Next gen Xbox specs rumoured - 8GB ram, 1.23 teraflops, Blu-ray support

Microsoft’s next generation Xbox console (aka the Xbox 720, Durango, Nextbox, Microsoft Supremo Ultra, etc) will include a Blu-ray disc drive, 8GB of RAM and have a run-capability of 1.23 teraflops, according to CES attendees accosted by VG247
Xbox 360 News: Next gen Xbox specs rumoured - 8GB ram, 1.23 teraflops, Blu-ray support - Xbox 360 - The Official Magazine

Jedva cekam… :smiley: 8 GB rama, lepo zvuci :smiley: 100GB Blu-ray discs jos lepse zvuci

A sta mu dodje taj “teraflop” jel se to maze na leba :D?

Cini mi se da PS3 ima mogucnosti da gura oko 1 teraflop/s

Pa sta ti mislis, kada damo 400 e za konzolu oni nam daju i nesto da jedemo :smiley:

za ovaj rumor sam ja cuo jos prije na str xboxiso tako da je ovo 90% Istina,ako se ispostavi da je ovo zaista tocno onda bez razmisjanja ovo odnosi mje pare$

Developer sources, speaking after meetings at CES, have told VG247 that the next PlayStation, codenamed Orbis, will have a run-capability of 1.84 teraflops. Conversely, the next Xbox,** codenamed Durango, will be able to achieve 1.23 teraflops.**

If true, these numbers mean PlayStation 4 will have a 33% raw, computational power advantage over Xbox 720.

While PS4 will have greater grunt that 720, however, the Microsoft machine has significantly more RAM at 8Gb, we’ve been told. Our source said that 3Gb is reserved for the OS, apps and security, leaving 4-5Gb for games.

Orbis will have 4Gb of RAM, said our source, of which 1Gb will be reserved for for OS, security and apps, leaving some 3Gb for games.

Both machines will supposedly have have the ability to read 100Gb Blu-ray discs.

Malo kompletniji info. Ovo sve je pomalo nategnuto i ljudi “čitaju” iz glasina, ali ajde, ovo je zabavni period pred novu generaciju.

Kako god ispadne na kraju ja opet biram kutiju :smiley:

Isto kao i PS3 i Xbox 360, PS3 je imao jaci procesor i manje rama… Sve se ponavlja… Ali me zanima kako ce izgledati igra koja je velika 100 GB :smiley:

Izgledaće kao novčanica od 100evra

^
cak se i po boji slazu :D, odlicno ti je poredjenje…

Za kavurmu? cvarci i kavurma - YouTube

To je kolicina miliona kalkulacija u sekundi ja mislim :smiley:

I ja sam citao glasine razne jedni pricaju jedno drugi drugo ,negde sam procitao da ce to ustvari biti kao multimedialni centar za igrice ,tv ,filmove bas sve ,i isto za tih 8 gb rama i za 8 jezgra procesor ,a ako to stvarno bude tacno i mislim da sam procitao da ce opet imati ati samo 6xxx sto znaci ako bude los hladnjak bice kvarova ,meni samo nije jasno kako ce uspeti da spakuju takvo cudo u malu kutiju al mc je cudo .

u svakom slucaju bice nesto ultra besno i svi ce da uzivaju na njemu igrajuci GOW 4, 5 :slight_smile:

Zvanicno grafika je 8770…

Zvanicno? -_*

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Mene više brine ovaj deo sa 100GB Blu-Ray…

Mislim, trenutno u Srbiji možeš naći 25GB Verbatime za 2.500 dinara, rezač još 9.000 dinara, pa pre svega download 100GB same igre…još kad lepo “pukne” disk pri rezanju da batališ sve zajedno :smiley:

Nadam se da će TX ekipa naći mnogo ranije neki naći exploit i za ovu verziju Xboxa :slight_smile:

Neverujem da ce.igre zauzimati 100 gb…nzm na sta moze da ode to…prevelik je to skok…sa 8-16gb na 100…

Naravno da nece odmah ali ako uracunas da je xbox 360 zbog zastarelosti u zadnje vreme lisen hr tekstura a i ima jos godinu dana da se igre povecaju… mozemo u pocetku racunati na nekih 20-30 gb igre najvise

Zanimiljivo zvuci, ali pitanje da li ce to tako biti 100%. Igre 100GB… Svaka im cast! Sta su stavili na to?! Zivot da igram, a?

Gaming ti nije nikad bio jeftin, a i ne treba verovati svim ovim informacijama dok ne bude zvanicno receno sta je sta, ovo su i dalje nezvanicne informacije