Microsoft kupio Bethesda Softworks, sada deo Xbox porodice

Macak, pricamo o mesecu. Kakva banana. :joy:

1 Like

Minecraft je bio dosta manja akvizicija od 2.5 milijardi.

Dosta je to novca, videcemo. Za pocetak je dobro sto su investirali u ono sto zanima core gamere, a ne neke bezvezarije tipa Minecraft, Ninja, Tik Tok i Spilberg.

1 Like

Juce se pojavio tvit kako ce kao Sony da objavi nesto sto ce kao da raspameti sve, kad ono kontra :rofl:

Koliko ja vidim evo mene na Xu u decembru. Kako ide ova konverzija pasa i slicno? Da se polako pripremim :smile:

Sad kad Sony objavi da je kupio Rockstar :joy:

3 Likes

12 Likes

Nema sony te pare. Mada bi bilo zanimljivo iskreno.

Auh, al sam izabrao vreme za kupovinu Game Passa, sad mi zao sto nisam uzeo makar 2 godine odma :smiley:
Prvo EA Play, sad ovo
kad stici odigrati sve ovo :smiley:

Ispada sada da Sony plaća MSu one dve ekskluzive koje će posle biti puơtene za free Game Pass korisnicima.

Očekivano

6 Likes

Sta li ce biti sa Deathloopom koji su razvijali Dishonored developeri?

Za mene su ekskluzive izgubile na privlacnosti od kada su se preselile na PC, nije mi vise to bas to, ali jedna stvar je ovde od sustinskog znacaja: sve te igre ce biti u gamepassu.

Postavlja se i pitanje na koji nacin ce MS da upravlja ovim studijima, kakav ce im biti return of investment jer neki od ovih developera nisu bas u svom zenitu, ne bi se ni prodavali da su bas toliko blago, ali ne mogu valjda bas mnogo da uprskaju, ima bas dobrih IP-jeva i puno, puno talenta koji su ovim potezom dobili.

Dobra je Bethesda, ali ja licno vise ocekujem od MS-ovih 1st party studija, Playground-a, Awoved isto ima super potencijal, Rare je fantastican developer.

U svakom slucaju Sony se preznojava, a to je dobro.

Deathloop će ipak ostati na početku timed-ekskluziva, posle i ona dolazi na Xbox. Ima gore na linku ơto sam okačio.

1 Like

elder scrolls 6 gamepass day one. PS5 price 100+$ :grin: MoĆŸda uz pomoć Microsofta dobijemo neke dobre promene, pogotovo oko 30+ godina star engine.

Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, and Roundhouse Studios. These are the teams responsible for franchises like The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield and many more.

Koliko ma kraju MS ima studija? :smiley:

1 Like

Bethesda ima 6 studija sa 14 timova. Sa prethodnih 15, Xbox sada ima 21 studio.

Edit: press release kaĆŸe da Xbox sada ima 23 studija, znači Bethesda je 8.

1 Like

Ili je to ponovo neki Easter Egg, moĆŸda su kupili joĆĄ dva studija :smiley:

Pa top je to. Uskoro će verovatno Gamepass dobiti veći broj novih i starih igara.

auh pa nece valjda iduci doom ili elder scrolls biti konzolne ekskluzive :grimacing:

Da se spremi Bungie poơto već nekoliko meseci pregovaraju :slight_smile:.

2 Likes

Eto razloga da dokupim joơ četiri mjeseca Ultimatea koja mi fale do maksimuma od tri godine pretplate, sad imam oko dvije godine, sedam mjeseci i neơto kusura. :slight_smile:

3 Likes

Sutra bese krece preorder za X?

Ti imas jak PC, tako da opusteno. :smiley:

2 Likes

Ma necu za takve igretine pred monitorom da cucim, nema sanse.
Probao sam vec vise puta, ne ide.

3 Likes