pazi se :joy:

2 Likes

Još ako si popio mericu whey-a biće je*eno kad skočiš :grin:

Zveknuo whey kao Aca Lukas, nisam čak ni mešao sa vodom. Samo prah :joy:

1 Like

Pitam se koliko je normalno da baterija na Switchu ovako kratko traje. Cini mi se manje od 2h, bas cu da izmerim. S druge strane puni se isto toliko, ako ne i sporije sa njegovim originalnim docking stationom.

Ovo doduse jeste prvi model sa najslabijom baterijom koji je izasao pre 6 godina, kupio sam ga jos davno polovnog (ako se dobro secam, bio oko 200e sa Odyssey i Botw), i od prvog dana je ovakva baterija, jedva da sam ga i koristio, mozda sam presao dve tri igre svega.

Na Wii U-u je tako i crkla baterija na kraju… bas su im slaba tacka, izgleda. Mada kontam da na novim OLED modelima traje 2-3x duze.

Prvi switch oko 3 sata Lite do 6

Da… tako kaze internet. Medjutim ne znam da li zavisi od nekog nacina koriscenja (tj sigurno zavisi, samo pitanje u kojoj meri) - osvetljenosti ekrana, bluetooth, internet… pokusavam da skontam da li je stvarno ovakav fail po dizajnu, ili je falicna baterija od kada sam ga uzeo polovnog. Vidim da dosta variraju iskustva, tako da je verovatno oslabila baterija, pretpostavljam. Nije strasno, ali malo ometa igranje. Mozda smo i mi navikli na moderne telefone i ipadove koji traju “vecno”.

https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/kh9f9y/how_is_your_switchs_battery_life/

Inace, zanimljiv topic na Eri sta ocekuju od nove Switch konzole, koja verovatno samo sto nije… Vecina ne ocekuje ama bas nista, samo da pusta Nintendo igre.

Juce sam htio pisati da sa Tears of the Kingdom baterija traje bas slabo. Cak i u rest modu baterija tece vise nego obicno.

1 Like

Jel mi moze neko objasniti koja je fora sa nalozima za switch? Gde nabavljaju ovi sa KP?

Ne kupuj to ni u kom slucaju. Nikada ne znas kako su kupili igre, ali prije par godina pola switch konzola u BIH je popilo banove zbog kupljenih naloga koji su banovani.

Tako da, bolje ti je da das pare na neku igru i prodas nakon prelaska i kupis drugu, nego da kupujes taj mamac za ban.

4 Likes

Ja imam i hakovan i regularan Switch, kupujem igre poprilicno redovno na eshopu, i npr meksicki store je odlican za kupovinu ovih “ostalih” igara.

Sto se tice ekskluziva, njih uzimam fizicki, sve ono sto je najbolje od ekskluziva sam takodje kupio, bez obzira sto imam hakovanu konzolu. Dakle, moze se.

Jedini dodatak je sto imam vise platformi za igranje, pa ove ekskluzive ne uzimam day one, nego ih obicno uzmem nakon pola godine ili godinu kada im splasne cjena. Oni kojima je Switch glavna platforma su, pa najlakse receno, naje*ali :joy: