Monster Hunter Rise Coming to Current-Gen Consoles and Game Pass in 2023

To je tako samo sa 1. MH koji igras, posle ti je svaki od starta apsolutno jasan

Dajte mu sansu, sacekajte me 10ak dana pomoci cu vam na xbox live :slight_smile:

1 Like

Malo su se slegle stvari u MH, treba uložiti dosta vremena i posvetiti se igri maksimalno inače ste u problemu od samog početka…
Za sada me drži i igra mi se, ali nisam siguran da ću spucati sve te silne sate u ovu igru.

2 Likes

na kojoj konzoli igras?

xbox? ako da, strpi se par dana pa mozemo zajedno bice ti sve lakse a i imaces koga da pitas

1 Like

Da xbox, guram za sada sam nekako :grin:

2 Likes

Na temu početničkih saveta, mislim da ovaj video lepo pokriva osnove, bez da nešto komplikuju –

Nadalje, ko što je i @xX8Lampard8Xx pomenuo par postova iznad, za svako oružje ponaosob tu je arekkz sa zaista podrobnim klipovima koji em objasne osnove, em objasne kad se šta i zašto koristi.

edit – izgleda da je čovek odradio tek oko pola guideova specifično za Rise, al svakako vredi pogledati i njegove MHW klipove, jer gro informacija važi za obe igre.

2 Likes

Da, za Rise je prekinuo na pola jer iziskuje ogroman trud sve to, ali svakako pokrio je i vise nego dovoljno.

Mislim da ljudi ne treba MH da igraju sa jednim oruzjem i to je to, svako treba bar 2-3 da koristi minimum i tako ce igra ostati sveza.
Ja sa preko 1000h u pvom serijalu kad promenim oruzje uvek se tako osvezim i mislim da bih mogao jos 1000 da spucam bez problema.
I mislim da je bas to posebno u pvoj igri, sto nijedna druga nema.

1 Like

@lesa koje oruzje koristis? Jel ti treva neki savet?

Dual blades za sada, ništa drugo nisam ni probao mada vidim da će mi kod većih protivnika verovatno trebati nešto veće i jače.
Ide sada malo bolje kada sam skontao neke stvari ali još sam noob lvl100 :grin:
Ova igra ima tutorijal za tutorijal, strašno :sweat_smile:

hahaha bas to, imas i tutorial da ti pomogne da razumes tutorial tutoriala :joy:

Ali nakon 50-60h sve ti bude na svom mestu :smiley:
Bude ti cudno posle u igrama kad nije tako :joy:

Izdrzi, a videces kad promenis oruzje, kakav ce ti osecaj biti.
Uzeo si dobro oruzje za pocetak, ono je odlicno za brze protivnike i one koji ne lete.

Jel pravis build sa skiñovima koji odgovaraju dual blades-u? Koji si HR?

Iskreno nemam pojma :grin:
Promenio sam oklop i podigao sve za jedan lvl, isto sam i te mačeve poboljšao da im damage bude duplo bolji, to je sve što znam.
Još sam pod utiscima gomile informacija kojima sam izbombardovan, taman kada pomislim da sam nešto naučio stiže nešto novo, aman ima li kraja :sweat_smile:
Mislim ako ne budem igrao 2, 3 dana da ću i to malo zaboraviti.
Igra je dobra, ne sporim, ali da li je za mene to baš nisam siguran…

Ja cu se jos izgleda vratiti Long Swordu, a onoliko ga napljuvah. Jer sad, kao, razumem kako igra funkcionise. Razmisljam se izmedju LS i Switch Axe. Generalno ne volim komplikovana oruzja, mozda mi LS ipak bolje legne ovaj put.

Inace igru sam tek pokrenuo prvi put juce, utisci pomesani. Deluje mi da je onboarding u Worldu bio bolji, al to se verovatno pogresno secam jer sam ga prelazio triput. Jedna bitna stvar koju Rise mislim zaboravlja da pomene dok te bombarduje tutorijalima jeste da u svom kovcegu odmah imas sve tipove oruzja, mozes da opremis koje god hoces.

@lesa Samo lagano. Dual Blades su sasvim dovoljne za celu igru, ko i svaki drugi tip oruzja. Ako ti je zabavno njima da vitlas, to je bitno. Ostalo ce vremenom da se slegne. Arekkzov tutorial bi ti puno pomogao da skapiras kako da ih koristis, ako imas zivaca takve stvari da gledas.

@xX8Lampard8Xx haha pusti malo coveka, vidis da je ko novorodjeno lane, tek na noge stasao. Kakvi crni buildovi, skillovi, HR, covek jedva zna secivo iz korica da izvadi :rofl:

Ima zainteresovanih za PS4 slot? :rofl:

haha samo mu htedoh pomoći. Npr sta mnogi pocetnici rade je da mageivaju defence boost skill koji je skoro beskoristan. Mnogo bolja opcija je da se ima lv3 divine blessing.

1 Like

Verovatno se samo salis, al ako si ozbiljan mozda bolje vidi World da nadjes. Citajuci komentare po netu, generalno ljudi smatraju da je bolji.

Ako nista drugo, mnogo lepse izgleda. A nazirem da i neke druge stvari radi bolje, al necu jos da kukam dok ne zadjem dublje u Rise i steknem sopstveni utisak.

1 Like

Igrao World. Uzimam Rise svakako, nego hteo da vidim da li ima neko zainteresovan za igru.

1 Like

Postoji razlika izmedju World i Rise. Moras uzeti u pbzir da si ti poceo World kad je iceborne vec izadao i bila igra apsolutno prepuna contenta i QOL improvementa.

Ti sad Rise igras base verziju i to igru koja je izasla za handheld konzolu, njen port. Kvalitet MH se meri u monsterima, raznovrsnosti buildova, lokacija, a MH Rise+Sunbreak su tu top notch.

Ali da i ja volim vise World+Iceborne mada i Rise+Sunbreak su mi 10/10 :smiley:

Tako da, ja zadovoljan.

1 Like

Koliko je ubitacno s tim tutorijalima najbolje svjedoci da sam to krenuo s dva prijatelja igrati jer mi se cinilo kao zabavno coop iskustvo. No kad nas je smlavilo informacijama prijatelji su odustali nakon prvog sata.

Sva tri magistri fizike btw

@xX8Lampard8Xx nisu ti ravna 3 magistra fizike.

A ja sve sto vise citam ovu temu, manje imam volju da probam.

3 Likes

Ovo jednostavno nije igra da se udje odigra 10-15h i batali. Vi tutoriale imate za vas koji nikad pre niste igrali MH.

Prvi mh je tezak, svaki sledeci je prirodna nadogradnja.
Ili igrajte i budite spremni da ulozite u igru 200-300-400h ili batalite pre nego sto pocnete :smiley:
Igra ima tonu contenta, konstantne update, milion i jedan nacin i build pa ko voli nek izvoli.
I da, najpametniji AI u nekoj igri da ja znam :slight_smile:

Mislim da sam u životu spalio stotinjak sati samo na jedan od Borderlandsa, i to mi je rekord što se tiče igranja.

Pubg ne računam, Pubg nije igra, Pubg je život. :grin:

3 Likes