Posle dve godine sam rastavio svoj Xbox Series X

Dve+ godine kasnije :grin:





Danas iz dosade reko ajd’ da vidim kakvo je stanje.
Inače ne otvaram konzole samo ih spolja usisam i prebrišem…
PS5 drugi put, on je mlađi neka čeka :grin:

8 Likes

Jedna nova tema sa opisom kako si ovo odradio :grin:

Ma lako je, imaš na YT koliko hoćeš tih disassembly videa.
Evo jedan dobar

Ovde ima sve, čak i menjanje paste, ali vi naravno možete da uradite samo osnovno čišćenje kao ja.

2 Likes

Pastu novu kod mene ce dobiti za 10 godina :grin:

5 Likes

Kod mene nikada, kao i sve druge konzole :grin:

2 Likes

Pa isto, jer za 10 godina vise nece biti kod mene sigurno :grin:

3 Likes

Pa cekaj… sta treba da zakljucimo… rekao bih da je stanje odlicno? Sto li ga onda uopste rastavljas…

1 Like

Jeste odlično, rekoh, čisto iz dosade i da vidim stanje ispod haube posle 2+ godine :grin:

2 Likes

Kod mene nije baš tako, više se skuplja prašine. Ono što je dobro na seria X je veliki otvori na sve strane. Lako se čisti posebno ako imaš usisivač koji i duva i usisava ili jos bolje kompresorom

Ako moze kompresorom da se produva bila bi najbolja varijanta. Ovo rasklapanje i sklapanje za mene bi bilo kao da deakriviram bombu :grinning:

1 Like

Ček, zar teoretski usisivač ne bi škodio konzoli? U smislu da usisivači stvaraju statički elektricitet, a dobro znamo da to ne ide baš zajedno sa elektronskim komponentama?

Ja se iskreno ne bih zezao sa tim, gledam da mi oko konzole bude čisto, prebrišem redovno prašinu oko nje, al da se sad zamajavam sa rasklapanjem, što kaže @Scalper, to bi izgledalo kao da rasklapam nuklearnu bombu. A One S mi i dan danas radi, 6 godina kasnije, nikad otvaran i čišćen…

Par šrafova sam odvrnuo i skinuo samo kuler, očistio malo krpicom iznutra i izduvao taj kuler…
10 minuta posla.Nisam ni ja lud da rasklapam celu konzolu bez potrebe.

1 Like

Znaci postoji sansa nesto da se “sjebe” ukoliko se produva sa neke daljine kompresorom? Drzao bi ventilator svakako, toliko mogu :grinning:

Ja to nikada nisam radio, sve što sam ikada radio sa čišćenjem je bilo da malo prebrišem konzolu i usisam te otvore na njoj.
Mislim da nema potrebe za kompresorom, eto vidiš moju a koristim je od prvog dana izlaska svakodnevno.
I da, moja konzola stoji horizontalno pa zato možda i usisa manje prašine…

2 Likes

Mislio sam onaj sistem kao ciscenje grafickih kartica u rigovima gde je haos prasina. Vise se inace nakupi na soniju nego Xboxu, ko zna kakvo je stanje unutra :slight_smile: Svakako se ne bi usudio sam da otvaram i diram bilo sta jer znam sta god da pipnem pokvarim, makar kliker bio :grinning:

1 Like

Stvarno ne znam, nisam ni ja neki ekspert za rasklapanje i čišćenje konzola, ali ovo što sam danas uradio je bio pis of kejk što bi rekli mi Srbi :grin:
Ne bih se ni ja upuštao u neke avanture da znam da ne mogu da uradim, ovo je smešno što sam uradio.
I naravno nije više u garanciji, da jeste naravno da ne bih ništa dirao taman miševi izlazili iz nje :grin:

Dok je kod @Scalper u garanciji x ja ne diram posle ide pod nož kao i sve ostale konzole do sad.

2 Likes