Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Nijedna vrsta ekskluzivnosti nije dobra sama po sebi jer uvek neka strana ispašta ali je to poslovni model i sa tim eskluzivnim dilovima se kompanije bore da privuku potrošače na njihovu stranu.

Activision je odlično poslovao i sa Sonijem i Majkrosoftom kada je Call of Duty u pitanju jer čas je jedna strana imala ekskluzivne stvari za CoD, čas druga.

Majkrosoft je moćna kompanija i jednostavno joj se može da priušti 70 milijarde za ceo AB. Kupili su taj IP i jedino što su u obavezi da urade je da ispoštuju već postojeće dogovore. Sve preko toga je njihova dobra volja.

Može i Džim da se ljuti, možemo i mi ali na kraju dana je sve to biznis. Sve ostalo je moralisanje.

2 Likes

Pa sve igre su to imale već,čudan je osjećaj bio

Druže Halo bez sprinta je shit.
Kad sam igrao starije Halo delove baš baš mi je falilo brzo trčanje. Meni je sprint pogodak :ok_hand:

1 Like
1 Like

I posle neki monopol spominju,oni štancaju kvartalno hitove

Samo neka kupuju :zap:

I nek trpaju u Game Pass… :grin:

2 Likes

Bas ne pamtim da je nesto veliko izaslo ili skoro izlazi, tipa horizon 5 i to je to…

1 Like

Šta znam, meni nije loš s obzirom šta sam sve odigrao iz servisa. :thinking: Little Nightmares, Medium, Forzu Horizon 4, 5, Ryse, NFS, A Plague Tale, sad ću i drugi deo za mesec dana day one čim izađe. Takođe je i Dead by Daylight bio u servisu… Plus gomila ovih manje poznatih igara koje u suprotnom verovatno ne bih ni pokrenuo, a ispale odlične. Ne mogu da se požalim, a ima još nekih Ubisoft igara sada što planiram da pokrenem pa koliko izdržim :joy:

1 Like

Pa i ja sam ih odigrao prošle godine i sl, s par izuzetaka što sam skoro igrao i to ne znači da su loše. Odigrao sam ih iz servisa svakako. Dosta igara nisam ni video sebe da bih kupio pa ću da ih igram iz servisa uključujući i AC Origins i A Plague Tale 2. Battlefield 5 isto imam na listi, Brutal Legend, The Gunk, sadim šargarepice u Disney inače u životu ne bih dao 60 dolara za tu igru koliko inače košta, Grid Legends se takođe skida, Psychonauts 2 isto nisam igrao… It Takes Two isto sumnjam da bih ikad kupio igru na prvu ali sada kad sam je odigrao iz servisa, ne bih imao pojma šta bih propustio. Just Cause 4 sam isto ubacio da probam, nešto što opet ne bih kupio… Možda u servisu ima većina igara koje su kupljune, ali nije baš ni da nema šta da se igra i da je toliko očajna ponuda. Meni je banja s obzirom šta sam igrao i šta ću tek da igram, plus onu konverziju što smo svi izmuvali. Ne mogu da se požalim.

1 Like

A do tebe je brate, ko ti kriv kad ne volis indie igre i da sadis sargarepe. Moras malo da prosiris vidike, nije gaming samo Destiny. :joy:

Bice svacega do kraja godine… ali nista za tebe. :crazy_face:

2 Likes

Pigeon simulator npr je bas cool, letis i seres po svima, pravis haos po gradu, pucas u helikoptere… 98% pozitivni reviewi na Steamu, sve sami hvalospevi.

E a mene mozda zanima High on Life, ako bude u decembru struje. :thinking:

Ocigledno su provalili da su ljudi zadovoljni kategorijom igara koje su toliko lose da ih ne bi kupili, ali dovoljno dobre da ih odigraju “besplatno”. Bilo je tu par ok AAA igara u 2022 - Assasins Creedovi, Hitman, Immortals, Guardiansi, Far Cry… Ono sto je porazavajuce je da je za celu godinu (!) nakon trilionske akvizicije MS do sada samo izbacio B-tier igru As Dusk Falls i sareni slajd igara koje nas cekaju nekada u buducnost.

Od cele ove akvizicije, ja iskreno jedino "jedva cekam’ Diablo IV. Activision me je odavno izgubio kao musteriju.

Sa ove liste High on Life vredi više od bilo koje druge najavljene igre nezavisno dal je u passu ili ne.
Što se mene tiče High on Life > God of War Ragnarok.
Mladene lupaj achievemente slobodno. :joy:

e za ovo bih brate iskreno mogao i govance :rofl:

1 Like

Banuj se sam :grin:

1 Like

Dobro sročeno :+1:

7 Likes

Ovo je lista za PC Game Pass čisto da se zna, npr. tu nema NORCO koji dolazi na console GP 20. oktobra, koji ja hoću da probam jer je dobio dobre kritike i porede ga sa Disco Elysium.

1 Like

Ah, nisam obratio paznju. Norco je obicna point and click, DE je nesto skroz drugo. Ali dobro je da ljudi kroz gamepass igraju svasta.

Samo da ovo sto je najavljeno za 2023 ostane ovako i to je prilicno dobra godina, od 23 pa nadalje konačno ocekujem silni studiji da pocnu da izbacuju igre ali ovaj period do 2023 je bio dosta mucan, mada ok odigrao sam neke stvari koje sam propustio

1 Like