Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Tresla se gora rodio se miš u prevodu.Samo će se slučaj “mala nevesta” nastaviti u nedogled.

Onaj Hoeg kaže da ako Microsoft odluči da se bori sa FTC da to može trajati godinama.

Bethesda sa ovim nema nikakve veze. To je drugi dil koji je završen. Njihove igre dolaze u GP. Diablo i CoD neće za sad kako stvari stoje.

1 Like

Ne kontam, šta ih tačno sprečava da već sad ubace Acti+Blizz igre u Game Pass, makar ove starije… Kakve to veze ima sa kupovinom?

1 Like

Mene sad zanima na osnovu ovoga, svako placanje nekom third party izdavacu da izbaci igru samo za ps, xbox, nintendo moze neko da podnese tuzbu da se gamerima uskracuje pravo da igraju igru, ne vidim neku specijalnu razliku.

1 Like

Pa moraju da plate kao što plaćaju ostale studije a Activision Blizzard King je ogromna kompanija, bilo bi preskupo da plate npr. Diablo 4 da bude na GP. I ovi iz ABK su već govorili da za njih nema smisla da nove igre budu day 1 na pretplatničkom servisu jer oni na to gledaju kao izgubljen novac. Znači tražili bi ogromnu svotu da im se to nadoknadi. I istorijski samo starije njihove igre su bile na servisima. Day 1 jedina šansa da ih dobijemo je tako da ih MS kupi i stavi na GP

1 Like

Teško da mogu oni sa tetris konzolom da tuže za tako nešto :rofl:

1 Like

Ma kontam za Day 1, al mogli su makar ove starije naslove da ubace.

Haha da da, ma dobro to sam primer samo naveo, generalno mi je ova tuzba sonya malo jadna sa obzirom na njihovo ime i snagu u gamingu, ali dobro nije da me cudi sto se bore protiv konkurencije.

ma jedu govna da izvine ceo forum. Da imaju tolike pare kupili bi i oni sve što mogu, ali pošto ne mogu sad kao nije fer prema gejmerima.

2 Likes

Nije mi jasno samo na koju foru je onda Xbox sklopio ugovor sa Nintendom na 10 da CoD izlazi na toj platformi kad sad odjednom ispada da AB Deal neće da prođe. To nije mala stvar da se olako dogovara. :thinking: Kako su bili toliko sigurni da mogu da sklope taj dogovor znajući da im možda sleduje (i usledila je) tužba od tamo neke cancel culture skraćenice sa tri slova kojima su šatro uvređena prava ili šta god.

Nije to ništa neuobičajeno. Taj dil s Nintendom važi pod uslovom da MS-u zapravo prođe kupovina. Takav ugovor napraviš. Nisu ni oni ni Nintendo spali s Marsa, znali su da do ovoga može doći.

I nije ništa gotovo, treba sačekati. Neki kažu da ovo FTC samo hoće koncesije. Ako ne, onda je moguće da će ići na sud a onda će se tek potrajati.

1 Like

Pukli 9 od 11 slučajeva, za mene su skraćenica :joy:

Će Nintendo da nekog Maria u zamenu za CoD? :grin:

Šta rade ovi ljudi…

Ne mogu da verujem da se oko retardiranog cod-a lome koplja…

1 Like

Pa kad je najveća franšiza,Sony nema ni jednu igru tog ranga a kažu da je i bf jad

2 Likes