Microsoft kupio Bethesda Softworks, sada deo Xbox porodice

Na Bench forumu, su ubeđeni da je ovo mala svota novca za ekskluzive i da će sigurno sve biti na PS, samo su ovim kupili igre za Game Pass.

Nadam se da će biti full ekskluzive, nek se trese malo Sony.

Kao digogodisnji hejter svega i svacega, ovo je u osnovi odlican potez. Sumnjam da ce ovo postati ekskluzive, pa makar i konzolne, ali vidjecemo.

Ono na sta bih skrenuo paznju je da je MS napravio finansiski odlican potez sa kupovinom Minecrafta, ali ruku na srce, nista nisu napravili sa tim IP-em. Nastavili su redovno azuriranje Minecrafta, ali spin off igre su bile veoma lose (Minecraft stories, Minecraft Dungeons), tako da se nadam da ce izbaciti korporativne gluposti koje ih vode i stvarno pustiti ove studije da rade svoj posao.

1 Like

1 Like

1 Like

Evo odgovora, kakvog takvog:

Bloomberg’s Jason Schreier reports that Phil Spencer has said Microsoft will honour the PS5 timed exclusivity agreed for Deathloop and Ghostwire: Tokyo, and future Bethesda games will appear on Xbox, PC, and other consoles on a “case by case basis”.

3 Likes

Cekam jos vjest da je MS kupio 10 miliona gamera da igraju na Xbox-u.

Samo se nadam da ce napokon da sjase sa mog voljeng Halo-a i puste ljude koji vole serijal da ga stvarno prave kako oni misle da treba da izgleda.

3 Likes

Pominjao se bungie u zadnje vreme al nisam znao nista oko ovoga i da je bethesda uopste na prodaju. Ovo je jos dosta veca i nenormalno velika stvar za MS.

Znaci dace im neku mp boraniju ako je bude bilo, ovo bitno tesko, jer gore sa onog spiska studija, nijedan xbox studio ne pravi igre za ps, ne verujem da ce ovi novi biti drugaciji.

2 Likes

Ja bih izdavao igre za ps5 za 70-80$ pa ko hoce nek izvoli :smiley:

Mozda gamepass day 1, a na sony tipa za godinu dana da jos para malo nalupaju. Ali slazem se, nije isti efekat.

Nije ni bitno, veoma pametno u svakom slucaju, dan pre pre-order datuma pustiti ovakvu bombu. Bice mi jos teze sutra ugrabiti jednu konzolu. Ima opet botovi na pokupe sve…

Malo para? Ne verujem.

Disney bought STAR WARS for 4 billion
Disney bought MARVEL for 4 billion

MS pays almost double those combined for these games. Think about that. Jesus christ.

2 Likes

Sve su to veliki brojevi, ali onda vidis da je MS vredan trilion dolara…

Pa jeste, ali je to biznis deo, windows i serveri.

Mozda i najbolja vest :sunglasses:

Capture

5 Likes

Sad ce sony da kupi CDPR :joy:

3 Likes

Dobra stvar je da sada Arkane na primer ne mora da brine oko sledećeg Dishonored da li će se prodati ili ne. Tj mogu da isteraju svoju viziju bez toga da budu opterećeni komercijalnim uspehom.

Jezik pregriz’o

Nema Sony kinte da kupi tako nešto, posebno što izbacuju igre svakih 7 godina. ALI, bolje i Sony da ih kupi nego Tencent ili Amazon.

Koliko god mislim da sam objektivan, tako mi je drago da je MS sa ovim uzdrmao Sony sa ovim potezom.

Volim Sony i njihove ekskluzive, ali brate pretjerase ga sa njohovim anti-gamer odlukama u zadnjih par godina.

Ako ikoga zanima da elaboriram, rado cu, iako sumnjam da bilo koga zanima.

3 Likes