Najbolji tablet?

Zasto se iPad ne puni kad sam ga ustekao na USB na PC ? Imam zadnji iTunes naravno.

I dakle, sta je najbolje? iPad2?

Zasto se iPad ne puni kad sam ga ustekao na USB na PC ? Imam zadnji iTunes naravno.

To je samo zato sto je vrlo osetljiv na vrstu USB napajanja. Za razliku od i-uredjaja kao sto su iphone i ipod touch, ipad trazi nesto jace USB napajanje, zbog cega ti nece raditi recimo USB hub, front USB portovi pa cak ni neke uticnice na produznim. Covek bi rekao da za takve stvari moraju da postoje neki standardi, ali ne… Takodje, imaj u vidu da se puni daleko sporije preko racunara… ako uopste uspes da ga napunis tako.

Taj bookstand je za iPad 1, ima li nesto tako kvalitetno za iPad 2 ? I jel salje uopte Amazon to za Srbiju?

Ima naravno, jos bolja ponuda nego za ipad 1. Ne salje amazon ali mozes da nadjes preko oglasa foruma isrbija, recimo, ili po nasim trznim centrima… Ma imas gde hoces. :slight_smile:

Niko ne rece kako da legalno kupim aplikacije ? SLO ili CRO nalog,a ?

ja sam otvorio CRO.

Mislio sam da zaebava iTunes na win-u, ali nije do toga, restartovao sam, reinstalirao, nece da puni.
Imam za sad onaj USA jack za 110V, moracu da nabavim za nase uticinice, ne moze to da kosta 20e.

@padawan: evo ti JB otvori iz safarija iPad 2 Jailbreak - Home
marli mozes i ti ako znas cemu sluzi JB i ako ti treba.
BTW obrisan je sa postojecih izvora za sada samo ovaj radi :slight_smile:

Dopuna za FW 4.3.0 je na FW 4.3.3. ne radi samo crashuje, nije zavrsen leaked beta je u pitanju.

Naravno da znam cemu sluzi JB. :slight_smile:

Ali na ovom tvom linku za JB samo otvori pdf file na kom stoji veliki znak @ ?! :hm

iz safarija na iPADu…

zaboravio sam da ti verovatno ne znas da je userland JB i da ide iz safarija :slight_smile:

U pravu si, pojma nisam imao, iako sam podosta pratio iPad teme na benchu.

Evo kupio sam Dead Space za iPad, pisalo je da je cena 0,99$ na CRO iTunes nalogu i gledam izvod na sajtu banke, kad ono stoji da je skinulo 2,08 evra ? WTF ?!

Aj ukratko pojasni kako se radi taj JB za ovaj iPad 2, da ne zayebem nesto.
Unapred hvala

te pare ce ti vratiti, to su uzeli da se osiguraju, ne brini se :slight_smile:
nema sta da sje*** ovako otvori safari u njemu ukucaj onaj sajt i otvori PDF, treba da ti izadje i izbaci poruku da instaliras Cydia i to je to…

Mali off, padawan ce da nas brani :slight_smile:

Zezas da je to cela procedura JB iPad-a 2 ?!? :woot:

imas zamerke koje ti i bas nisu realne ,ne mozes da trazis dlaku u jajetu

Evo, ovo je klasican stav jednog Apple fanboy-a. Vidim da pises sa iPhone-a pa mi je to bila jos jedna potvrda. Naravno da cu za 500-600-700e da trazim dlaku u jajetu! Za te pare mora sve da radi! Ali Apple korisnici su navikli da dobijaju za velike pare poluproizvode, i onda uvek imaju stav “Ih, a ti hoces da ti telefon za 700e ima mms?! trazis dlaku u jajetu.” I kada god izadje neki Apple proizvod mora da se ceka jos jedno godinu dana da izadje jos jedno 3 neka dodatka koji zaokruzuju funkcionalnost. Kao sto su obecali da ce izaci adapter za HDMI koji ce kostati verovatno 100$. Mislim, kakav bre adaper?! Pa to i veverica vidi da je fora da se uzmu pare. U cemu je bio problem da se ubaci hdmi u startu?! Verovatno fanboysi imaju objasnjenje i za ovo. I futrola 60e?! Aloo

I mrzi me sad da citiram ko je rekao na prethodnoj strani “sta ce ti tabovi, Safari je odlican browser”. Svi na netu se slazu da je Safari jedno 10X gori browser od Chrome-a, ali ponovo vlasnici iPada imaju stav “jebiga, ti sad za 700e hoces tabove. trazis dlaku u jajetu.”.

Tvrdim i stojim iza toga, Xoom je za 3 klase bolji proizvod od iPada2.

Nisam Fanboy ali za tebe jesam i cenim proizvode koji su uradjeni dobro i vizuelno i od materijala, ekstra dizajniranih i sve funkcionise.
Pa svaka malo kvalitetnija stvar je skupa, tebe ne bije niko po usima da kupis skupu imas isto i kineske kopije za male pare i rade posao isto.

Ti si covek pao sa kruske ocigledno, bilo je reci o iOS sistemu i njegovom browseru a ne o OSX safariju i konkurentima … Nisam znao da ima Chrome za iOS??? To je bilo reci da Safari je dobar za iOS.
Volim ove pametne ljude da se jave, sta cu kada volim!

Apple prvi probije neku novu generaciju uredjaja posle svi isto teraju…

pisem na Toshiba SE sa Win7 svakako apple zalepljeno preko Toshiba.

Mani se apple vs rest of the world rasprave, daj meni odgovori na gornje pitanje. :slight_smile:

Pa prosto je uradi pa ces videti, oficijalni fw 4.3 wifi modeli sada radi kako treba, treba i ostali ali prijavljuju da ne radi samo crash safari. Nije zvanicna verzija ima bugove.

Ljudi taman se lepo razvila tema, nemojte da krene prepucavanje molim vas.

Sto se browsera tice, ako se nekom ne svidja safari, ima dosta drugih sa tabovima koji rade savrseno. Uopsteno, na apple storeu se da naci resenje za skoro sve sto ti moze zatrebati. Ne osecam se posebno ograniceno. To sto je iOS toliko zatvoren ima i svoje dobre i lose strane. Cackam android telefone kolega na poslu, sve neke azdaje, a opet, ne ponasa se taj interfejs onako glatko, fluidno i intuitivno kao kod i-uredjaja…

Ali konkurencija je dobra stvar. Kad smo vec kod toga, jeste culi za ovo:

Za one koje mrzi da gledaju, u pitanju je HD, kolor displej koji trosi 6x manje struje od kindlea!! Zamislite mobilne kojima baterija traje po 2 nedelje i savrseno im se vidi ekran na suncu, kindle koji radi u boji, ima dovoljno brz refresh i rezoluciju da moze da pusta filmove, a uz to radi po mesec dana izmedju 2 punjenja… vau. Ko zna, mozda jednog dana i tableti ovo dobiju.

EDIT: jos jedan klip gde se ekran lepse vidi:

Ovo je driver za maticnu koji pojacava napon i dozvoljava da se ipad puni preko usb

ASUS Ai Charger - Quick charge your iPod, iPhone and even iPad!

Odlicno, bas cu probati dal radi sa mojom plocom.

Ti si covek pao sa kruske ocigledno, bilo je reci o iOS sistemu i njegovom browseru a ne o OSX safariju i konkurentima … Nisam znao da ima Chrome za iOS??? To je bilo reci da Safari je dobar za iOS.
Volim ove pametne ljude da se jave, sta cu kada volim!

Nemas razloga da se pozivas odmah na moju pamet samo zato sto se moje misljenje razlikuje od tvog. Uostalom, mozda sam za klasu pametniji od tebe, ti to ne mozes da znas na osnovu nekoliko redova koje sam na pisao ovde. Ko je pominjao osx i da chrome ima na ios-u?! Ja ne znam ko je ovde pao odakle, ali mora da si o tome pricao sa nekim drugim. Sa mnom ne. Ja sam rekao da Chrome postoji (taj deo si pogodio) ali na Androidu, kao konkurent Safariju na iPadu2. Ne znam kako bih mogao jos vise da ti uprostim. Apple zealota koliko hoces…

Nisam Fanboy ali za tebe jesam i cenim proizvode koji su uradjeni dobro i vizuelno i od materijala, ekstra dizajniranih i sve funkcionise.

Standardan argument…lepo izgleda.

Zanimljivo… Ja inace bas trosim bateriju na ipadu ko lud. Non stop kad sam na wirelessu strimujem internet radio a kada nista ne radim pustim da vrti slike sa neta (odlican program air frame koji prepoznaje cak i custom tagove). Tako da mi je ekran maltene non stop ukljucen. :slight_smile:

Nema veze sto je ovo od asusa , radi na svim plocama