Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West i Sackboy dolaze na PS4

2 Likes

"We believe in generations "… :smiley:

2 Likes

Sony sada ima više cross-gen igara od MSa. Nisam siguran ko tačno zadržava novu generaciju :thinking:.

4 Likes

A kolko ce kostati ? :smiley:

Ms najavi podršku za last gen 2god a sony to implementira još više ali nema drvlje i kamenje jer je to sony

2 Likes

Najnovija informacija je da sony planira u naredne 4 god ps4 sa igrama da podrzava.

20200917_081455

2 Likes

Zvuči previše, mada je to Džim sam rekao:

image

Odlicno ne ide nigde ovaj ps4 znaci. Ps5 mozda tamo slim kada izadje, taman da padne cena i igara, ovih 80 evra im ne bih dao ni za 3 zivota. Jos traze 80 evra za remake igre pa ps3…strasno.

1 Like

Pa pazi +110M konzola znači nešto. Jedno je šta fanovi žele, ali sa poslovne strane ostaviti taj deo kolača neiskorišten je prosto glupo.

1 Like

Ova tendecija mi se nikako ne svidja.
Pljuno sam ranije MS zbog ovakvog poteza i sada ću pljunuti Sony.

Dokle god se bude gledalo u nazad, igraćemo igre koje su slične i ništa specijalno ne odskaču od prethodne generacije. Razlog jednostavan, moraš da paziš da ti igra radi na oba sistema.
Serem se i na jedne i na druge, pohlepni slepci.

Kad već pomenuh pohlepne slepce, evo da se nadovežem na priču o cenam iz drugih postova. Zaista mi nisu jasni da dižu cene igrama, kada je ekonomska situacija u svetu do te mere strašna, da je to prosto zastrašujuće. Kod nas se toliko ne oseti, jer kako da ugroziš 90% stanovništva koje prima minimalac, bila kriza ili ne, oni to neće osetiti, osim ako ne ostanu bez posla. Ali na zapadu, gde očas posla možeš da ostaneš bez posla i ogroman broj ljudi je ostao, nekada 10$ ili EUR, mnogo znači. Kakvo god opravdanje smislili, nije opravdano i krajnje je glupo.

Nadam se da neće dirati share za PS5 i da će ga ostaviti istim kao na PS4. Nije beda da se strpim par meseci, pa da onda uzmem nosioca, kada pojeftini. Jedino me strah za MP igre, one moraju da se uzmu day1, ali srećom ima ih 1-2 godišnje.

1 Like

100 000 000 prodatih konzola a ps5 pitanje koliko će imati prodatih konzola u vreme izlaska Horizon Forbidden… To što su ljudi na forumu mislili da Sony ne voli pare @padawan pogotovo koji je svima objašnjavao kako će ms usrati sledeću generaciju samo tako sa tim podržavanjem one konzola :smiley: Jedva čekam da vidim da li će Sony uništiti sve igre zbog par stotina miliona PS4 konzola :joy:

To je 110 miliona koje zele sto brze da prevedu na PS5.

Takodje je glup sa poslovne strane potpuni izostanak transparentnosti u najavama, pa tek na kraju suknuti da je za PS4 i uz to lagati da je pravljano “from the ground up” za PS5. Dzim Rajan je prosto izgubio sav kredibilitet kod gamera. Da li ce mu to smetati da uziva u svojoj 15 miliona dolara vili na Bel Eru? Ne verujem, ali u poslednjih mesec dana Sony PR je na granici sa kriminalom.

Cela prica Marka Cerny-ja o novoj arhitekturi koja nagovestava neslucene mogucnosti za developere pada u vodu ako uzimaju oldgen kao najmanji denominator. Bolji fps, rezolucija i RTX je najekonomicniji nacin da napravis next gen verziju, ono sto su svi cekali su novi endzini, a dobili su jedan veliki srednji prst direktno od vlasnika platformi koji i trebalo da ih ponajvise promovisu.

Sve u svemu, zasluzili su shitstorm koji ih je zadesio. Sigurno postoji neki manje glup nacin da zgrnu gomilu para bez srednjeg prsta uperenog ka fanovima. Na primer, samo luda ideja, da nastave potpuno isto sto su radili do sada.

Ali next gen igre će doći svakako. Nikad to nije 100% u prvih godinu dve. Stvar je u tome da je Sony rekao kako je sve next gen only a onda kroz loš PR promenio priču. Fanovima jedino ostaje da ne veruju slepo u sve što im se servira.

1 Like

Pa, kako bi bilo na primer da nas malo manje lazu.

“Next gen ce doci svakako” zvuci kao vrlo impotentan marketinski slogan.

To je ko da si rekao “leteci automobili ce doci svakako”.

Nisi morao mnogo da cekas, procitaj malo pazljivije postove iznad i ispod svog.

Ne znam zasto mora da se pretvori sada u Sony vs MS, ista pravila vaze za sve. Vidim da si jako srecan zbog ovoga, vaznije ti je sto MS nece izgledati toliko lose u odnosu na Sony, nego sto ces igrati narednih 100 godina crossgen igre.

Pisao si kada sam ja to pisao :grin::grin::grin::joy::joy::joy:

Dobar post koji objasnjava na koji nacin ce crossgen holdback-ovati nove konzole:

All of this doesn’t take much of a thought experiment to watch how fast it breaks down.

Ok, we’re building this entirely ground-up on PS5 without worrying about PS4. Cool.

Ok, now we have a mission where you need to ride this pterodactyl at breakneck speed through canyons and villages in order to catch some mcguffin. It’s going to be a wild ride under bridges through enormous cities. One of the most breathtaking rides ever seen in a videogame.

Also, at some point in the game you find some crazy future tech that will allow you to open a portal to transport yourself to another part of the world. There will be a mission where you have to figure out which portals to run in and out of to solve something fast enough.

Also, in the final act there will be a final war between 100 robots and hundreds of humans.

Guess how long talk like this would go on before you get notice from the PS4 team that this is entirely unfeasible?

Pa to sve može i u PS4 verziji samo će izlgedati posnije i sa manje efekata. Može samo da natera ljude da što pre uzmu PS5 jer igra bolje izlgeda na toj konzoli. Ljudi koji nisu developeri i game dizajneri maštaju šta je moguće a šta ne.

U Titanfall 2 ima nivo kada se trči kroz lavirint i instant teleportuje iz jednog sveta u drugi, i sve je to lepo izlgedalo na baznim konzolama. Ovaj gamerski kompleks da su žrtve zbog prethodne generacije je totalno bezveze.

Pa ne, sami developeri su najavili te promene i neslucene mogucnosti, npr Epic, videli smo svi demo. Nije pitanje efekata, nego game dizajna.