{MT} XBLA igre, diskusije, saveti, predlozi

S obzirom na finansijsku situaciju u nama dragom regionu, potreba za ovom temom je bila minimalna. Pojedince na forumu koji kupuju XBLA igre možemo nabrojati na prste jedne ruke. Ali sa nedavnom pojavom novog RGH/JTAG sistema, mnogo više ljudi uživa u onom što jako puno ljudi na svetu zove najvećim iznenađenjem ove generacije. Sve što fali velikim igrama vodećih svetskih gejming kompanija, mali razvonji timovi uspešno strpaju u igru od par stotina megabajta i zadivljuju svet.

Otvaram temu da razmenimo utiske ko je koju igrao probao, odigrao, šta preporučuje, koje su mu najbolje, pa može da padne i poneki savet ako neko negde zaglavi.

Molio bih vas da tehničke stvari tipa, meni neće da radi, kako se instalira, odakle skinuti i šta je gde i kad izašlo ostavite za neku drugu temu.

pa krenimo

Mogli bi da pocnemo sa nekim preporukama, imam vec neko vreme JTAG ali nisam stigao da procesljam po sajtovima i da vidim ima li cega interesantnog na XBLA trzistu. Odlicna tema.

ja sam vec pribavio nekih 30-tak, samo cekam jtag, kad probam javljam onda sta je dobro a sta ne.

Bilo mi je cudno sto nema vec ovakva tema pre jedno mesec dana sam bas trazio ovakvo nesto ali kao sto si rekao malo je trziste kod nas za ovakve igre pre jtag-a. Ja nemam jtag ali bi izdvojio te pojene za jednu dve igre mesecno koje stvarno zasluzuju. Ali kazem slabo se pricalo o njima pa sam malo i odustao. Bas sam nameravao da uzmem poene ovih dana pa se nadam da ce biti dobrih preporuka ovde.

pa tu su klasici kao:

Shadow Complex
Braid
Limbo

te igre su must play i must have. medjutim braid i limbo imas i za pc, pa ako ces vec da trosis poene uzmi Shadow Complex, neces se pokajati. igra je XBLA, pravljena Unreal 3 enginom a pravili su je niko drugi nego momci koji stoje iza gears serijala

Da limbo sam zabrsio kad je izasao onaj tripl pack. Braid nisam igrao dok sam shadow complex igrao demo vise puta ali tada nisam bio za opciju placanja raspolozen :slight_smile: sada jesam i bas sam razmisljao o njoj jer mi je stvarno odlicna…

ja omam jedno 30-40 komada za sad sto sam probao i da mi se svidja
BloodRayne: Betrayal
The Dishwasher: Vampire Smile
outland
limbo
trials hd
Beyond Good and Evil HD
EXIT
Guardian Heroes
Half-Minute-Hero-Super Mega Neo Climax (genijalna igra sa psp-a)
Ikaruga
ima ih stvarno previse predorih
ovo ni za sad pada napamet

@futa

momentalno da mi posaljes gde si “kupio” beyond good and evil HD :slight_smile:

ja za sada igram samo tri-cetiri XBLA igre intenzivno, inace evo spisak nekih dobrih kojih mogu da se setim

ilomilo - mozgalica/puzzle sistem, zanimljiva je dosta
Shank 2 - klasicna platformska pucacina, good old days :slight_smile:
Shadow Complex - cini mi se da je ovo bilo proglaseno za xbla igru godine 2009 ili 2008, inace u pitanju je pucacina sa elementima sunjanja
**Trials HD **- voznja kroserice sa preprekama, otkaceno skroz
Limbo - master piece nema sta
Outland - cini mi se da je pucacina u pitanju
Trine 2 - haaa ovo mora da probate :slight_smile: necu nista da pricam

imam jos par pucacina koje su klasican FPS ali dobre su i jos nekoliko platformi, moram da sastavim lepo spisak, ovo sam nabacao iz glave

niko ne spominje igru Joe Danger Special Edition. Ceo internet je hvali, i to je prva igra koju sam skinuo za predstojeci JTAG. ajde ako je neko probao da podeli utiske

Ja sam presao samo turotiral, deluje zarazno ali meni izgleda kao trials za mladju publiku.

Skini i Spolsion Man i Ms Splosion Man, super platformice. Ako nisi igrao Deathspank, obavezno probaj, mozda i najbolja XBLA igra ako mene pitas, ima i 3 dela, jako duhovito sa iznenadjujuce kompleksnom i zaraznom RPG mehanikom. Costume Quest od Tim Safera je takodje odlican.

Ako volite avanture, skinite prvo Monkey Island SE 1 i 2, kao i Sam and Max rimejkove, 2 nastavka sa po 6 epizoda. Telltale je radio i Wallace and Grommit i Back To The Future serijale.

@studiovpc

Imam ja negde torent, poslacu ti kad dodjem kuci, ali za ceo pack, pa ti samo cekiraj sta ti treba. Fora je u tome da se xbla igre mnogo cesce nalaze u paketima i kolekcijama, a redje zasebno, zato ih pretrazivaci ne pronalaze. Izvinjavam se na offtopicu, ali ovo je vazno napomenuti…

Evo jos nekih preporuka koje do sada nisu spomenute

Lara Croft and Guardian of Light
Alien Breed 1, 2 i 3
Super Meat Boy
Castle Crashers
Orcs Must Die
Bastion
From Dust

Ako volite retro zezalice, imate Rez HD, Geometry Wars 1 i 2, Space Invaders Infinity, Pacman Championship DX.

HD rimejkovi Earthworm Jim, Bionic Commando Rearmed, Megaman X10, Sonic CD, Scott Pilgrim, Turtles in Time, Final Fight sa pogledom “iz automata”, se podrazumevaju…

Logicko-strateske: Plants vs Zombies, Puzzle Quest 1 i 2, Might And Magic, Worms 2, Peggle…

Od Full igara koje su prebacene na Live moze se naci svasta, prvi Portal i Crysis portovan za Xbox su mozda najzvucniji. Mozda Crysis i ne izgleda kao na high end PC-ju ali izgleda strava za konzolu iz 2006.

Ja sam vec nabacio 50-tak arkada i to je bukvalno kao da posedujem jos jednu konzolu pored xboxa 360. Ali, pitanje je kad ce doci na red pored “velikih” igara…

Lepo je imati legalne igre i treba podrzavati male developere, naravno. Mozete da cekate crni petak ili neka snizenja i promocije pa da prodjete relativno jeftino, ali JTAG-ovan xbox je ipak way to go. My 2cc.

splosian man-a sam igrao sa drugarom dok je bila fora onih kvarnih profila, ludo smo se zabavljali. trials HD nije za mene i moje zivce, zato sam mislio da ce mi Joe danger taman leci. vidim pisao si o P&C avanturama, ne brini sve su vec spremne za kopiranje :), a i ovo sto si naveo sam vecinom pribavio, pa cu polako da degustiram :slight_smile:

Nasao sam i Warp, radjen pod okriljem EA-a. Stealth puzzle action game, koji vas stavlja u ulogu vanzemaljca a cilj je pobeci iz laboratorije. IGN je nahvalio i dao 8.5 dok je gamespot drugog misljenja.

Jedna ispravka,outland nije nikakva pucacina vec avantura sa prej******* grafikom koja unistava :slight_smile:

Pa sad striktno govoreci nije ni avantura nego arkadna avantura ili metroidvanija istrazivacka platforma sa logickim elementima. Za moj ukus prilicno teska sa previse backtrackinga koji moze da se podrazumeva koliko oce u takvim igrama ali mene nervira.

IGN ume da pretera, gamespot je za moj ukus mnogo merodavniji, pa sam je zato i preskocio.

Moramo takodja da imamo na umu da se ocene ne formiraju na isti nacin kao i za obicne igre, zbog toga sto te igre manje kostaju pa i to ulazi u racunicu, kao i naklonost kritike prema manjim razvojnim timovima koji unose svezinu i inovativnost u industriju. Sve te male igre su lepe i slatke ali po kolicini i raznovrsnosti sadrzaja, produkciji, tehnickim dostignucima, ne mogu porediti sa igrama koje se prodaju za 50 dolara.

Evo igram Outland. igra je FAN-TASTICNA! Old skool 2D platforma sa zagonetkama. od grafike do price, do sistema napredovanja sve je dovedeno do savrsenstva. veterani ovog foruma se sigurno secaju legendarnog Flashback-a sa Amige, ovo je nesto vrlo slicno, mada i svi koji su uzivali u najnovijem Rayman-u, ovo jednostavno moraju barem da probaju.

samo da vas upozorim, ovo je igra koja ne prasta, i vise lici na igru od pre 15 godina po tezini. Imate chekpointe koji su razbacani dosta daleko, tri srca, jedan udarac, jedno srce dole, pa kad vas ubiju ispocetka (tj. od zadnjeg check-a). naravno skupljajte novcice, pa mozete da apgrejdujete health sa dodatnim srcom, i naravno razbijajte cupove, u njima se nalaze Hp refillovi.

preporucujem ovu igru. Za sada cista destka od mene.

odlicna je :slight_smile:

elem ja sam sinoc igrao PAC-MAN-a :slight_smile: hehehe nisam igrao pa ima jedno 10 god sigurno, slatko sam se izigrao…

Ja sam presao Outland pre jedno mesec dana :smiley: Na kraju sam se bas pomucio.Gledaj da istrazis svaki cosak…sto vise imas zelenih srca to bolje za tebe,jer je zadnja kraljica bas zeznuta.Morao sam da se vratim unazad,obidjem par nivoa ,poubijam malo ove smarace,da bih jos zaradio i imao dovoljno za zelena srca.Mislim da sam ih imao jedno 7-8, nisam siguran.

Postoji li mogucnost igranja XBLA igara preko usb-a? (Imam 3.0LT nemam JTAG,).

Jedno 300 puta je receno, bez rgh-a ne mozes besplatno da igras arcade igre.

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Mozes samo u Trial/DEMO modu.

Inace kako da niko nije spomenuo odlicnu Deadlight igru.Igra je odlicna i sto se tice atmosfere i gameplay-a.

Kad vec podigoste temu iz tone mrtvih,dajte neku preporuku za neki noviji xbla naslov,buduci da su ovi stariji veciom odigrani.