Monster Hunter Rise Coming to Current-Gen Consoles and Game Pass in 2023

To kad kazu, automatski citaj da mora da se kupi. Na switchu je bila 40€ ja mislim.
Nije uopste mnogo u odnosu na dobijeno.

1 Like

Ah evo nasao sam, u pravu si –

image

1 Like

Igra dobija odlične ocene. Dajte neke smernice ko zna za nas novajlije ili neki youtube da se uštosimo.

Igra je na Switchu već godinu ipo dana, ovo je samo port tako da ne čude te ocene, igra je fenomenalna.

MH je jako teška igra, posebno za novajlije. Koncept igre je takav da bukvalno ubijaš monstere da bi ubijao još jače, sličqn loop kao Destiny ili Borderlands.

Cela igra je najbolje rečeno boss fight jrpg.

Imaš 14 oružja, a svako oružje ima 20-30-40 ne znam tačno koliko različitih, tako da imaš maltene beskonačno načina na koji možeš da igraš igru.

U Rise, questovi su podeljeni na village i hub questove. Village su songle player only i po pravilu su lakši nego HUB koje možeš ili solo ili u multiplayer da igraš.
Takodje specifično za MH je da maltene kad predješ ogru(story) tek tad si manje više završio tutorial, onda kreće pravi grind i ono zbog čega je MH - MH.

Dobar kanal i gde imaš dosta tutoriala je Arrekz Gaming.
Ali kucaj na primer Monster Hunter tips for begginers.

Pre svakog questa, spremiš potione, traps, tranq bomb da uhvatiš monstera kad je blizu da umre…

Ako preživiš prvih 20-30h, skrcaćeš 500 u igru, to je zagarantovano :slight_smile:
A još sa društvom, ova igra dobija totalno drugu dimenziju zabave.

2 Likes

Najbolji savet koji mogu da dam je da odaberes oruzje koje ti deluje zabavno –

Pricao sam o ovome ranije, al kad sam prvi put pripalio MHW uzeh LongSword i nije mi legao uopste (ruku na srce verovatno nije LS kriv, nego sam se ja jos privikavao na ritam igre). Kad sam se kasnije vratio i uzeo Hammer u ruke, progledao sam.

1 Like

Dostuna igra za novozelandjane ko ne može da čeka.

1 Like

Ja ne mogu da cekam, ali sam nazalost u srbiji do 29.01. :joy:

3 Likes

Ahaha bedak. Mene bas juce pita luka oce li taj Rise skoro, ja mu kazem strpi se javljam cim stigne. Bas ce se obraduje sutra.

Laksi je od MHw tako da ce mu se jos vise svideti

1 Like
4 Likes

drim kam čru

1 Like

@ph1beropt za tebe a i za ostale, solidan video.

Moj savet, uzmite neko brzo oruzje za pocetak, bice vam lakše. SnS, Dual Blades ili nešto tog tipa.
Posle cete menjati, i zapamtite svako novo oružje = doslovno kao nova igra.

2 Likes

Da se nadovežem na ovo što kaže @xX8Lampard8Xx oko oružja –

Za razliku od praktično svih drugih igara, MH tretira vraćanje oružja u korice kao bitnu mehaniku. Od igrača se očekuje da stalno vadi i vraća oružje u zavisnosti od toga šta radi, ima ceo taster posvećen samo tome.

Svaki tip oružja se drugačije ponaša – kod nekih, ko što je great sword, jedva da možeš da se krećeš dok ti je mač u rukama, dok kod drugih vađenje ne utiče na uopšte na brzinu kretanja. Kod većine moraš da ih vratiš u korice kako bi npr popio health potion, mada i to ne važi kod svih.

Generalno svaki tip oružja ima neki svoj ritam tokom borbe, kad treba da ga izvadiš a kad da ga vratiš (:sweat_smile:) koji se vremenom nauči.

Kod nekih oružja sheathing zna da potraje i po sekund-dva, što se čini ko večnost dok na tebe juriša neman od 15 metara. Al sve ima svoje prednosti i mane, samo treba malo testirati šta vam najbolje leži.

2 Likes

TLDW verzija – igrajte na ‘default’ presetu, koji ima praktično sve a zakucan je na 4k/60. ‘Performance’ više služi za 120fps i ozbiljno degradira kvalitet slike, dok ‘graphics’ preset bez prave potrebe gura preko 4k pa downsempluje –

2 Likes

Kakav arhaični UI. Elem za sada sam proveo pola sata kreirajući lika. Igra kao da je iz Xbox 360 ere (u pozitivnom smislu).

2 Likes

Japanski :smiley:
Ako zagazis dovoljno duboko, shvatices koliko ova igra contenta, prosto nezamislivo za neku igru danas.
A u co-op, 4pro kad igra pa se zezate i isprobavate razne kombinacije, to je neopisiv dozivljaj :smiley:

Koliko sam pogubljen u ovoj igri to je strašno :sweat_smile:
Igrao juče oko 3sata i igra me toliko izbombardovala podacima da mi nije bilo dobro, toliko da više nisam znao gde koje dugme na kontroleru treba da pritisnem i čemu služi.
Voleo bih da mi se svidi igra, ali teško da ću pregurati još koji sat ovog pakla za moj nervni sistem :grin:

2 Likes

Tipično za japanske developere. Možda najbolji UI ima Gran Turismo, ostalo bože sačuvaj, samo otaljaju, stave default font i šibaj.

Ja pisao gore, 30h je tutorial :smiley:
Nakon tog krece da se slezu informacije

1 Like

Posle koliko MH legne:

1 Like