Najbolji tablet?

Za manje od mesec dana bih trebao da idem u Nemacku, ba bih hteo da nabavim tamo jedan tablet. Interesuje me koji je po vama najbolji tablet. iPad2, Samsung Galaxy, neki HTC,…
Tablet nebi koristio za nesto odredjeno, vec onako za surfovanje, neke sitne igre (Angry Birds,…). Voleo bih i da iznesete neka svoja iskustva, hvala. :emoticon-0100-smile

Ipad 2, praznih 5 mesta, Galaxy tab, Motorola Xoom, Asus Eee Pad Transformer TF101. To bi bio moj izbor, Ako ne uzimas Ipad2 onda gledaj neki sa android platformom 3.0 Honeycomb.

Motorola Xoom je trenutno bez premca.

Ipad 2, naravno. Iskustva sa Android tabletima nemam, ali po cenama koje su slicne ipad jedinici ne vidim da imaju neku perspektivu. Jedini nacin da se konkurise Apple proizvodima je sa dosta nizom cenom.

Ovo ne pričam napamet, naime video sam uživo sve te tablete jer sam i ja interesent za neki od njih. Ipad 2 je ubedljivo za 2-3 klase iznad svih ostalih a to se tek oseti u samom radu sa mašinom, trenutni odziv, jasan ekran i baterija koja traje ali bukvalno 10 sati, o dizajnu mislim da je svaki komentar suvišan. Nadam se ću i ja uskoro postati ponosni vlasnik jedne dvojke kad mi se drugovi vrate iz USA.

Znam da si ti imao iPad, i koje su njegove glavne prednosti i koliko se placaju sve one aplikacije? I koji je OS? I naravno cena ipada2 :emoticon-0100-smile

izasao je leaked iPAD 2 jailbreak za 4.3.0 :wink: pdf exploit again :slight_smile:

Da li mozes malo da pojasnis? :emoticon-0100-smile

kome treba zna sta pise

Prvo i prvo, meni licno Android 3.0 izgleda za 3 klase bolje od iOS-a. Ovo je subjektivna stvar, tako da mozda neko ne deli misljenje sa mnom. E sad malo cinjenice:

  1. xoom ima veci ekran, vece rezolucije (Display 10.1-inch WXGA 1280 x 800 naspram 9.7-inch LED-backlit IPS LCD 1024 x 768)
  2. baterija im je priblizno ista, tj. za nijansu duze traje kod iPada
  3. Xoom ima USB i HDMI portove, dok iPad2 nema.
  4. Honeycomb ima mnogo vecu perspektivu za buducnost nego iOS4. Sve vise i vise developera prelazi na Android platformu.
  5. Browsing experience je neuporedivo bolji na Xoom nego na iPadu, tu uopste nema poredjenja. iPad2 i dalje dolazi sa bazicnim Mobile Safari koji su korisnici davno “prerasli”. Na Androidu ima Chrome, koji je brzi i dolazi sa tabovima, kao na desktopu.

E sad, uvek se javljaju Apple fanboys-i kojima je jedini argument “eeeejj…to je iPad”.

Hvala na detaljnom objasnjenju :emoticon-0100-smile

sto se tice tab browsinga i slicno, ios 5 treba da izadje na jesen zajedno sa novim safarijem. slazem se da androidi imaju perspektivu, ali ne po istoj ceni.

perspektiva za developere je pre svega u tome da oni mogu da zarade, a daleko vise para se obrce u apple prodavnici.

inace jailbrake znaci da ces moci da koristis piratske aplikacije na svom tabletu, bilo je samo pitanje trenutka.

ako nisi procitaj temu koju je otvorio noodle o ipadu, “moj subjektivni review…” tu smo malo pisali svoja iskustva sa tabletom…

Evo upravo kucam sa iPad 2 I prvi utisci su da je hardware vrh, a software mi se za sad ne svidja previse.
Mnogo mi je bolji Android, Ali dacu sans OSu naravno.
Nervira me ovaj koncept sa jednim dugmetom bez exit opcije.

Zna li neko kako se gasi prokleti T9, izludjuju me!

Napises na kom uredjaju, jer ja ne shvatam da li android ili iOS jer dajes sansu iOSu to znaci da ga nemas ili ces da ga uzmes ?

Ma nije bilo struje pa sam kucao sa iPad-a 2 preko EDGE neta sa HTC Desire moba. :smiley:

Imam HTC Desire mob sa Android OS-om vec vise od pola godine i veoma sam zadovoljan mogucnostima, jedino mi smeta sto baterija jedan dan i cao, ali dobro ja bas koristim wifi i mobilni net non stop.

Juce sam dobio od prijatelja iPad 2 32GB wifi iz USA sa roletnom, na zalost bez booklet case-a, nije ih bilo u Apple store-u.
Zvao sam danas iStyle u Uscu, rece riba da imaju 20 raznih modela, cena je oko, 40-60e. Toliko je i preko.

E sad sto se tice uporedjivanja iOS-a i Androida, ne mogu jos skroz da sudim jer prekratko imam iPad 2 da bi video sve mogucnosti na delu. Ono sto na prvu ruku mogu da kazem u vezi uredjaja je da ima bolesno dobru bateriju, znaci stvarno drzi 10h surfovanja, ako ne vise, jednom cu nekako i da merim, kad nadjem adekvatnu aplikaciju za to. Dizajn je perverzija kao i svaki skoro Apple uredjaj, zadnja strana je od brusenog AL (znaci nema one odvratne pozadine kao na iPod-ima, koja kad se izgrebe ne lici ni na sta), prednja strana je kod mene crna, tj okvir i po meni previse se lepe prsti za ekran, mnogo mi je to bolje na HTC-u uradjeno. Mozda kad bi stavio neku foliju bi bilo bolje.
Ekran je isto bruka, LED, realnije su boje od AMOLED ekrana, ali meni se iskreno svidja kako izgledaju AMOLED zbog prikaza crne.
Od aplikacija nema skoro nista, imate Safari, Phoneboth, Facetime, Mail, Calendar.
Krenuo sam da pravim nalog sa Srbijom kao zemljom, ali prc ne moze kad je doslo do unosenja broja kartice, kaze ne podrzava debitne kartice iz Srbije.
Nisam probao sa Slovenijom ili Hrvatskom kao zemljom, dal moze iTunes Store da radi. Trebalo bi da moze.

Na kraju sam uneo broj neke picerije iz USA i namestio Apple ID.

Odma sam krenuo da skinem Firefox, kad ono trt nema nego neka glupost od Firefox Home-a za iPhone, drugim recima glupost nevidjena. :frowning: A bas sam hteo sa namestim Lastpass i Xmarks addonove i da olaksam sebi zivot sa surfom. Veliki minus za apple i iTunes Store na samom pocetku.
Na kraju sam skinuo Operu mini za iPad bas i ok je, ali moram da proverim ima li nacina da namestim ova 2 addona sto meni zivot znace.

Malo sam gledao sta ima od aplikacija i mogu reci da je izbor jos uvek bedan za iPad, dok za iPhone ima 10x vise, ali to ce se valjda za nekih pola godine ujednaciti. Lenji programeri,mrzi ih da naprave GUI za vecu rezoluciju.

Ono sto sma isto primetio je da wifi signal uhvati dosta brze od mog MBP, ali daleko losije vata signal, npr MBP ispod 2 ploce, po dvoristu ima extra signal, iPad 2 ima jedva jednu crtu, jos jedan minus.

Moram jos da se igram sa aplikacijama da bi video mogu li ja iOS da koristim ili ne, za sad mi se ne svidja najvise iz razloga sto nema back dugmeta, znaci samo HOME i to je to, nikad ne znate dal se aplikacija ugasi ili ne.
Kontam da oni zele jednostavnost koriscenja, ali preterali su ga, ovo je malo dumb.

I kako se gasi T9 ili text correction na iOS-u? Smara, stalno mi ispravlja reci u nesto sto nema veze sa mozgom.

posto imaa toliko zamerki pokloni ga meni!
sta ce ti firefox??? Safari je ekstra browser!

imas zamerke koje ti i bas nisu realne ,ne mozes da trazis dlaku u jajetu, kupi galaxy tab onda.

Ne cisti i ne pere on po kuci to je book reader najvise a ne PC, te funkcije koje ima su strava ali preteruju ljudi sa ocekivanjima.

Sent from my iPhone using Tapatalk

T9 iskljuci tako sto ides u settings, pa general, i pod opcijom keyboard iskljuci najbolje sve opcije.

Juce sam dobio od prijatelja iPad 2 32GB wifi iz USA sa roletnom, na zalost bez booklet case-a, nije ih bilo u Apple store-u.
Zvao sam danas iStyle u Uscu, rece riba da imaju 20 raznih modela, cena je oko, 40-60e. Toliko je i preko.

Roletnom? :smiley: Mislis na smart cover? Meni to deluje kao 5x bolje od svih drugih covera.

Inace, ne, nisu toliko preko. iStyle u uscu se ugradjuje oko 300, 400% na nabavnu cenu. I nije neki izbor bio za ipad 1, za 2 bi trebalo da je bolji, ali prilicno su skupi. Ja sam tamo kupio bas ovaj cover

Amazon.com: Macally BOOKSTAND Protective Case and Stand for iPad: Electronics

Cena je bila preko 4000 dinara, a na amazonu je 13 dolara. A evo sta je rekao jedan korisnik na amazonu:

Since I work in manufacturing and deal with Chinese merchandise everyday, this didn’t cost more than $3 to make. So if you’re paying more than $15 for this, then you should feel ripped off every time you handle your iPad.

Lepo da se covek rokne sto zivi u srbiji…

Inace, cestitam, ipad 2 je mnogo mocan uredjaj, videces posle nekog vremena, zavoleces ga i neces ga ispustati iz ruku i pored svih ogranicenja. Ako neces da placas aplikacije, izasao ti je jailbrake upravo, a ako hoces, EA igre su ti na popusti za 0.99 dolara, skini makar Dead Space, posto znam da si fan istog. :wink:

Kako sta ce mi Firefox ? Pa taj browser koristim vec 10 godina i bez addonova kao sto su Lastpass i Xmarks ne mogu da radim. :frowning:

Poklonicu ti za 600e. :stuck_out_tongue:

Vrlo moguce da cu uzeti i Galaxy Tab 2 kad mi se ukaze neka kombinacija da mi neko donese od preko i skine porez, izace me 300e max.

Jbg volim ja kvalitet Apple-a, ali ne mogu tek tako da predjem preko nekih stvari. Mrzim ono prebacivanje preko iTunesa (najvece smece od programa u IT istoriji).

@padawan

Taj bookstand je za iPad 1, ima li nesto tako kvalitetno za iPad 2 ? I jel salje uopte Amazon to za Srbiju?

Niko ne rece kako da legalno kupim aplikacije ? SLO ili CRO nalog,a ? :slight_smile:

Ja cu da ti odgovorim, ima iSrbija zajednica i tamo kupuju sve zivo ljudi legalno. Dovlace prodaju …

Ovo je Zelena zajednica XBOX :slight_smile:

Dao sam im link danas za JB koji je iscureo i kazu neki da ne radi vise (obrisan JB) :slight_smile: u svakom slucaju iPAD2 je dobra stvar, Marli daj FT mail da te pozovem :slight_smile: na PM :wink: meni radi provereno FT ali sam se namucio dok sam aktivirao da radi lepo.

@padawan: nek se malo muci u Settings>General>Keyboard :slight_smile: mora da provali posle toga ce mu android biti los :slight_smile:

Izaberi hrvatsku za zemlju i lupi neku adresu, onda sa tvog naloga najnormalnije funkcioniše plaćanje karticama. Pazi samo kad skidaš jer ti pamti broj kartice pa ako kreneš da divljaš skidaće ti aplikacije na Ipad a takođe i kintu sa kartice, o ovome povedi računa.