Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Da jbte…
Ne bih hteo taj scenario nikako, može Sega scenario :rofl:

God of War na xbox-u :rofl:
Msm ko bi rekao 90tih da će Sonic biti na Nintendu

2 Likes

Mozda bude i prije, valja to docekati :slight_smile:

Microsoft ne staje, ovo me podsetilo na Srećka Šojića:

Samo umesto para igre. Eto vam sad igre, kukali ste da nema igara na Xboxu.

2 Likes

Pa CoD je skoro F2P naslov koji uzima pare na mikrotransakcijama. To će ostati multiplatform, verovatno čak i kampanje. Velika razlika je da će za neke to sve biti u okviru pretplate, na drugim mestima će morati da se plati puna cena. Najbolje od svega? Nema onih tupavih timed ekskluziviteta koje su Activision i Sony nametali godinama unazad.

1 Like

Microsoft nastavlja da iznenađuje sa kupovinama. Biće interesantno u budućnosti.

2 Likes

Samo je pitanje kada će duplirati cenu game pass-a.
Koje su ovo cifre, 69milijardi…neverovatno

2 Likes

Čak i da dupliraju, opet vredi tih para. Za pola AAA igre dobije čovek katalog sa stotinama sjajnih igara.

Čak i ako bude nekad povećanja, to neće biti duplo, možda dolar ili dva, kao što Netflix svakih par godina poveća. To je sve AKO, jer do toga dolazi kad imaš ogromnu bazu, preko 100M pretplatnika.

1 Like
2 Likes

Opet Argentina radi posao, da sam znao prosle godine ne bi dao 10k kao novi clan za gpu,nego kao sad na Argentini za 5k :blush:

1 Like

Haos kakva vest, jedna od stvari koje sam video je recimo da od sada Crash i Spyro postaju samo xbox igre, bas nekako cudno zvuci

3 Likes

What in the actual fu*k?!

3 Likes

Jel samo meni izgleda ovo kao loše za nas igrace ili vidi jos neko siru sliku? Jesam fan xbox-a realno ali mi se ne svidja ovo uopste. Ovom kupovinom M$ postaje monopolista na trzistu ako nije bio do sada. Kada ugase Sony mogu da stave igre i po 100$ da kostaju. Neminovno ce $ony morati da se otvori i pocnu da stvaraju mnogo vise igara i kupuju nove studije i naprave neki GP. Mora postojati balans u svemu tako i u gejmingu.

1 Like

Sony će postati kao Nintendo na kraju

Ma teško da će do toga doći, sve ovo trenutno što se dešava i jeste “plod” zdrave konkurencije, čitaj Sony uspeha. Nema šanse da oni sede skrštenih ruku i gledaju ovo. Sigurno će povući neki potez.

Čak i da se nekim čudom tako nešto desi, eto ti odmah nekog novog igrača, koji će zajahati na talasu nezadovoljstva Microsoft cenama. Mogu oni da roknu 150$ cenu, al šta im vredi ako u jednom momentu to ljudi prestanu da kupuju.

Vec je nastala euforija za GP, mogao bi biti pravi boom po broju novih korisnika.

2 Likes

Takođe, Sekiro je Activision IP. Ako ikad bude Sekiro 2, znamo gde stiže :wink:.

6 Likes

Voleo bih da si u pravu ali evo recimo stanje u filmskoj industriji-svi mi pricamo da nikad gori se filmovi nisu snimali. Rimejokovi , nastavci i super heroji a pare namlacuju iako su kvaliteti doticnih nikakvi. Reci mi koji blokbaster je pukao poslednji da nisu uspeli 3x da zarade od ulozenog?