Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Ovo ko priznanje kosova… fali im samo Dacic, da ide i da lobira sa svojim sjajnim diplomatskim vestinama.

1 Like

Clickbait.

2 Likes

Ćuti, dobro je. Ja se uplašio stvarno Google i Nvidia ušli u deal sa Sonijem. Tačno da mi presedne ručak sad :joy:

No stress mlađo sad posle praznika kad je zdravlje narušeno obilnim jelom i pićem

Da znaš da se jelo i pilo brate. Ali sam lagani stress free. Krompirko rešava sve ! :smiley:

1 Like

Jedna dobra vijest pezos je dodatno oslabio skoro 340 za 1euro

3 Likes

Jimy stari lisac. Podmazuje na sve strane. :smiley:

2 Likes

Jbg, to mu je posao.

CoD na Nintendo platformama + obećanje da će sledećih 10 godina CoD biti na PS je dovoljan razlog za EU da dozvoli dil. Sigurno će imati neke primedbe (koje bi trebalo ovih dana da saopšte MSu i ABKu). Nakon toga MS se obavezuje na dogovor i onda u aprilu imamo razrešenje telenovele (barem sa EU).

1 Like

10 godina cod-a je velikodusno i jos da pevaju. Da sam ja MS ne bih im dao ni 10 meseci. Totalni hladni rat sa ekskluzivama. Ali eto im glupi CoD nek se zadave, ionako kroz par godina niko nece igrati vise to sranje.

Ne znam tacno sta kod djavola oce Sony sada… platili su posteno, Sony je lider na trzistu, nije i ne moze biti ugrozen zbog CoD-a.

Samo što cod u gpu je u predplati a pleyci plati 70eura u tom slučaju da prođe prisajedinjenje u ms

Pa sta, njihovo je, mogu da rade sta hoce. God of war i nemas na Xboxu, ako cemo tako MS ima pravo na reciprocitet i da Sony narednih 10 godina sve svoje ekskluzive izdaje za Xbox. Ako je toliko vazan CoD, evo vam ga zauvek, ako treba i za dzabe cete ga dobiti, ionako ima debila koji ce da pucaju lovu na mikrotransakcije, taj serijal max za 2-3 godine postaje free to play… a za uzvrat sve PS ekskluzive izadju za Xbox.

Čitav tekst sva 4 tvita

I hear Sony is briefing people in Brussels claiming Microsoft is unwilling to offer them parity for Call of Duty if we acquire Activision.

Nothing could be further from the truth.

1/4

We’ve been clear we’ve offered Sony a 10 year deal to give them parity on timing, content, features, quality, playability, and any other aspect of the game.

We’ve also said we’re happy to make this enforceable through a contract, regulatory agreements, or other means.

2/4

Sony is the console market leader and it would defy business logic for us to exclude PlayStation gamers from the Call of Duty ecosystem.

3/4

Our goal is to bring Call of Duty and other games – as we did with Minecraft – to more people around the world so they can play them where and how they want.

4/4

A pazi ovaj paradoks, market lider a tuzaka drugoplasiranog sto pokusava da privuce gamere u svoj ekosistem…

za ms je pitanje sta im se vise isplati ali i sta ce im dozvoliti - ali oba scenarija su win… stavise… ako cod bude profitabilniji na playstationu na duge staze ms moze taj novac da iskoristi i pumpa u 1st party i tako indirektno nasteti sonijevom biznisu. pitanje koje se namece je da li se zapravo soniju isplati da cod bude na playstationu.

1 Like

At the time of the image (7PM GMT), it appears that 424,000 people were playing Warzone 2, 184,000 were playing Modern Warfare 2, and 406,000 playing COD Mobile. A total of 1,104,383 people were playing Call of Duty across all of its titles. Not bad for a series that many call “dead”.

Trećeplasiranog. I Tencent je veći igrač od njih u gaming industriji trenutno i Microsoft stalno ističe da su oni na 3. mjestu. Mada ja lično kad sam guglao neki stavljaju i Nintendo ispred njih.

Da… mada oni nisu ista industrija… online i mobilni gaming su svet za sebe.

Prakticno imas 2 ucesnika, PS je ubedljivo na prvom mestu.

Ali u publisher industriji imas gomilu drugih velikih igraca kao sto su EA, Ubisoft…

1 Like