Microsoft kupuje Activision Blizzard?

2 Likes

Microsoft has entered into a 10-year commitment to bring Call of Duty to @Nintendo following the merger of Microsoft and Activision Blizzard King. Microsoft is committed to helping bring more games to more people ā€“ however they choose to play. @ATVI_ABā€” Phil Spencer (@XboxP3) December 7, 2022

1 Like

PosluŔah ovo. To je onaj isti lik Ŕto sam ga s postavljao ovdje jednom. Detaljno analizira ovo od juče.

2 Likes

FTC je odlučio da tuži MS i na sudu blokiraju kupovinu. Valjda neće trajati duže od juna 2023.

1 Like

Nema od ove kupovine niŔta.

Oglasio se i Microsoft:

Dobiće ih na sudu. FTC vodi oko nekih 90 slučajeva trenutno i ā€œlakÅ”eā€ im je da tuže nego da se dublje pozabave celom stvari. Trenuntno je u modi ā€œvelike tech kompanije su zleā€ i da treba sve blokirati Å”to pokuÅ”avaju da urade (Å”to ima smisla u nekim slučajevima). Jednostavno hoće da se pokažu ali gube na sudovima redovno jer su im razlozi za tužbe slabi. FTC je od poslednjih 11 slučajeva izgubio 9.

2 Likes

Pih taman sam mislio da ne moram kupovati COD za xsx ā€¦

1 Like

Možda i dobiju FTC, ali pretpostavljam da će sad i evropske komisije krenuti istim stopama.

1 Like

Fudbalski tim Kolumbije :sweat_smile:

3 Likes

Between the lines: The FTC chose to file the complaint in its own administrative court, not in federal court.

  • The agency is not seeking a preliminary injunction to stop the deal from closing, so the two parties are still likely to close.

FTC ā€œznaā€ da će izgubiti, samo je pitanje kako ovo utiče na EU i UK odluke.

2 Likes

Kakav birokratski pakao i bespotrebno razvlacenje.

1 Like

Gledao sam malo live ovog Hoeg-a, do sad je uvijek prognozirao da će proći dil ali sad kad ga je neko pitao da prognozira na lajvu je prognozirao 60% Å”anse da da izgubi Microsoft. I dalje misli da Microsoft ima dobar slučaj ali nije viÅ”e ubijeđen da će proći.

I Ŕta sad ? niŔta od Bethesda naslova u GPU dok se ne reŔi sve ovo ?

2 Likes

Kakve veze sad Bethesda ima sa ovim?

1 Like

U pravu si. Prebacio sam se kao da je to jedan deal :fearful: dobro je onda :joy:

1 Like
1 Like

Al im ga zavali Sony :rofl:

2 Likes

Sony će da bude prvi koji će da im nudi pare ako dil propadne i prvi će da napravi CoD ekskluzivu ako im to prođe. :joy:

1 Like

Ma Activision ima da im zavrne slavinu iz inata, ako zbog piÅ”ljivog Sonija ostanu bez 70 milijardi zelembaća.

Kako kod da okrenu, ostaju bez CoD-a :joy:

Krenuo sam da citam FTC izvestaj i bas me zanima oko kojih glavnih argumenata su izgradili slucaj, ali su neki delovi i izjave zatamljeni, ne znam zastoā€¦ U svakom slucaju deluje kao da je Robotnjik u pravu i da se koriste neka pravna sredstva da bi se skrenula paznja na sebe radi promocije. Eto, sad i Jahalang zna za FTC, a do juce niko nije ni cuo da postojeā€¦

Uglavnom, nakon korporativnog laganja sa obe strane i supljih argumenata sad cemo malo da se igramo Law & Order-a, dok se sve konacno ne zavrsi sledece godine.

I ok, samo da razjasnimoā€¦ Bethesda igre i Diablo dolaze day 1 u gamepass? Ovo je samo Call of Duty? Sta se desava sa nama Phil?

1 Like