Majin And The Forsaken Kingdom

**ZANR: Platformsko Akciona Avantura
IZDAVAC: Namco Bandai
RAZVOJNI TIM: Game Republic
PLATFORMA: Xbox 360, PS3
IZLAZI: Jesen 2010
IZVOR: Majin and the Forsaken Kingdom: Befriending the Beast - Xbox 360 Preview at IGN
**

Namco Bandai je predstavio novu igru prosle nedelje razvijenu od strane od strane japanskog studija Game Republic pod nazivom Majin And The Forsaken Kingdom

Igra prati bezimenog lopova i njegov put u pogadjate zabranjeno kraljevstvo. Nekada davno oblak tame se razvio iznad ovog kraljevstva koji je opustosio celu zemlju i sve stanvonike pretvorio u mracne nakaze. Svi koji su pokusali da istraze ovu zemlju su nestali i nikad se nisu vratili i samo kraljevstvo je vremenom postalo zaboravljeno.

Igra njavise lici na miks igara Legend Of Zelda i Prince Of Persia i sastoji se od platformskog dela, resavanja zagonetki i Open World istrazivanja. Na pocetku igre naici cete na uspavanog Giant-a koji ce vam reci da je gladan i da mora da pojede vockicu u kojoj se nalaze sve njegove moci. Naravno vi pristajete da pomognete dzinu i zajedno krecete u avanturu.

Sto se tice gameplay-a vodite gore pomenutog lopova a u svakom trenutku mozete da nanisanite na bilo koji objekat i da izdate dzinu naredjenje da uradi nesto s time kao npr. izdate naredjenje da otvori velika masivna vrata ili da napregne katapult dok vi uzmete kamen da ga napunite. Sto se tice same borbe, igrac ce moci da savlada neprijatelje bez pomoci dzina ali ne i da ih ubije permanentno. Posto svaki neprijatelj kad bude savladan izbacuje tzv. orb of darknes koji jedino dzin moze da unisti.

Namco Bandai obecava da ce zagonetke biti originalne i da ce dijapazon istih biti od najjednostavnijih do bas bas komplikovanih.

A najzanimljiviji podatak koji me je naterao da prevedem ovaj clanak je to da obecavaju da ce vam za prvi prelazak igre trebati 30+ sati sto je jako puno s obzirom na zanr igre.

Igra izlazi ove jeseni za Xbox360 i PS3

SCREENSHOTOVI:

GAMEPLAY TRAILERI:

https://youtu.be/odpgfWdkEBs

https://youtu.be/KooU6WrogjQ

Izgleda dobro ,ako će biti za Xbox onda super

bice :), i ovo je moj fav dok se darksiders 2 ne najavi (ne racunam Red dead, Alana i Princa)

Grafika mi izgleda dostojno, i neznam zasto ali me podseca na Fable ^^
Prica neznam kakva ce da bude, mada ne ocekujem puno.
A gameplay nije los, mislim da ce biti interesantno komandovati dzinom :wink:

Pozdrav

meni vise lici na Ico i Shadow Of the Collosus, poznavajuci japance, ja mislim da ce stvoriti jaku emotivnu vezu izmedju glavnog lika i dzina.

dopada mi se atmosfera i art.

Ovaj deo mi se svidja, jel ako igra zista bude nalik na Legend Of Zelda, onda to puno obecava…A i graficki izgleda super…jedva cekam ovo…LIKE :slight_smile:

evo malo novog gameplaya iz igre…

https://youtu.be/PuXgFllkX1E

https://youtu.be/Hg0--TJTc4M

igra stavrno lepo izgleda a i sam gameplay mi se mnogo dopada sto bi se reklo klasicna avanturica… ovo se ocekuje sa nestrpljenjem pored jos nekih noviteta koji su u najavi…

Prezentacija igre novi filmovi

Evo prvog Review-a 9.5/10

Majin and the Forsaken Kingdom Review

Majin and the Forsaken Kingdom is easily one of the best action-adventure games of 2010. The unique storyline and charming characters are something that players will remember long after beating the game. The experience that I’ve had with the game is something to treasure. Players looking for a great storyline blended with unique elements of gameplay should definitely check out Majin and the Forsaken Kingdom!

Opasno je dobru review ocenu dobio.

Potpuno sam zaboravio na ovu igru, a izlazi vec za 2 dana.

Vidim da pomalo uporedjuju sa Enslaved-om sto se tice povezanosti likova na slican nacin, mada mi je bolje definitivno izgledala Trip od ovog mixa trola i ogre-a :smiley:

izasla je igra :wink:

jeste izasla je jos pre par dana ali je izasla u ntsc formatu koji nama ne odgovara a pal se tek ocekuje dali danas u toku dana ili toku noci ili eventualno sutra ili mozda cak za koji dan?

a ti ako nemas neke pouzdane inforamcije onda bolje da nisi ni ovo napisao jer sam se ubio trzeci misleci da mi je igra promakla ali kada ono ti pametan video nesto pise majin nisi ni gledao sta i super idemo na sajt da objavimo vest.

nemoj to da radis, jer je moglo da dodje do :punch:

hahahahahha, izvini prijatelju!
nisam gledao dali je ntsc ili pal, jer nisam planirao da je “kupim” jos a znam da sam video da ima.
sledeci put cu obratiti paznju sta pisem. :slight_smile:
izvini jos jednom, nisam hteo da napravim problem. :slight_smile:

Igrao sam demo na PS3 i nisam se bas odusevio posebno ne grafikom :P,a vidim i da je na skoro svim poznatijim sajtovima dobila u proseku 7.5 kao ocenu,doduse meni je igra ok tako da cu je verovatno i uzeti …A citam da je Namco najavio dosta nizu cenu za ovu igru posto je posle debakla sa Enslaved shvatio da bas nece ici u USA onako kako su planirali.e da i najavili su da se polako povlace sa tog trzista…

ma opusteno samo sledeci put obrati paznju. jer ja se jutros ubih trazeci igru, reko nemoguce da mi je promakla jer bih je video. pa onda daj na kolegine naloge na blackcats pa na bitgamer pa na torrentleeach pa na xboxsky pa cak onda i na xbox360iso sam otisao i nema nigde i onda mi sinu ideja sta si ti video a ja se ubi trzeci i jos se pitam pa gde je on mogo videti ako je na ovim sajtovima nema onda je reko nema nigde.

ne razumem zasto je igra dobila tako slabe ocene…ja sam je upravo probao, malo igrao i odma mi se dopala…grafika je super, atmosfera, kamera, prica…e sada naravno ko volim ovakvu vrstu igara…akciona avantura, mesavina princ of persia, ICO, Shadow Of the Collosus…i naravno Zelde…e sada da nehvalim previse igru odma na pocetku…ko zna kakva je kasnije…uglavnom vredna je diska, smoje tacke gledista…

Pa kad su ameri debili koji znaju samo za pucacine.

presao sam igru i mogu samo da kazem, odigrajte, prica je super…