Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Pa jedan od ciljeva ove akvizicije je da MS uđe malo više u mobilni gejming. Zato je Google podržao jedini Sony značajno jer oni žele da zadrže monopol u tom djelu.
Svijet su za sebe ali ista industrija. Ne postoje 2 gaming industrije. To je nama malo teško prihvatiti jer ne poštujemo taj dio gaming industrije i ne shvaćamo ga ozbiljno ali je tako.

3 Likes

5 posts were split to a new topic: Posle dve godine sam rastavio svoj Xbox Series X

Izgleda da Sony pokušava na sve načine da ovo spreči. U USA im je MS tražio uvid u papire kako bi njima potkrepili to o čemu pričaju, a Sony je već dva puta tražio produženje roka. Nekako traže jedno ali neće da se ‘otvore’ i sarađuju, nego nešto nadureni na celu situaciju.

Pri tome, Brazil i Čile su doneli zdravorazumske odluke o celom slučaju na 20+ strana zašto akvizicija nije problem, ali eto US, UK i EU palamude u nedogled oko toga da li će lideru u gejming tržištu biti dobro.

4 Likes

Neće da sarađuju zato što misle da mogu da sruše dil. Na početku su samo ispitivali situaciju, mislim da ni sami nisu vjerovali da mogu ali kasnije im je CMA i FTC dao vjetar u leđa.
Ili jednostavno samo kupuju vrijeme.

Nema onog Hoeg Law na yt, doživio je moždani udar, njega sam uživao da slupam kako secira ove poteze MS i Sony iz nedelje u nedelju.

Ako je problem naplata na PS konzoli a ne vremenska dostupnost - opet nije bas jasno sta je po sredi - MS ce da transformise CoD u free to play naslov koji moze da se igra svuda zauvek i da ubira novac od mikrotransakcija.

Pravnici u Sony-ju nemaju sta drugo da rade, komisije nemaju sta da rade drugo, svima njima je u interesu da se odlozi i razvlaci jer tako daju sebi na znacaju, mozda hoce neke pare da im Phil doturi u crnoj aktn tasni, ne znam.

what the fuck… u poslednje vreme sam dosta bio u rehabilitacionom centru, strasne su to stvari… cuvajte se ljudi… zivite zdravo, koliko god mozete, pazite na pritisak.

2 Likes
1 Like

Da, sad MS treba da napravi ustupke (tipa COD na PS narednih XY godina) na osnovu kojih EU donosi finalni zaključak.

Od UK bi trebalo do kraja sledeće nedelje da dobijemo prelimenarne nalaze/zaključke druge faze.

1 Like

Eh da je sreće da Microsoft batali ovaj deal i kupi neki drugi studio, tipa Rocksteady.

2 Likes

Lol, uradili su posao do mojega. Ko da je Sony pisao izveštaj.

Svakako je ovo bilo manje više očekivano, sada idu pregovori i da MS stavi na papir sve što su obećali. Samo da se ovo više završi više.

2 Likes

Ajd da se i složim da mogu biti zabrinuti za cloud gaming ali ovo za konzole, da će oslabiti rivalstvo Xbox-a i Playstationa. Koje rivalstvo? Xbox se nikada nije nijednu generaciju konzola bolje prodavao. Zvuči kao da samo hoće da očuvaju status quo.

I ja bi volio kad bi bila opcija da ovo batale, ali morali bi u tom slučaju da isplate ABK-u oko 3 milijarde tako da se to neće desiti.

Čak ni ovo, naveli su:

Izem ti eksperte :sob: koji tvrde da ti za cloud gaming treba skupa konzola. Poenta cloud gaminga je upravo obrnuto.

Pa i kažu da ne treba konzola. Kao u fazonu, naškodiće igračima koji si ne mogu priuštiti skupe konzole.

Mene samo iritira ovo za konzole uglavnom je znam da Sony dominira. Jedino gdje se Xbox iole može nositi je USA. U Evropi Sony mnogo popularniji. Ja kad god sam nekom rekao da nešto igram na Xbox-u odmah me pitaju što nisam kupio Playstation. Kao, ono momak šta je s tobom, jesi normalan? :grin:

2 Likes

Elem, ovo su ‘našli’ kao zabrinjavajuće. Kada odbijaju neki merdžer to već bude jasno u drugoj fazi (ovoj gdesmo sada). U ovom slučaju su ostavili nekoliko opcija za MS pa da vidimo da li će dovesti do sklapanja posla.

1 Like

Ne znam kakav i na koliko dugo, Acti ima deal sa Sonijem ali da sam na njihovom mestu ne bih obnovio vec sklopio buduci deal sa MSom, ako naravno sve ovo propadne. I takodje bih se trudio da CoD na Soniju bukvalno ne radi nikako, cak po mogucstvu i da kasni sa izlaskom.

1 Like

Ugovor sa Sonijem ističe sledeće godine

1 Like