{MT} Max Payne 3

To je jos jedan od onih urbanih mitova. Cuo sam ga jos dok samo imao PS2, naravno niko nikada nije dokazao to.

Da ne idemo u off mnogo samo da dodam da sam ja kada oslabi i rasteluje se laser na PS2 mogao da ucitam igru tako sto sam drzao konzolu pod uglom 45stepeni i to samo da povuce igru i posle kako god hoces uspravno ili polozeno.Drzao sam konzolu uspravno kada u polozenom stanju nije htela lepo da cita , kada nije htela ni tako radio foru pod uglom, ako ni to onda terao na servis tj. na stelovanje.To sam radio ja i jos bar 3 drugara.Tako da ne verujem da je mit jer je to ista DVD tehnologija kao i danas (a ranije mislim da je bila kvalitetnija izrada) tako da se tu nije nista promenilo i mislim da je moguce pogotovo ako oslabi laser…

Mit je da drzanje konzole uspravo moze da “oslabi” laser, nikada nisam rekao da okretanje konzole ne moze da pomogne nakon sto laser “oslabi”. Radilo je i meni na PS2 samo nikad nije bilo dugotrajno resenje.

Ja sam samo izneo moja iskustva…A moze da oslabi laser i ovako i onako pogotovo kad se ubacuju losi diskovi, lose narezani i sl. pa se laser izmuci.Da ne pricamo sad sa XGD3 ako se ne instalira… Al evo vidimo sad da i ako je covek u odredjenom polozaju hoce da ucita :slight_smile:

sve ovo ovde sto ste pisali zadnjih 5 postova ja nisam video u igri. moguce da nemam istu verziju, ili jednostavno pisete o stvarima kojima nije mesto u ovoj temi. ne znam sta moze da bude

Wahad je lepo rekao "EDIT: evo sada upalio konzolu iz lezeceg polozaja sa diskom u konzoli od sinoc i instalira se bez problema… Svasta " tako da smo se pridruzili raspravi u kom polozaju moze da se startuje igra :slight_smile:

Kakvi su utisci jel odigrao ko?

Ja sam bas sinoc zavrsio Maxu Bolica i sta znam,ne mogu reci da nisam zadovoljan,Max je ovo,doduse sad u malo sarenijem ali i dalje krvolocnom okruzenju,sa novim negativcima,sa novim problemom…drzala me prica negde do polovine igre,kasnije sam otprilike skontao kako ce se to odvijati(doduse sa par iznenadjenja),pa me je malo mucila dosada…napucavanja ima koliko ti dusa iste,ali i cut-scena,malo ces pucati,malo ces gledati animaciju,i tako u krug…meni nije smetalo,jednostavno kontam da tako mora biti,da bi prica mogla kompletno da se prenese…ako si ljubitelj GTA i RDR ovo ce ti leci kao kec na deset jer kroz samu igru dosta se oseca mehanika RDR…pucanje,nisanjenje.E sad ono sto je mene malo vise smorilo a to je,bullet time,koji bar kod mene ne daje onaj sjajan osecaj iz max-a 1 a najvise 2…nekako dok letim kroz vazduh i zabijam losim momcima metak po metak,ne dobijam onaj dobro poznati impact u rukama…cak se s desilo da sam i dva nivoa presao bez upotrebe istog…cover je sada dobio vise na znacaju…ima tu jos par stvarcica koje su mi zasmetale…ali i bez obzira po meni je ispunila ocekivanja,bitno je da nisu ukaljali Max-a,da je zadrzao vecinu onoga sto ga je krasilo,i da je otisao na nex gen visi nivo…u svakom slucaju moja topla preporuka…

Bitno da su dobri utisci :slight_smile:

Ma svi gotive GTA i RDR lol , ali to po meni nije bas dobar znak bar za Max payne serijal steta sto Remedy nije radio na igri jer bas gotivim onu nior atmosferu iz max 1 i 2 , Treci deo mi nekako deluje laganije na prici ali mozda se varam?

opet neznam kad je Rockstar promasio …

Naravno slazem se sa tobom…ali i dalje je ovo nas Max,samo prilagodjeniji malo ovom novom dobu…:)takozvanom COD dobu…da i prica je razvodnjena,tezi nekoj limunadi,izuzev one strahote kojom se Victor bavi…

Peglao sam multi malo, dobar je!

Spoiler.

Prica je po meni nezanimljiva… NIsam uopste osetio vezu sa likovima, njihovu patnju, stradanje i zelju da se nekom naj***m majke zbog toga… Imao sam osecaj da pucam zato sto je pucanje zabavno, osim u slucajevima kad je frustrirajuce :smiley:
Sem tromog cover sistema, trome i nebulozne kamere, tromog trcanja… najslabija stavka u ovoj igri je prica… Po meni naravno.

Stigao do 11 chaptera, i mislim da sam blizu kraja tako da mogu slobodno reci da je igra fantasticna.

Pocetak je malo “spor”, i trebalo mi je malo vremena da se naviknem na kontrole sa obzirom da MP nisam igrao 6 godina. :slight_smile: Grafika je lepa, nista posebno, ali me fascinira to sto nema loading screen-ova, i ima neki svoj smek. Nacin na koji se prica prica je odlican, stvarno te uvuce u pricu, a kad smo vec kod nje, i ona ni malo ne razocarava.

Muzika je isto odlicna, prilicno raznovrsna. Gameplay je tipican za MP, sto me je zacudilo, jer sam ocekivao da nece biti uopste slican kao iz prva dva dela, ali to nije slucaj. Jedva cekam da vidim kakav ce biti kraj igre i sta ce se desiti. :slight_smile:

slazem se ali slazem se i da je Bullet Time izgubio onu draz i znacaj. mozda zato sto je 2012. godina pa bullet time imas i u trkama a kamoli pucacinama. Uhvatim sebe kako napucavam pomahnitale brazilce po 15-20 minuta bez da ukljucim bullet time. a i kad ga ukljucim, uvek mi ponestane kad ne treba pa vise zaginem s njim nego bez njega. po meni je bullet time u Stranglehold-u uradjen na foru starog max-a, dok je ovde nekako, pa ne mogu reci promasen, ali ne stima nesto.

Lepo kazes, to i ja mislim. Dosta igra primenjuje bullet time tako da smo vec siti toga, iako je MP prvi koji ga je koristio (koliko ja znam barem). Nego, jel MP1 ili 2 imao mogucnost bullet time a da ne moras da skocis, kao sto ima MP3? Ne secam se, jer ovde koristim bullet time samo na taj nacin. Pa ako igras na vecoj tezini, itekako ti treba bullet time, inace si mrtav u roku od 2 sekunde, ali kao sto kazes, veoma brzo nestane.

Ja isto nisam celu igre koristio bullet time, i zaboravio sam da ga uopste ima, svega par puta u celoj igri sam ga koristio.

Ja jedva da koristim bullet time. Igram kao klasicni cover shooter, i smorio sam se vec na 5-om actu. Mislim da cu morati cesce da koristim, jer bas dosta ginem i pored soft locka bez koga ne bih nista pogadjao…

imala je dvojka, kec nije

ljudi ja sam odlepio na ovu igru :slight_smile:
uvek sam se radovao novom MP , ali ova je brutalna :slight_smile:

Izvini, ali kako kec nije imao?! Probaj prilikom sledeceg igranja da pritisnes Shift (ako se dobro secam na Shift se aktivirao BT) bez bilo kojeg tastera za kretanje, pa ces videti :slight_smile: