[MT] Xbox Game Pass / 250+ igara / $9.99 - $14.99 Ultimate Xbox+PC

Ko nam kriv što smo lagerovali Game Pass na nalozima do 2025. Video Microsoft da pola nas ima unapred uplaćen GP, pa znaju da nećemo mi nigde, čak iako nam ubacuju ove nepoznate naslove. :grin:

Šalu na stranu, definitivno se vidi da je onaj početni period bio navlakuša, kad su dostigli neki maksimum broja pretplatnika, spustili su gas totalno. Očekujem istu stvar i kod Sony-a, koji za sada daje 5x bolje igre od Microsofta.

3 Likes

MS: Evo vam ovi super indi naslovi koje inače nikad ne bi odigrali.

Ja koji sam uplatio Game Pass do 2026:

4 Likes

Ja to vise gledam na foru kako ne znam ni sta bi mogli da ubace trenutno u GP, a da podmiri neku siru masu jer je sve maltene bilo jednog trena u servisu. Plus sto je susa sa igrama generalno (mislim na velike AAA naslove) sad da stavim prst na celo i da kazem neku igru koju bih voleo da vidim u GP, a da je nemam vec… Nista mi ne pada na pamet. Ne racunamo novi Diablo ili sta god jer ipak postoje neke granice realnosti. EA igre su tamo, Ubisoft igre su tamo, ekskluzive su tamo, dosta velikih naslova je tamo. Sad sto jedino “boranija” preostala za ubaciti… Jbg. :joy:
A i bez zezanja, uvek je ponuda bila ocajna pred njihov event i onda najave dobre naslove koji dolaze day one u GP ili od tog dana najave.

3 Likes

Pa ko sto sam ranije reko, AAA nije nepresusan izvor – pre ili kasnije ovakav servis neizbezno mora da se slegne u ono sto je gamepass danas. Kad ljudi kukaju, ja ne znam odakle ocekuju da microsoft izvuce po par preskupih igretina mesecno, iz kojeg sesira?

Sve sto su mogli vec su bili stavili u ponudu. Sad su to uglavnom manje igre, a svakih nekoliko meseci dodje poneka veca. Ne moze drugacije. :woman_shrugging:

Ako vas interesuju samo mega-hitovi, nema tog servisa koji vas nece razocarati.

4 Likes

Plus svaka velika ili AAA igra za koju je PlayStation imao markentiška prava, imaju klauzulu da ne dolazi u Game Pass. Ili može da bude u Game Passu, ali mora prvo u PS+.

1 Like

Jedna AAA igra mesecno je razumno ocekivanje za nesto sto kosta 15$ ili koliko vec.

Playstation je godinama u PS3 eri izbacivao po 2+ AAA igre mesecno. Nisam bas siguran kome je namenjeno 8 indie igara…

Glavni razlog za pretplatu je 1rst day 1rst party - takodje slab output.

1 Like

Evo da se upisem i ja sa jednom indie igrom. Planet of Lana je fenomenalan i otvorio mi je apetit za indi-je. Interakcije sa Mui-jem su strava, zagonetke lepo osmisljene da ne budu ni prelake ni preteske, taman kako treba. Drago mi je sto nema mnogo backtrackinga, ne znam zasto su sve logicke platforme metroidvanija-stil, ovo mi je mnogo lakse za snalazenje kad je one track iz malo mozganja levo i desno.

Ceo paket - atmosfera, kul detalji, orkestarska muzika, najbolji art style, sidekick koji ce vam prirasti za srce…

7 Likes

Ja baš volim ovakve indie igre, ali ova mi nešto nije legla, baš mi nekako sve osrednje, nit smrdi nit miriše…

https://twitter.com/klobrille/status/1668689246947778588?s=20

4 Likes

4 Likes

E jesu me obradovali sa ovim Sea of Stars, pratim tu igru jedno 3 godine.
Ovako sam glasao onda u Dačinoj temi za najiščekivanije igre.


Jedini problem je što izlazi par dana prije Starfielda pa ću je zapostaviti vjerovatno.

1 Like

https://twitter.com/klobrille/status/1669020340868063239?t=pPeUmFP-3WdxTwCYYLj6ag&s=19

4 Likes

Konacno sam aktivirao na svom nalogu gamepass ultimate zbog legal PC gaminga (iako imam na konzolnom nalogu sa kojim odavno delim pretplatu vec godinama, traje do oktobra), za 45 lira. To je manje oko 200 dinara mesecno. Jedna kafa, i to jeftinija. Koliko vidim gomila igara je dostupno za PC, jedino moram da dokupim storage.

Gamepass je strava vrednost za novac, dokle god imamo inflaciju u Turskoj i Argentini, pogotovu jer prolaze nase kartice najnormalnije, bez ikakvih VPN gluposti. Nadam se da ce se i retardirani blok Activision Bethesda akvizicije zavrsiti uskoro. Inflacija sigurno nece zauvek potrajati, ali i za 10-tak evra ili koliko je vec, i dalje ce biti prilicno dobra vrednost.

2 Likes
6 Likes

:grin:

https://twitter.com/tomwarren/status/1670899804925317128?t=b50VEegRHNBALO0LSBPyqw&s=19

3 Likes

6 Likes

A baš sinoć razmišljam da uzmem Bramble, pre nekoliko su ga na Benchmark forumu hvalili.

Brzo je i Unbound dosao.

2 Likes

Konačno

Za dva tri meseca eto i Jedi Survivor, taman da ga ispeglaju :ok_hand:

5 Likes