MT: Need for Speed Payback

Developer: Ghost Games
Izdavač: Electronic Arts
Engine: Frostbite 3
Platforme: PC, PS4 (svi), XBOX One (svi)
Datum izlaska: 10. Novembar 2017. (global)
Zanr: Trke (Single-Player i Multiplayer)

Sistemski zahtevi za PC:

Minimum:

OS: Windows 7/8.1/10 (64bit version)
CPU: Intel i3 6300 @ 3.8GHz or AMD FX 8150 @ 3.6GHz
RAM: 6 GB RAM
HDD: 30 GB
GPU: NVIDIA GeForce® GTX 750 Ti or AMD Radeon™ HD 7850

Preporuceni:

OS: Windows 10 (64bit version)
CPU: Intel i5 4690K @ 3.5GHz or AMD FX 8350 @ 4.0GHz
RAM: 8 GB RAM
HDD: 30 GB
GPU:  AMD Radeon™ RX 480 4GB, NVIDIA GeForce® GTX 1060 6GB\

Need for Speed Payback je … pa svi znamo sta je tako da oko toga nema price, razvijan je od strane Ghost Games, a bice izdat od strane Electronic Arts. Igra izlazi za trenutnu generaciju konzola i PC.

Vec ko zna koji po redu u serijalu Need for Speed-a stize nam Payback. Igra smestena u “open world” okruzenje u gradu nazvanom Fortune Valley. Novina za ovaj serijal je to sto cemo imati tri glavna lika Tyler Morgan (The Racer), Mac (The Showman) i Jess (The Wheelman) dok pokusavaju da sruse cartel nazvan “The House” koji vlada podzemljem Fortune Valley-a.

Igra ce posedovati 24 casovni nov/dan ciklus za razliku od predhodne igra koja je bila samo za vreme noci, takodje ce biti prisutan i offline Single-player mod isto za razliku od igre iz 2015.

Sto se tice gameplaya, on ce ostati mahom isti kao iz predhodnog dela uz neke sitne izmene. Sto se tice klasa automobila, bice ih 5: Race, Off-Road, Drift, Drag i Runner. Od svake klase ce zavisiti i ponasanje vozila, a klase ce se menjati modifikovanjem vozila. Igra ce posedovati vec vidjenu star u drugim igrama ovog tipa, a to je pronalazenje olupina automobila i njihovo vracanje u zivot.

Igra izlazi 10. Novembra za trenutnu generaciju konzola i PC. PC verzija ce biti dostupna iskljucivo na Origin platformi.

                                                       Uredio: Ja (MitraljezaC)
                                         Izvor: Wikipedia i par stranih sajtova
3 Likes

@Marko96

Ako ti voznja nije legla u tim delovima sto si probao (a poslednja 2 si slicna Payback-u) onda nece ni ovde. Sto se tice gameplay-a mapa je poveca. Nije ni ogromna, a nije ni mala kao u 2015. Ima 4 razlicite regije (pustinja, grad i 2 vrste planinskog dela). I ako je open world i kao mozes svuda da ides prica bas i nije takva.

Kad naletis na veci ivicnjak ili kamen zakucaces se i ostati tu u mestu. Po ovom pitanju me je The Crew razmazio jer tamo si mogao svuda da dodjes. Tako da bas dizajnom tih stvari nisam zadovoljan ali opet to je bila boljka svih NFS-ova do sada.

Postoji slicnost izmedju te sve igre i po pitanju izvodjenja i sredjivanja nekih autombila. Mada ovde modifikacija automobila je podeljena po klasam dok u The Crew si mogao da ih menjas po potrebi za svaki auto ponaosob. Jedino za Derelict automobile mozes da izaberes koja ce klasa da budu ali posle toga ostaju ta klasa.

Tuning je na zavidnom nivou sa dosta estetike dok modifikacija performansi automobila je malo razvodnjena u odnosu na 2015. Razvodnjena je u smislu da instalacijom performance delova ne menja se toliko ponasanje i upravljanje automobila, kao npr. u 2015 gde si svakim novo instaliranim delom menjao ponasanje i upravljanje auta. Estetski mozes da menjas branike, haubu, krila, spojlere, felne, stikere, auspuh i zatamljivanje stakala. Svaki deo vuce mogucnost tj. ne mogucnost instaliranja drugih delova auta. Tako npr. ako stavis napred jednu vrstu branika neces moci da stavis odredjena krila i obrnuto. Na sve to imas i mogucnost spustanja/podizanja auta ako i podesavanja nagiba tockova.

Upravljanje auta je arkadno i bas poprilicno ali meni to toliko ni ne smeta. Vise mi smeta to sto su stavili odredjena ogranicenja u nekim trkama tako npr. sa Golfom sijem i vozim 220 dok u misiji vozim najnovijeg Mustanga i ne mogu da predjem 198. To mi smeta i to sto je jos uvek prisutno da 80% trke mozes da vozis kako hoces ali poslednjih 20% moras da odvozas idealno bez greske da bi pobedio.

Prica manje vise tu je da povremeno dobijes koji Cutscene i male odmoris od trka. Koliko klasa automobila imas (5) toliko i vrsta trka imas + neke vrste misija bezanja od policije i brdo nekih challenge-a po mapi (speed kamere, speed traps, skokovi, drift, unistavanje bilborda i skupljanje nekih tokena)

Ako te jos nesto zanima pitaj.

1 Like

Ovaj deo mi deluje primamljivo…prica je potpuno nebitna u ovakvoj igri…najvise me interesuje tuning i voznja…nista vise…sad je pitanje dal se mogu navici na voznju, jer mi je delovalo kad sam igrao neki od prethodnih delova kao da je sa kolima ne moguce upravljati…nekako mi arkadni stil voznje ne lezi…u horizonu je i prosao, ali u NFS nikako…

Sto se tice tuninga probaj ga u 2015. Imas free trial na PC pa vidi da li ti odgovara 90% je isti, a sto se tice voznje pa nekih 60ak posto je slicno.

Tako da on moze da ti bude kao neki demo.

Koji ti je najbolji NFS u poslednjih par godina? Koji ima najvise tuninga etc?

Meni Need for Speed: Hot Pursuit a ako “gleam” sve naslove pored ovog bi dodao NFS Underground 2 .

1 Like

Underground 2 je nepobediv…mene interesuju iz ove generaciju, hocu da kupim jedan pa da vidim kako ce ici, a necu od najgoreg da pocnem :smiley:

1 Like

Meni je ipak NFS 2015 najbolji od ova tri sto su izasla, na ovoj generaciji, jedino mi se ne svidja sto je cela igra po mraku…Pre 2 dana sam opet malo igrao Payback nije ni on los, ako ti grafika nije bitna…

EDIT:
Radje neka ti odgovori @MitraljezaC on ga bas igra cini mi se…

1 Like

Sto se tice tuninga ili Payback ili 2015.

U 2015 imas manje klasa automobila drift i race ako se dobro secam tj. to su trke koje se voze. Ja licno u 2015 sam u trkama imao ok vreme ali zaro nisam mogao ni jednu drift trku da odvozam jer su mnogo zakomplikovali. Te modifikacije, pa posle fina podesavanja, pa trka i onda skapiras da nije to to pa ajmo ponovo.

Dok u Payback-u tuning je veoma slican tom iz 2015 ali je upriscen sto se toga tice. Mozes da budzis automobile i to se odrazava samo na ubrzanje. Upravljanje ostaje manje vise isto.

Sto se tice drifta,draga i ostalih klasa trka. Za njih mozes da koristis isti model auta ali moras da ga kupis u svakom auto shopu za tu klasu trka. Npr hoces BMW M5 2017 moras da kupis 5 puta u pet razlicitih shopova i svaki ce da bude odmah u startu za tu vrstu trka.

Prosek tuninga za svaki auto je ovako: hauba, branik, farovi, prednji spliter, krila, pragovi, zadnja krila, zadnji branik, zadnji spliter, auspuh, spojler, krov (na nekim modelima), zatamljivanje stakala, promena oznake tablice, pozadine i plastije oko nje i na kraju felne i gume. Tu mozes da menjas izgled felni, na odredjenim velicinu, na svim boju. Naravno mozes da spustis i podignes auto i promenis ugao tockova.

Sti se tice kolicine pojedinacno zavisi od auta do auta. Negde ima po 2-3 stavke, dok negde imas i po 10ak. Npr branik za golfa oko 5-6 komads dok za BMWa oko 3.

Nadam se da sam ti razjasnio i pomogao.

1 Like

A tvoji utisci o igri?

Podeljeni. Ima neke stvari koju su super ali ima stvari koje mi idu na zivce i bas kvare utisak i o igri, a i kvari dozivljaj.

Obicno se to odnosi na to da ukoliko napravite gresku tokom ovih trzih trka bolje odmah idite na restart jer prvog necete uhvatiti nema sanse

Moj primer. Kruzna trka od 5 krugova, preporucen nivo 280 moj BMW 287 sto znaci da bi trebao da se kolje sa ostalima bez problema. Drugi krug malo sam se zaneo i pretekne me prvi. Ostala 3 kruga nisam ima sanse da ga stignem i ako sam ih odvozao bez greske.

I ovo je cest problem i nije prvi put da mi se desio. E sad neko ce reci pa na granici sam sa lvlom auta bla bla. Cisto da se zna da sam odredjene trke koje preporucuju 280 nivo dobijao da automobilima koji su biti 205.

To gore mi najvise smeta jer sam krenuo na Easy da igram, da se ne bih zivcirao oko ovoga i ne zelim nikakav challenge vec hocu da budu u zaostatku po 2 minuta i desava se skroz suprotno.

Auh nije dobro… A prica je pretpostavljam na nivou Fast and F…

Ko jos igra nfs zbog price? :joy:

Pa ne bi skodilo da bude prica malo kvalitetnija…

Pa u odnosu one u 2015 i predhodnih NFSova ova je jos kao i na zavidnom nivou. Ali je i dalje u rangu Fast and F.

Meni je bilo ok u 2015 to sto se bukvalno oseti svako podesavanje performansi makar pomerio jednu stavku za samo jesno mesto. Bas te tera da eksperimentises i isprobavas, meni je nedelju ipo dana trebalo da nastelujem auto perfektno kako je meni odgovarao. To mi je bas bilo super. Jedina mana je sto je bilo 20ak automobila u igri.

To u pocetku deluje super ali vec posle 30 trka postaje zesce smaranje jer posle skoro svake trke menjas nesto na autu i gubis vreme na masovno probanje i testiranje da bi odvozao jednu trku i ajmo ponovo modifikacija pa probanje i tako u krug.

Pa ne bas. Modifikujes u hodu. Kad jednom instaliras sve modifikacije i nastelujes kako ti odgovara-to je to, nema dalje osim ako se ne smoris. Ako promenis auto onda se navikavas na njega i tjuniras njega iznova ali tako je u svakoj trkackoj igri sa tim opcijama. Ja sam sa prvim Subaru-om i zavrsio igru i jedva da sam i izgubio koju trku na normal, cak i online. Ali dobro, ja sam odigrao Hot Pursuit iz 2010 nekix 4x tako da sam mozda i ja navikao na tu “drift simulator” mehaniku. :smiley:

U payback-u posle svake trke instaliras nesto novo. Da se zadrzala ta mehanika iz 2015. bilo bi veoma tesko i smorno da svaki put to radis.

Ukratko 2015 je bio ok i sve mi je islo osim drifta. Ni jednu jedinu drift trku nisam odvozao kako valja. Sve je bilo na granici da se jedva zavrsi.

Poredici 2015 i Payback moj glas ide Payback-u i pored tih problema i stvari koje iritiraju.

Kad bi voznja bila kao u underground 2, otrcao bih da kupim :grin:

1 Like