Microsoft kupio Bethesda Softworks, sada deo Xbox porodice

1 Like

IMG_20200921_164009

6 Likes

3 Likes

Mislim da ne znaci da ce ove igre biti xbox ekskluzive, ali ako ce na ps5 kostati 70$ a na xboxu su u gamepass, vec velika prednost. Ali i dalje veliko pitanje da se to razjasniā€¦

Sad sam se nalozio ko klinja na baku prase. :joy:
Uzima se XSX 1000%. Ni pre nisam imao sumnje, ali ovo mi je potvrda.

2 Likes

Ovo mi zvuci kao resiv problem sa blutut adapterom i X dzojpedom, ali dobro.

Nego nisam sada siguran da li ce uopste sve AAA igre biti i u PC gamepass-u?

Hmā€¦ ne verujem da ce biti za PS5, ipak je to previse para samo da bi imali day 1 u passu.

Neka najave da će prve dve godine ili godinu dana biti ekskluzivno na xbox-u i PC-u definitivno će Sony da se treseā€¦

1 Like

Ni sada nisu. Recimo NBA 2k20 je isao samo na konzolu.

Pa da, zato i pitamā€¦

Znaci samo su timed ekskluzive?

Neka kupe jos DICE i Respawn Entertainment iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii eto raje :DDDD

2 Likes

Naravno da hoće.

https://twitter.com/imranzomg/status/1308054774902714369?s=19

1 Like

:joy: Sony Fans just went from ā€œxbox has no gamesā€ to ā€œplease keep these games on PlayStationā€

15 Likes

I to sam probao, al je lag bio prevelik, jer mi je kompjuter ipak u drugoj sobi. Jedino da ga selim.

1 Like

Pa ne znam, mislim najvise zbog para. 7,5 biliona, ne znam da li to samo putem Game Pass a moze da se povrati, ali sta ja znam. Neko je iza zavese radio silne racunice i kada je sve sabrao i oduzeo, zakljucio da je to prava odluka.

Na kraju krajeva zar nije Minecraft multiplatform?

2 Likes

jel moze ono glasanjen od pre neki dan da se ponovi? :joy:

ono ko ce sta da kupi, koju konzolu :joy:

9 Likes

Nisam deonicar Microsofta niti finansijski ekspert, niti mi je nesto posebno interesantno da se udubljujem u njihov biznis kejs. Ono sto meni kao gameru koji ce da poseduje X i gamepass znaci je vise AAA igara i jeftiniji gaming. Nekada su stvari jako proste. Da li vas ova akvizicija cini srecnim ili pozelite zbog toga X? Ako je odgovor da, MS je uradio dobar posao. Dosta vise Ninji i budalastina.

6 Likes

Koliko pratim na netu, Sony fanovi ovu bombu pravdaju time da će sigurno igre biti i na PS, nema Å”anse da se Microsoft odrekne love sa PS, igre se već razvijaju i za Sony, neće sigurno obustavitiā€¦

E sad Microsoft mora da napravi pametan potez i da kapitalizuje ovu kupovinu. Makar timed ekskluzive da budu, mada ne vidim razlog zaÅ”to ne bi bile full ekskluzive sve buduće igre iz Bethesda studija.

Da pokažu da im je stalo do community-a. A ne da bude games everywhere, we love all gamersā€¦ Bla, blaā€¦

Sony ne voli drugi tabor, i ekskluzivama je kupio sebi poziciju na tržiŔtu.

Ali i treba. Sony se osilio, dobio je proslu generaciju i sad misli da moze sve. Za nas je to super kad jedna kompanija umisli nesto i to im se obije o glavu.

4 Likes

Ako ovi nastave ovako da se kolju mi cemo debelo profitirati.

9 Likes

Za ovaj novac, verujem da ce biti ipak full ekskluzive.

1 Like