[MT] Xbox Game Pass

Izvini glup sam, jel kazes da je Space Marine 2 najavljen za gamepass? :upside_down_face:

EDIT: a mislim da sam shvatio, nesporazum mali – nije da mi se nijedna novija igra ne svidja, nego da me ne interesuje nijedna igra koja je izasla na gamepass u poslednjih mesec-dva.

1 Like

Ah, nije u Game Passu lol. Potpuno sam pomešao lončiće.

1 Like

https://x.com/klobrille/status/1836835270567809440/photo/1

2 Likes

Kad pogledas… jesu ovo velike igre.
Ali nista sto mene interesuje sem Stalker-a :man_shrugging:t2:

update: nisam kliknuo sliku :man_facepalming:t2:

1 Like

A đe nestade Indiana Jones?

Mora kliknes na sliku :grin:

6 Likes

Stalker Novembar, Indiana Decembar (bice i za PS5) i Avowed Februar.

Ponovo jako losa godina za MS. Slabo gamepass, lose ide prodaja, puno zaostaju za Sony, otpustanja i zatvaranja studija. Nemaju spreman odgovor na Pro za sledecu godinu. Konzolni biznis ide lose, menadzment je slaba karika.

3 Likes

Malo o “propadanju” Xbox divizije.

Microsoft je objavio svoje izvješće o zaradi za četvrti kvartal fiskalne godine 2024., koja je završila 30. lipnja 2024.

Za cijelu fiskalnu godinu 2024. igranje na Xboxu generiralo je 21,50 milijardi dolara. To je porast u odnosu na 15,47 milijardi dolara u 2023.

Microsoftovo predviđanje za tromjesečje koje završava 30. rujna 2024. očekuje da će ukupni prihod Xboxa porasti za oko 30 posto na godišnjoj razini, s 40 bodova utjecaja Activision Blizzarda. Očekuje se pad prihoda od Xbox hardvera.

1 Like

Mani me namestenih korporativnih izvestaja i cifara. :sweat_smile:

1 Like

Pa mi uporno govorimo da je ms softverska kompanija i da generišu profit na softveru ali neki se uhvatili xbox se prodao ovoliko onoliko propali

1 Like

Lol, nadam se da se zezaš, ali ovo ne sme da radi ni jedna kompanija koja je public owned i ima ugovore sa gomilom vladinih sektora iz velikog broja zemalja. Posebno ne kompanija ove veličine koju regulatori stalno posmatraju. Na najmanje friziranje brojki u ovim izveštajima, više bi ih koštala kazna nego neka upitna zarada.

Uporno gledaš pogrešne metrike ili zanemaruješ iznete ne bi li ti se uklopilo u narativ koji guraš.

Ja ne kažem da Xbox stoji nešto sjajno, ali nije ni toliko užasno koliko ljudi pokušavaju da prikažu :man_shrugging:.

Igre najavljene za Game Pass na Xbox TGS live stream-u:

Dostupne danas:

  • All You Need is Help (konzola i PC)
  • Legend of Mana HD Remaster (Series X/S, PC)
  • Trials of Mana (Series X/S, PC)
  • We Love Katamari Reroll + Royal Reverie (Series X/S)

I još:

05.11. - StarCraft: Remastered i StarCraft II (PC)

2 Likes

Haha Stardza ne verujem

1 Like

Ovde samo Starcraft valja. Da probudi nalozene korejance iz zimskog sna.
Jbt jednom sam sa drugom probao SC2 2v2 mode. Wr nam je 0% ali bukvalno 0. Ja ne znam kako izgleda kada pobedis u igri. Ostali samo veterani.

Mene samo Trials of Mana zanima.

Evo objaviše i grafiku.

4 Likes

За шта сам ја дао паре мајко мила…

2 Likes

Ovo je bas za niche pibliku lol

Jedno 80% igara na Game Pass-u je za niche publiku.

Znam, al ovo je bas specificno… mada, ne verujem ni da su tih 20% blokbasteri.

26.11. izlazi za sve konzole i Game Pass.

4 Likes