Next gen Xbox specs rumoured - 8GB ram, 1.23 teraflops, Blu-ray support

Nije to toliko cudno imas igara za ps od 50 gb. Naravno bude gluposti 30, a igra 20…ali…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Obozavam ovakvu pozitivnu euforiju :smiley:
Odlicne vesti,jos da osvane dan sa zvanicnim informacijama. :slight_smile:

Kad vec pominjete velicinu igara, pade mi na pamet, da nece pravljenje asseta za igre sad postati lakse?!

Hocu reci, u prethodnoj generaciji je standardan pristup kreiranja nekog objekta podrazumevao visemilionsku zbrush skulpturu, koju bi onda neko morao rucno da svede na par hiljada poligona. Ako nove konzole budu dovoljno snazne, sa teselacijom i cime sve ne, mozda ce moci direktno da prebace zbrush assete u game engine… dobro, mozda ne bas karaktere, posto njihovi modeli moraju da imaju cistu mrezu radi animacije, ali bi zato arhitektura i organski pejzazi mogli da se prenesu u tri klika… sculpt > decimate > export. Citao sam negde da je slican proces vec koriscen kod npr. pecina u Halou 4.

Inace, meni protok “meren u teraflopsima” ne znaci apsolutno nista… mogu i marsovski da pricaju. Nemam nikakav reper, nemam pojma koliko je to dobro. Ili nije.

Svakao teraflops moze i 10 da bude kada nesto ne moze da istera grafiku koja koja bi krajnjeg kupca oborila sa nogu. Veliko pitanje je sta moze da istera vizuelno i sta moze da pruzi krajnjem korisniku. Prost primer bi bile igre na PS3 i XBOX koje na XBOX-u izgledaju bolje, treba gledati jedan gotov proizvod u praksi.

Još uvek je tu gomila nepoznatih a sve za zaključuje iz glasina. Pitanja su:
Koja vrsta memorije će biti na kraju DDR5,4 ili 3?
Koliko OS uzima od toga?
Da li je RAM ujedno i VRAM?
Koliko resursa odlazi na Kinect 2.0?
Da li je u HDD ili SDD?

A u skladu sa svim tim, sve će zavisiti od developera kako će to upotrebiti i pristupiti igrama. Uzbudljivost!

Kako god da bude mislim da ce svi biti zadovoljni. E sad kako ce biti za nas sto volimo da “kupujemo” originale to tek treba videti. Ali mislim da ce nas nova konzoa oboriti sa nogu. Ali takodje mislim da ce vek trajanja nove konzole biti dosta kraci od ove sada. Mislim da ce brze izbaciti novu.

Kakav god bude bio xbox, i piraterija ce biti skupa…jedino cu kupiti xbox ako TX napravinesto na fazon RGHa kao sto ima za ovu konzolu…

Da li ti mozes da vidis u buducnost? Posto verovatno ne mozes, ne treba da se potresas, sta ste svi napalili oko toga da li ce biti piraterije? Bice, 100%, ali sada, kada nemamo nikakve ZVANICNE informacije o novoj konzoli, kako onda moze biti icega o pirateriji?

Piraterije na sledecoj generaciji ako i bude, sto je pitanje, nece sigurno biti u onom obimu u kojoj je ona prisutna danas. Ove glasine o hardveru su poprilicno povrsne i nista nam ne govore. Jedino sto je verovatno je da ce konzole koristiti ddr3 ram jer ddr4 i ddr5 jos uvek ne postoje u komercijalnoj upotrebi ( ne mesati sa gddr5 koja je u stvari ddr3). Mogu da se opredele i za rambus ali tesko da bi se onda uklopili u projektovanu cenu od 400$. Dok ne dobijemo vise informacija o GPU i procesoru, mozemo samo da nagadjamo koliko ce konzole biti sirove.

Mislim da nisi u pravu sto se tice rambus, rambus je radio za PS3 SB i memorija je njegova,
i da je moguce da za cenu od 400$ ili 400evra bude i rambusova memorija.

Pa u sustini mogli bi da koriste Rambus ali bi onda morali da zakinu na ostatku hardwera da bi se uklopili u tu cenu od 400$ ili Evra. Evo zasto mislim da im se ne bi isplatila upotreba Rambusa. Sam Rambusov XDR2 je predstavljen jos pre par godina, namenjen je za upotrebu sa high end grafickim cipovima i prvobitno je trebao da se koristi u Radeon 7900 seriji ali se od toga odustalo. Ni jedan od proizvodjaca memorija nije bio zainteresovan za arhitekturu a mnogi su i dalje ljuti zbog Rambusove tuzbe za zloupotrebu patenata. Znaci morali bi da ulazu u proizvodne pogone jer isti trenutno ne postoje za XDR2. XDR3 je tek nedavno najavljen, ali jos nije predstavljen tako da ni od toga nema nista.
Ako je verovati glasinama i Mikrosoft i Sony su se ovog puta odlucili na konvencionalniji hardver upravo zbog smanjenja troskova za razliku od ove generacije gde je uglavnom sve custom made. AMD-ovi procesori, cipseti i graficki cipovi nisu predvidjeni za rad sa XDR2, sto znaci da bi i njih trebalo prilagodjavati, sto opet povecava troskove i to poprilicno.
Kao sto kazes u PS3 se nalazi XDR memorija, ali samo sistemska dok je vram standardan ddr3. Praksa je pokazala da je ovim potezom Sony sam sebi pucao u nogu jer su mnogi developeri upravo zbog takve arhitekture odbijali da potrose dodatno vreme na optimizaciju igara za PS3 a rezultat svi znamo. Tako da bi im bilo mnogo pametnije da koriste standardnu i jeftinu ddr3 memoriju a da se usresrede pre svega na GPU, nego da ugradjuju brz ram a da ostale komponente trpe kako bi se uklopili u 400$. Ja licno bi vise voleo da konzole kostaju i po 600-700 evrica u startu, jer bi barem znali da nisu zakidali na hardveru, ali sa takvom cenom pitanje da li smeju na trziste.