Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Kada sabereš prihode koje imaju Xbox i Activison zajedno, to je i dalje manje od prihoda koje Sony pravi na igrama. To je d a l e k o manje nego što napravi kineski TenCent, možda 10%. Tako da nije monopol.

3 Likes

E to je već problem hiperprodukcije, a ne nekakvog monopola. Da li nas to čeka u gamingu, iskreno verovatno da, ali mislim da bi se to desilo nevezano od ovih akvizicija gde veliki igrači kupuju manje. Jednostavno tu je problem svetski trend, gde svi jure da uhvate taj neki trenutak popularnosti.

1 Like

Ma daj ljudi nema od tog monopola nista, u pitanju je gejming…
Dodje mali Mića iz Orlovića i napravi novi Minecraft za Sony ili Nintendo i eto ti opet nazad baze od 100 milona igrača…

2 Likes

Dzaba kada sem From Softa i Miyazakija niko ne zna da napravi krstenu Souls igru. :rofl:

Nisam ni rekao da bi neko drugi radio tu igru. Samo From ima smisla. Naravno, ako ikad to toga dođe.

Pa 90% realno igrača to i priželjkuje :rofl:
Da Sekiro bude ono što je i prvobitno bio …
Tenchu :grinning:

1 Like

Čekaj čekaj, Acti/Blizz imaju 10K zaposlenih…? Ha, koji sam ja idiot, bilo mi “puno” hiljade zaposlenih u UbiSoftu kao razlog da ih neće kupiti… Papan :rofl:.

3 Likes

Opa, čestitke brt Phil:

3 Likes

Cudno mi je bilo da je From prodao prava, izgleda da Sekiro ipak nije Activision IP.

2 Likes

Ne dotiče uopšte, ali eto kako se u trenutku stvari menjaju.

Bilo je i kukanja što su Minecraft platili 2.5B…

@Collector možda se odnosi na izdavačka prava? Vidim online da spominju Sekiro, samo ne znam u kom kontekstu tačno, i meni je bilo čudo da IP nije u From vlasništvu.

1 Like

Nemam pojma iskreno, negde pise da je From, negde da je Activision. Znam samo da je Activision bio tada najkonkretniji po pitanju izdavanja i zato je From izdao preko njih a ne preko Bandai-a koji im uglavnom izbacuje igre.

2 Likes

Ubisoft će kupiti za kusur :rofl:

2 Likes

Kad smo kod toga:

5 Likes

Ne, moze da ih natera da izvuku glavu iz dupeta i uradi isto ili slicno.
I bice ono sto ja kazem. Proizvodice samo hardver i onda kupujes pakete,pretplate…

1 Like

Sacha Baron Cohen Thumbs Up GIF by Amazon Prime Video

2 Likes

Znate šta od ovog trenutka ništa me vise ne bi iznenadilo od strane Microsoft-a

Spyro,Crash, CoD, Overwatch, WoW, Sekiro…. ne mogu da verujem.

Pa ovi da pljusnu jos 300-400 milijardi i onda je sve njihovo.
Ne znam koliko nintendo ili sony ili EA/Ubi vrede?
Jel postoji taj broj uopšte?

1 Like

Ima tačka koju neće moći da prodju. Sumnjam da bi im ikada bila dozvoljena kupovina i Ubi i EA.

Iskreno siguran sam da ni ne želimo da svi budu u vlasništvu jedne kompanije.

4 Likes