Microsoft kupuje Activision Blizzard?

GGDeals ti je inače sajt fokusiran na PC igre i popuste.
Porede ih više zbog zbog toga što su dobro napisane s obe male indie igre koje su došle niotkuda.

1 Like

Nemam preterano šta da dodam, sem mozda dve stvari koje mi se vrzmaju po glavi –

1 - mi oćemo AAA igretine svakog meseca, al to ne može. Nema ih dovoljno, pa moraju da ih izbacuju na kašičicu, i gp i psn. Što je po meni ok.

2 - jes majkrosoft svašta nakupovao (tu me brine monopol, al to je druga priča), al velike igre se danas prave po pola decenije – plodove njihovog ulaganja ćemo ubirati tek za koju godinu.

2 Likes

Nama su ovde mnogi objasnili da su developeri samo lenji, i da ne prave igre kao nekad brzo, nego sve im je teško, neće da crunchuju, izmišljaju koronu i rad od kuće samo da bi nama zagorčali život, ma haos, sve su oni krivi (i ti zajedno sa njima) :grimacing:.

2 Likes

A dobro @robotnjik bila je Corona okej izgovor 2020. Da me zajebes sa 2021. i 2022. kako je Corona izgovor :rofl:

1 Like

Gde si stručnjak za game development :raised_hand_with_fingers_splayed:!

2 Likes

Ja koliko znam oni su kupili sve i svašta pre 3 godine? Ili 2? A opet ni blizu da izadje neki novi Halo, Gears, Fable like igra ili ne daj boze God of War, Ratchet, TloU, Ghosts pf Tsushima…
Koliko se to ceka? 8 godina?

Microsoft nikada nece producirati takvu igru, jer ni sa akvizicijama nema taj talenat + nema fokus/strategiju da ulaze u produkciju preskupih single player narativnih igara.

Jedino da kupe i Santa Monicu, Naughty Dog, Guerilla Games, Insomniac… sto ce se desiti nikada.

Tako da ne mogu svi sve. Van Dajk nikada nece biti najbolji strelac i ti neces nikada zavesti Irinu Sajk :grin:

1 Like

Ne moraju da kupe te studije niti da prave igre slicne njima, samo neka prave igre koje ce biti tog nivoa kvaliteta i svima nama super :smiley:

Imas 3-4 studija na celom svetu koji prave takve igre, i sve ih poseduje Sony.

Najslicnije sto MS ima je Plagues Tale ali je to ipak druga liga.

Vecina igara koje vidimo u produkciji i ulazi u gamepass nije uopste “in the ballpark” sa ovim igrama, sto ne znaci da nece biti dobre i da kvantitet ipak nije vazniji, kad krenu da redjaju solidno ocenjene igre. Pogotovu u multiplejer segmentu gde Sony i ne postoji. Moram reci da bez obzira na to jedva cekam i High on Life i Hellblade 2. Psychonauts 2 je takodje apsolutno magican.

Ja bih jako voleo da se nesto promeni, ali slika industrije je takva trenutno da ce pre Sony prestati da producira takve igre nego sto ce MS nesto slicno napraviti. To je toliko retko i unikatno, isto kao sto ne postoje platforme kao Nintendove. Niko tako vise ne radi.

2 Likes

Nemoj zaboraviti Callisto Protocol…

1 Like

Mene plasi da su najvece nade polozene u Starfield. To ako zajebe, ufff…

Calisto je u GP day 1 ?

I ja se načudio, 2 puta proveravao iz dva izvora, eto ga na listi do kraja 2022 na GP

Pa dobro sledeca je godina iza ugla. 2023 ce generalno obilovati next gen igrama i svasta ulazi u gamepas. Korona i oskudica su gotovi.

02.12. Cak i ona @MikiBanter igra High on Life mi deluje kao nesto sto bih igrao. Moracu da pazarim Series X ponovo i da se ne zajebavam vise samo sa jednom konzolom :smiley:

@MikiBanter lupi mi achi brt :rofl: :achievment:

Ma da, obe konzole su must… batalite forumske ratove…

2 Likes

Iskreno mene plaši cela ova situacija sa gamepassom…
Suvise dobro zvuči da bi ostalo ovako …
Po ceni jedne ipo AAA igre dobiješ 12 meseci igranja najboljih gaming naslova iz zadnjih 20 godina, a tek dolaze najveći projekati i naslovi …
Ne znam …
Realno ili ce u sledece 2 godine gamepass imati 150-200 miliona aktivnih pretplatnika i preuzeće monopol nad igrama ili cena GP ide duplo ili sve puca …
Ne vidim drugi nacin …

Odakle ti ovo? Nema ga nigde na listama, čak su nedavno izjavili valjda da nije Game Pass za njih uspešan biznis model.

Ne zaboravi da je Bill Gates 20 godina pustao namerno kineze da piratizuju Windows da bi ih navukao na koriscenje MS softvera.

1 Like

Moze da ide samo ako se i kvalitet pojaca. Ne sumnjam ja da su ove neke male i indie igre super, ali niko ne placa 15$ mesecno da bi to dobijao non stop. Sta znam :smirk:

2 Likes