{MT} Mass Effect 3

Prodato 3.5 miliona kopija igra :slight_smile:

[h=1]Mass Effect 3 Ships 3.5 Million Copies of the Game Worldwide[/h]
Still no word yet on how many have shipped galaxywide, unless you count those Space Editions.
Amidst news that Mass Effect 3 sold almost 900,000 copies in the first 24 hours it went on sale, EA and BioWare have let it be known that they’ve shipped 3.5 million copies of the game the world over. This easily makes it the biggest launch of the year, though that’s not saying much since it’s only March.
They still have a lot more to sell, obviously, but they are celebrating.
“We have been truly humbled by the response,” said Dr. Ray Muzyka, BioWare co-founder. “We are all incredibly proud of Casey Hudson and the teams in Edmonton and Montreal for delivering the ebst game BioWare has ever made.”
That’s a pretty bold statement, but if you’ve played it you know it’s gotta be pretty close to the truth.
Anyone else playing Mass Effect 3?

Meni je trebalo nekih 16-17 sati. Razlog zasto sam je tako brzo presao je jer juce nisam bio u skoli tako da sam od 8 ujutru pa do 10 uvece pikao igru, tako da sam bukvalno zadnjih dva-tri sata samo buljio u ekran ne znajuci ni o cemu se radi. xD

Salim se malo, nego nisam projurio, i verovatno bi mi i manje trebalo da nisam posle svake misije obilazio clanove posade i pricao sa njima, a posle svake druge sam isao na Citadel isto to da radim i “zblizio se” sa clanovima. Tako da nisam projurio, video sam dosta i uradio dosta stvari cak i nesto malo, vrlo malo sporednih misija uradio, ali to cu tek sada da krenem da radim, bilo mi bitno samo da vidim kakav je kraj, a posle toga sam rekao da cu odigrati preostale misije.

Ima malo igara koje mogu da me zadrze po toliko sati bez prestanka, bogotovo u poslednje vreme retko koja posto retko koju i igram, tako da mi je ovo doslo ko slag na tortu.

Ni ja, nego mi je ovo treci put da prelazim pa znam sve napamet, pripremao sam savegame za ME3.
Sada, sve sam zbunjen, nova igra, 5 sati vec igram a nisam zakoracio u igru :slight_smile: Plasim se da zbog neke odluke ne odleti neki karakter na kraju igre ili slucajno opalim renegade kraj ako to uopste postoji.

Majko mila. Pređoh igru, trebalo mi je čitavih 18 sati. Cela putanja mi je bila Paragon, a hm, kraj je bio… pa drugačiji nego što sam očekivao. Mind blewing.

Na kraju pre nego što ubijem Illusive Mana, sa Renegade promptom, u konverzaciji izbaci da ne mogu da uzmem Paragon ili Renegade izbor? A Paragon mi je maksimiziran? I još nešto, kako da dovedem EMS na 5000 bez multiplejera, prečistio sam ceo univerzum? Military mi je 5500+ a EMS mi je 2700-2800.

Igrano na narrative mod, željno sam isčekivao ishod priče ^^

u majku mu al vi to brzo derete ja imam oko 22 sata i nelici mi da ce jos kraj
juce ga nisam ni taka veceras cu opet da se unezverim
nadam se da nece uskoro kraj

Uf ja sam uskoro pri kraju mislim. Ceo vikend se drogiram. Mislim da sam igrao od petka do nedelje oko 18h mislim da imam jos oko 2-3 plafon. A ja se trudim da sve igram i sa svima da pricam i slusam. Ali imam i ja onaj problem kao neko pre mene gde ne mogu da odaberem ni plavi ni crveni odgovor. o u plavom sam ful. Igra je predobra, nije realno. Nista me nije ovako drzalo od proslog dela.

Provalio sam u cemu je problem: Tokom igre imas razlicite Renegade promptove, posle kojih najverovatnije stize Paragon konverzacijski izbor ili prompt, a mi smo verovatno odmah skakali na Renegade prompt. Malopre sam gledao paragon skalu i vidim da mi fali mozda milimetar ili manje da bude full a renegade je vrlo malo vidljiva ali je ipak tu.

Te dodatne opcije zavise izgleda od alajnmenta. Jedini je problem sto tokom cut scena morate brzo da reagujete kada se pojavi paragon ili renegade pritiskanjem lt ili rt trigera, a meni je dzojped negde u krilu i opustim se prilikom duzih cut scena.

Mislim da nisam ni na trecini posle 15h igre. Greota je ne odraditi side misije, ne popricati sa likovima izmedju misija…

Ja sam sve sidemisije sa Citadel zavrsio i sve sto sam skupljao usput, i na kraju 2,8k EMS. Bas mi se ne svidja metoda za budzenje Readinessa, stvarno bedno od strange Biowarea.
To je jedina zamerka koju imam za igru.

Ja sam upravo nabio 20-i sat, i dalje nemam predstavu na koliko sam od kraja…

Zanimljiv clanak na koji sam slucajno naisao :

A group of Mass Effect 3 fans has started an online petition, Twitter campaign and also Facebook Page arguing developer (Bioware) to change the ending of the game either via patch or DLC. Are you happy with the ending of Mass Effect 3 and want Bioware to change it via patch or DLC?

Haha, smesno stvarno. xD

Citam review-e i komentare za Mass Effect 3, i nista pozitivno da vidim, samo kukaju i jaucu bez ikakvog razloga.

Jedna bivsa clanica Bioware tima je nedavno izjavila da ljudi treba da prekinu da misle da su developeri i da puste ljudi koji znaju sta rade da rade svoj posao, sto mislim da je veoma tacno.

A i ti sto prave peticije za Mass Effect 3 da se promeni kraj igre… Kao prvo zasto bi to developeri uradili kada je kraj odlican, a i briga ih da to urade, nemaju pametnija posla, verovatno vec prave igru za sledecu generaciju konzola.

Izvinite sto sam malo nervozan, ali ima ljudi koji te tako iznerviraju, kao ti sto prave peticije, da ti dodje da im otkines glavu i sutiras kao fudbalsku loptu (nisam phisopata, nego se secam Postal 2)… :smiley:

Evo sta bih ja dodao u kraju, ni jednu misiju niti sta, nego:

Price likova su ostale nedovrsene. Padaju na tropsku planetu, sta je dalje bilo? Sta su uradili Joker i EDI, Tali na svojoj rodnoj planeti, kako se izbor romanse nosi sa gubitkom Sheparda, post-war univerzum kako se snalazi posle unistenja Mass Relay. ME1 predjen sa svim paragon izborima, ME2 full paragon, isto za ME3. Malo je logicno da pokazu posledice tih odluka na univerzum posle Reapera. A i realno, ko su Reaperi? Njih kontrolise AI cije je poreklo nepoznato. Dobro, barem su resili pitanje “zasto” ali nisu rekli odakle poreklo reapera.

**Heavy spoilers above. Enter at your own risk. If you can’t read English, forgive me :smiley: **

Upravo sam presao. Ovo je ludilo. Odlicno je… Sve je manje vise jasno, pustili su realno dosta masti na volju. Niko od likova realno i nije bitan, bitan je univerzum. Upravo sam uzeo da probam da vidim kako izgleda drugi kraj, koji nisam hteo ali ajde da vidim. Ali generalno ovo je odlicna igra i vrhunska prica. Ovo sam cekao od prvog dela. Presao sam i na drugi nacin. Definitivno je igrica vrhunska. Dugo se nisam ovako obradovao, kao malo dete. Mislim da sada vec pocinjem da smaram :slight_smile: sa pricom koliko je dobra itd…

Ja se jesam mao zalio, ali ne na narativ koji je ocito najjaca strana igre i za jednu video igru ovo je vrhunac… Glasanje za drugacije krajeve je stvarno imbecilno. Mislim da ima nesto, u fazonu, 10 krajeva?

U pojedinim momentima prica dostize epske proporcije dostojne ratova zvezda ili gospodara prstenova. Najpre mislim na…

… misiju izlecenja (ako ste odabrali tu opciju) genofagije, dramaticni trenutak kada Mordin pusta lek i kada eksplodira kula zajedno sa njim, salarijancem koji je upropastio i na kraju spasio Krogane, dzinovski crv koji napada Riperski brod razarac i uvlaci ga pod zemlju, ne moze mnogo epskije od toga.

Ali, eto, opet jedna mala zamerka, moram priznati da su mi likovi bili zanimljiviji u drugom delu, na trecini igre meni je Normandy potpuno prazan. U drugom delu bila je veca guzva i bilo je nekih krajnje zanimljivih likova kao sto su Jack, Miranda, Elusive man… U trecem delu, pojavljuju se kao sporedni likovi. Dobro, EDI koja preuzima telo jeste zanimljiva ideja, i nadam se da ce kako se prica razvija pojaviti i jos neki likovi, ali za sada me je taj deo ostavio dosta ravnodusnim.

Ja sam pokusao da vidim koliko krajeva ima ali sam uspeo da dodjem do samo dva manje vise ista. Sad mozda treba da krecem celokupnu zadnju misiju ispocetka ali ne znam ni sam. Kako god da jeste ja sam zadovoljan krajem. Ajde kada malo odmakne vreme i kada manje vise svi predju i mozemo otvoreno da pricamo o kraju da onda uporedimo.

Vecina ljudi ne zeli drugi kraj (ukljucujuci i mene) nego samo kazem da bi bilo lepo da su stavili epilogue.
Shepardova prica se zavrsila. Zanima me kako se zavrsava prica ostalih clanova posade

hmm evo i ja sam zavrsio oko 34 sata
pa kontam zasto su ljudi nezadovoljni krajem/vima
kolko ja vidim ima ih 3
sad dal cu krecati citavu zadnju misiju da bi ih video il cu da ih pogledam youtubu neznam
ali meni je ok
mada me naravno zanimaju neke stvari na koje nisam dobio odgovor
igra je super
uzivao sam u ovoj dugoj trilogiji

Plasite me s tim krajevima.
Ako bude neki teski downer, smoricu se.

Dosetih se najzad da narucim uopste me3, stici ce valjda pocetkom iduce nedelje. Tako ti je to kad postanes roditelj, prioriteti se menjaju hteo ti to ili ne… :slight_smile:

Nego, igracu bez importa sejva iz prethodnih igara. Zanima me, jel bi znao neko da mi kaze ko od likova u tom slucaju bude ziv, a ko mrtav na pocetku igre? Takodje me muci sudbina Kroganaca (ono bese sam im pomagao da spasu vrstu u drugom delu), kao i da li sam ostavio Rachni kraljicu u zivotu…

Bitni momenti, a nema sanse da kupim i obrnem prethodna dva mass effecta… eh.

Spisak likova imas na wikipediji:

As of August 23, 2011, BioWare has confirmed the return of previous characters Liara T’Soni, Kaidan Alenko or Ashley Williams, Miranda Lawson, the Illusive Man, Garrus Vakarian, Legion, Samara, Morinth, Tali’Zorah, Urdnot Wrex, Jack, Mordin Solus, David Anderson, Zaeed Massani, Kasumi Goto, Kelly Chambers, Thane Krios, Jacob Taylor and Ambassador Donnell Udina from _Mass Effect and Mass Effect 2.
_

Some characters will not return if they were killed at any point during the previous games. The number of characters available as permanent squad mates are smaller than in _Mass Effect 2 for the purposes of deeper relationships and more interesting interplay, including same-sex relationship options for both male and female Shepards.

_[SIZE=2]
Uzgred moram da se slozim sa nekim delovima teksta koji je Meho napisao igrajuci ME2.[/SIZE]Negative Effects | Tap-Repeatedly