Nexus 5X and 6P - Official

Kao i svake godine Google predstavlja novu seriju Nexus uredjaja. Ove godine imamo 2 Nexus telefona, iako se pola godine pricalo o tome i pisalo. Vecina u andrpid svijetu zna sta je Nexus i njegove prednosti, ali i mane, u odnosu na druge tel. Sad Google malo “balansira” tu situaciju i nudi za svakoga po nesta. Tu na scenu stupaji Nexus 5X i Nexus 6P

[SIZE=3]LG Nexus 5X[/SIZE]

LG je proizvodjac koji ima najvise iskusta ali i uspjeha s Nexus telefonima. Po meni, logican odabir Google-a da i ove godine imamo uredjaj koji ce nositi LG logo. Sjetite se samo Nexus 4 ili Nexus 5 - oba su odlicni uredjaji po veoma povoljnoj cijeni. Nexus 4 je cak imao dozu “premium” dizajna s kombinovanjem gorilla glass i kvalitetne plastike dok ne Nexus 5 bio “plastikaner” odlicnih performansi. Nexus 5X nastavlja tradiciju ali ne znam bas koliko dobro… Pogledajte video prezentaciju i spec :

SoC: Snapdragon 808 hexa-core CPU with Adreno 418 GPU
RAM: 2GB LPDDR3
Display: 5.2-inch 1080p LCD, Gorilla Glass 3
Storage: 16-32GB
Battery: 2700mAh
Camera: rear 12.3MP with f/2.0 aperture and laser autofocus, front 5MP with f/2.2 aperture
OS: Android 6.0 Marshmallow
Measurements: 147x72.6x7.9mm, 136g
Ports: USB Type-C with quick charge, nanoSIM slot, 3.5mm hadphone jack
LTE bands: B1/2/3/4/5/7/12/13/17/20/25/26/29

Cijena :

$379.99 (16GB) $429.99 (32GB) - Za EU se jos ne zna ali za 6P ima leak koji pokazuje drasticnu razliku u cijeni izmedju EU i USA

[SIZE=3]Huawei Nexus 6P[/SIZE]

Pogotovo na nasim prostorima veoma poznati Huawei se, nekako, ubacio u Nexus proizvodjace. Vjerujem da su dali ponudu koju Google nije mogao odbiti. Ja nemam neko pretjerano dobro misljenje o njima ALI to se mozda sad promjeni. Mnogi vec spominju termin “Nexus flagship phone” i svrstavaju 6P kao “flagship”. Nexus to nema vec je ovdje na djelu pomalo zaboravljeni “Android Silver Project” pod Nexus logom. Ovo je prvi put da u jednoj poslovnoj godini imamo 2 Nexus telefona, 1 za “srednju” klasu a 2 za “high-end”. Nexus je uvjek bio kvalitetan uredjaj po odnosu cijena/performansa (Nexus 4 - 5 - 7) dok je prosle godine Nexus 6 kucao na velika vrata s “premium” dizajnom, hardware ali i paprenom cijenom. Nije se dobro pokazao po pitanju prodaje a ni u jednom tekstu nisam naletio na slucaj da dobavljaci ne mogu ispostovati potraznju tj. bilo ga je vise na lageru nego sto se prodavao. Huawei 6P ide tom logikom i sad imamo stvar izbora. Ovaj uredjaj krasi high end harwdare i aluminijsko kuciste (jedva cekam bend test) po poprilicno paprenoj cijeni :

SoC: Snapdragon 810 v 2.1 CPU with Adreno 430 GPU
RAM: 3GB LPDDR3
Display: 5.7-inch 2560x1440 AMOLED, Gorilla Glass 4
Storage: 32-64-128GB
Battery: 3450mAh
Camera: rear 12.3MP with 1.55 μm and laser autofocus, front 8MP
OS: Android 6.0 Marshmallow
Measurements: 159.4 x 77.8 x 7.3mm, 178g
Ports: USB Type-C with quick charge, nanoSIM slot, 3.5mm hadphone jack

Cijena :

32GB - $499.99 / 64GB - $549 / 128GB - $649

Sto se tice EU spominje se cijena od vrtoglavih 649 eura za 32GB!!! Not cool.

Oba Nexus-a dolaze s fingerprint sensor a sve njegove pogodnosti vidjecemo u Android 6.0 Marshmallow OS-u koji izlazi iduce sedmice za Nexus 5 6 7 (2013) i 9. AOSP se ocekuje cak veceras

Gledao sam predstavljanje novih Nexus a. Ukoliko ste vlasnik stare 5 ice ne vidim razlog za kupovinu nove, dok mi je 6 ica već potencijalna kupovina. Naravno najbitnije je da Nemesis ima pogrešnu informaciju za cenu u eu

Nije Nexus 6P “statusni simbol” telefon, a obzirom da ga pravi Huawei verujem (nadam se) da će mu brže bolje pasti cena, hopefully…

Meni je 6P opasno zapao za oko, jedva čekam da još i Sony izbaci svoj Z5 Premium pa da ih bacim u razna poređenja i testove, biće vrlo interesantno!

Jednu stvar si zaboravio sony je poprilicno skuplji :slight_smile:

Od 650/700/800€? Ma nema šanse da može biti više od te cifre, a i da bude pašće i to kroz mesec dva-tri dana. Pa ja sam Z3 platio 420€ (ganc nov s dve godine Telenorove garancije) u novembru prošle godine, a uređaj je bio izašao početkom septembra.

U eu bi trebalo da bude 700e mada nije to jos uvek 100% sigurno al videcemo kad se pojavi.Sony jos uvek nista zvanicno nije objavio.Verovatno ne zele odmah da slogiraju narod :smiley:

Pa ne znam samo kako, jedino da baš u***u motku, jer kao što rekoh cena Z3 je bila skroz prihvatljiva (za flagship uređaj) i relativno brzo je pala na nekih ~400€ gde je kasnije dosta dugo stagnirala, al’ je ipak pala…

Pa nzm mozda si u pravu,videcemo.Uglavnom jedno sam siguran a to je da ce z5 premium biti najskuplji fon koji je sony ikada objavio :slight_smile:

Ja sam duboko razocaran! Aj da krenem i s jednim i drugim :
LG 5X - 2GB RAM! Ljudi moji pa u 2015 3GB je standard! Aj da se ponjerimo s mrtve tacke po pitanju RAM-a. Vec 4 godine samo 2GB. Kuku meni pa zar da imam android uzdanicu koja ima isto RAM-a kao iPhone?! No way! :wink:
Nexus 6P - 649 eura! Alooo rodjaci. Za te pare cu radije uzeti S6 ko Bleki a ostalo pojesti i popiti! Moram priznati da je jako fin, ljep i jak ali previse papren za Nexus brend

Na pocetku je nexus “brend” bio slab i nepoznat pa su imali super cene i lepo se prodavali a sad se malo “proculo” za njih pa je gugl postao bezobrazan i stvarno previse digao cene.Valjda neko nije pogresno shvatio ovu recenicu :smiley: Slicna prica je sa asusom trenutko kod pc komponenti.Prodaju ljudi vazduh,pogotovu kod grafickih karti.A sto se tice rama slazem se da su mogli da stave 3gb al i ova 2gb su po meni ok.Aj budi realan znas li nekoga ko stvarno koristi svih tih 3gb rama na telefonu ? Znas kakav mutlitasking je potreban za tako nesto ? I dal je to zaista toliko potrebno ? Pogotovu ako android 6.0 bude trosio i manje resursa i bude brzi i fluidniji nego lollipop :slight_smile:

Z5 Premium - Snapdragon 810 - thanks, but no thanks. Sav taj hardver, taj potencijal, i onda taj promasaj od procesora. Steta sto je monopol sto se procesora tice pa pored Exynosa i Qualcomma i nema neke alternative, Intel i Mediatek nisu dorasli prici.

Z5 ce biti minimum 700e kod nas na releasu, mark my words. Za te pare su iskreno S6 Edge plus ili Note 5 bolji fon.

Sto se Nexusa i teme tice, previse para, premalo muzike. Sa US cijenama su super, ali sa nasim cijenama, *uck that :smiley:

Ima po YT već par testova tj snimaka kako su dokazali/pokazali kako se Z5 ne pregreva (npr. uzeo čovek da snima preko 10min u 4K bez prestanka). Po svemu sudeći (što sam bar ja do sada video i pročitao) ima Sony da pokida sa svojim flagship-ovima i naravno da niko nije obavezan da ODMASADAODMA uzima uređaj na samom izlasku, pašće i njima cena za 2-3 meseca (kao i kod Z3). Plus 3450mAh na 5,5" (Z5P) spram 3000mAh na 5,7" (Note5). Autonomija zero, thanks Samsung but no thanks…

Regarding the topic.

As you have probably heard by now, Nexus 6P sports 12.3MP camera with 1.55µm pixels, f/2.0 aperture, 4K video capture, and dual-LED flash. The sensor is 1/2.3” in size.

In the still photography section of the test, the Nexus 6P came out with a stellar 86 points thanks to impressive image details, and fast and accurate autofocus in all conditions. Still images came out well exposed and with good white balance. The camera flash also behaved well when utilized.

Poorly behaving, self-activated HDR+ mode in low light situations and blown out highlights in scenes with high dynamics prevented the Nexus 6P from doing even better in the test. Another niggle is the camera’s ability to take photos before locking in focus when triggered.

The Nexus 6P was not as convincing in the video section of the test. The phablet achieved a score of 79 due to poor refocus and stabilization, and lost details and color shading in low light conditions.

The score of the Nexus 6P is a massive improvement over the 79 points achieved by the handset’s predecessor,Motorola Nexus 6. LGNexus 5X*is yet to be tested, though we can reasonably expect it to perform in similar fashion.

Izvor: http://m.gsmarena.com/huawei_nexus_6p_and_its_123mp_camera_get_an_impressive_dxomark_score-blog-14234.php

Suska se da ce pocetna cijena Z5 Premium biti oko 629 funti, negdje je procurila ta informacija. Ako je tako onda sam debelo pogresio, jer je to 850e!!! lepte**** :smiley: Iskreno za te pare ne treba ni da se poredi ni sa cim drugim, jer nijedan telefon ne kosta toliko :smiley: Bolje bi im bilo da radi kao med kad izadje.

Sto se tice Z5 Compact i obicne Z5, kompletno su ******.

Sto se tice Huawei 6P. Dzaba ultrapikseli i svi ti ku*ci kad je sve to gola voda. Zna se kako je HTC prosao. Nema bez Sony-evog senzora nista ( fun fact : Sony pravi senzore i za Samsung i za Apple, a upravo Sonyjevi telefoni imaju najlosije kamere i pored svih tih megapiksela, jer im je softver kurton ).

Ko uspije da pazari negdje vani ove nove Nexuse za US cijenu, taj je dobro prosao :smiley:

Šta pričaš bre? Zbog čega?

Što se početne cene tiče ne želim da komentarišem, sećam se i da je Note4 u startu bio 800€, pa šta sad da se radi, i ona je pala.

Priča za lošu kameru ne pije vodu, a kao vlasnik Z3 ti mogu reći da pravi vrhunske fotografije, pogotovo preko Camera FV5 aplikacije, nisi ni svestan kakve…

Note 4 je bio 650e u startu, kao i sad Note 5. Iz kakve mracne supljine si izvukao cifru od 800e, ja svarno ne znam :smiley:

Z5 compact - 720p displej u 2015oj godini, po cijeni od 600e
Z5 - 1080p displej u 2015oj godini po cijeni od 700e
LG G3 star godinu+ za 300 evrica gleda sa strane i kadar nevera. Eto samo sto je plastican a nije staklen i kockast kao prethodnih 96 iskperija…

Razumijem da volis Sony, ali come on :smiley:

Drugar prodao Note4 na izlasku za te pare, jer je na ugovor uzeo (dobio) dva komada, pa ti vidi.
A i opet se toliko vataš za te cene kao da su ne znam ni ja šta, pa neće biti ukorenjene godinu dana, jel’ sam pričao iz svog iskustva koliko sam platio Z3 posle dva meseca od izlaska.
I šta je problem s displejom od 1080p na 5,2"? Bar mi baterija drži dva dana s 7-8č SOT… Po meni je 2K/4K totalna nebuloza za toliko male veličine displeja, pa moj TV od 42" je te iste rezolucije (1080p)…

Pa mozes ti prodati sve sto je novo za vise para, jer ljudi pohrle da uzmu jbg. Ja pricam o cijenama koje proizvodjac postavi u startu, dakle za vecinu svijeta. Srbiju i BiH ne treba spominjati :smiley: I tacno je, nece biti ukorjenjene dugo, al’ opet postoje ti neki cijenovni rangovi kad se vec porede uredjaji, ako me razumijes. 1080p je ok, kad bi svi uredjaji bili 1080p. Al buduci da skoro sve jedan flagship u 2015-oj ima 1440p displej onda je to minus. O compact da ne pricam, prethodni Sony compact uredjaji su bili dobri, gotovo identicni flagshipu, samo sa manjim displejom. Ovaj put to nije slucaj.

I slazem se da je nebuloza ta rezolucija za mali uredjaj, ali upravo zbog toga sto su paneli mali, lako ih je napraviti i nisu skupi. A i kad skontas da telefoni kostaju kao i neki mnogo dobar TV, sve je jasno :smiley: Inace rezolucija panela na telefonu i ne igra mnogo veliku ulogu kod baterije, to je vec dokazano. Razlike su bas male.

Onda je verovatno do bolje optimizacije kod Sony uređaja, pošto imaju najbolju autonomiju, Z3C pogotovo…