Live na fat konzoli

Da li ja mogu da povezem fat konzolu na net samo ako utaknem onaj kabl u konzolu od neta? Ili moram da kupujem kojekakve dodatke?

Naravno da mozes, najobicniji ethernet kabl ide u konzolu. Probaj, pa vidi, nece ti konzola eksplodirati.

Nisam jos ni probao. Vec hocu da uzmem xbox pa se raazmisljam izmedju xbox360 elite od 120gb ili slim od 4gb, koji znam da ima wireless…

Bolje slim. Phat konzole sada vec imaju i godine i sklone su pregrevanju. Bolje uzmi slim.

Pa i uzecu slim najverovatnije. Koliko sam se informisao ima trinity plocu sto je dobro, ai mfr date joj je 2010.

ma to nije ništa ,moj slim je iz 2011 i nikakvih problema nisam imao

Bolje uzmi 120gb elite @u2020bullet šta baljezgaš gluposti pa slim neki modeli mislim da 4gb verzija ima problema sa kvarovima a elite FAT 120gb nema jer je jasper matična a jasper verzije iz 2009-2010 se ne kvare nemaju RROD i ostale kvarove kao ostali prijašni modeli xenon,corona itd… pričaš gluposti @pavla uzmi FAT elite 120gb model nečeš pogriješiti toplo ti preporučam da uzmeš nečeš požaliti vjeruj mi :slight_smile:

Gle ne želim svađu za tvoju informaciju ja imam 24 god a ja imam elite fat model 120gb i znam šta pričam nikad nisam imao problema sa njom stara je podosta. Ali nije nikad bila na servisu tako da znam šta govorim da valjaju jer najjzadnje verzije FAT-a su poboljšanije a za slim neke modele su imali kvarovi kao i stari fat modeli možda 2014 i 2015 slim modeli su daleko bolji od nekih ali znam prvi slimovi su imali problema zato momak smiri doživljaje malo i ne možeš tako prema meni se postupati. Ja sam samo rekao istinu što je a to što ti nisi dovoljno informiran u vezi toga to je tvoja stvar. Sve u svemu nađi mi elite jasper ili falcon koji je imo RROD ja ti dam svoju konzolu el može?

Ni u jednom momentu ja nisam tebi rekao nista gore nego ti meni.
A za tvoju informaciju, ja imam i phat elite konzolu i slim od 4gb. Slim mi mnooogo bolje funkcionise, a da ne pominjem da je duplo tisi.

Ok, ajde da malo smanjite doživljaj oboje. Bilo da uzme Jaspera ili Slim, neće pogrešiti.

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Pa gle poanta je u tome da ja imam na defaultu vjerovao ti ili ne jer ne povećavam brzinu ventilatora nikad. Samo sam jednom probao da vidim koliko mi može spustit temp kad je na 100% fan i spustio sam temp za čak oko 9C ali kao što ti kažem ne koristim fan speed na custom nego na default da se tiše čuje jer nema potrebe da ih podešavam na veću brzinu.

Moram ti reci da mi je to dosta cudno, Posebno ako ga igras duze i u pitanju su novije igre koje dosta natezu konzolu.

Pa igram novu forzu i sada sam skino metal gear novi i njega ću morati pokrenuti. Al stalno gledam temperature i bude u igri 50-60c ovisi da li se loži u boravku gdje mi je konzola ako ne ložim onda bude tak negdje 55-58C sad ne znam el ima to veze zato što nekad bude u boravku vruće kao u paklu ili ne? ali možda budem kasnije kupio neku bolju pastu pa je promjenio pa možda mi je bude još bolja temp nego inače što je sad. A kupio sam konzolu od jednog dečka sa mora i konzola nije bila nikad otvarana kao što se vidi po onom microsoft žigu i po još nekim detaljčićima jer konzola je u stanju 10/10 ali inače ja sam je slao na RGH modifikaciju tako da je samo bio na njoj urađen RGH i ništa više nije dirano osim toga.

@SeljoBeljo modifikovan ti je SMC da sam radi automatski do neke temparature, znaci nije takva fabricki fabricki sve idu od 75-80C), provereno 100%, mozemo i da se kladimo ako si spreman ceo forum je svedok ?

Ako uspes da imas 9C kada radi konzola sa 100% fanom ja ti je odmah odkupim za duplu vrednost.

9 stepeni covece… Pa na tu temperaturu lagano pocinje da se hvata inje…
To je isto kao kada mi je drugar iz srednje mracio kako njegovo vodeno hladjenje na kompu spusti temperaturu cpu na 5 stepeni… Covece…

Hvala cika Akirise, ja nisam video lepo :slight_smile:
Slim trinity 47c sa 100% fanom, jasper oko 50C. Ja jaspera mrtvog nisam video ali zato imam 3-5 slim trinity ploce mrtve kod mene, jednu celu, oko 5 corona novih mrtvih ali ja jasper ni jedan mrtav ne vide, cuo sam od coveka kojem su crkle 3 jasper konzole poslednja je bila service date jasper.
Ima i automobila kojima ode motor na 50000km, desava se sve.

A dobro ne morate mi vjerovati očito sam ja tu onda jedino lud i zrel za ludnicu po vašem nekom mišljenju mi se tako čini najbolje mene strpati u ludaru i oke el. :smiley: @Akiris bilo pa prošlo svašta smo si rekli jedan drugome ali čovjek ima razumijevanja na kraju smo lijepo ćaskali. Znači ispada sad da sam ja lažljivac pa ljudi napravio sam SS u FSD-u ali ne mogu ga naći u konzoli jer sam noob za neke stvari pogotovo za vezane uz x360 sustav ali nema veze ne morate mi vjerovati ja sam sam sebi bio svijedok ja sam rekao oko 8-9 stupnjeva ne točno 9 al znam da sam dosta spustio i uzmimo u obzir konzola je bila u tvorničkom stanju nigdje ijedne ogrebotine niti da su one naljepnice otrgnute ili nešto slično ono stanje tip-top da ne povjeruješ. Da i ja sam vidio dosta slimova pokvarenih po oglasima barem tu kod nas u HR ima dosta njih ali ima i podosta starih fat modela od 2005 pa do 2008 nijednu nisam vidio noviju fat konzolu da netko prodaje osim jednom liku što je otišao GPU na elite 120gb zato što šaban nije mjenjo pastu nikad na GPU pa se GPU pregrijo (prokuvo) i riknuo zato jer se skorila pasta nažalost njegovom krivicom. Naravno i slimovi su dobri ali kad vidim cijene dijelova za nove slim odmah mi se zavrti u glavi fat je fat em su jeftini dijelovi za njega a dijelova ko u priči hehe. :wink:

Niko ne kaze da lazes, pogresno te shvatili ljudi.

Cek zar ti mislis da je lik saban zato sto to nije uradio? Znam da je nama hardverasima najmanji problem otovriiti konzolu i zameniti pastu, ali da li ti zaista mislis da Microsoft to zahteva od svakog korisnika? Mislim zato bi taj lik bio saban zato sto nije zamenio pastu? Sta mislis da amerikanci igraju igre na konzoli i onda ce Joe 'Murica odjednom reci, OK stop, idemo da menjamo pastu.

Ti kao krajnji korisnik nekog proizvoda tog tipa ne treba da razmisljas o takvim stvarima kao o mandatornim. To sto ti vols da ceprkas kao ija to je stvar nekog hobija i s druge strane neke hobisticko profesionalne deformacije. Ali nazvati coveka sabanom zato sto nije zamenio pastu na xbox konzoli je stvarno smesno

A gle pa el nije tako el mu problem proguglati kako da promjeni pastu malo mi je to glupo ono nije ga ni slao na servis a zbilja mi glupo to. ili mu se nije dalo stvarno da se z*****a ali nisam ga pitao el ga je pokušao slati na servis jer vidio sam da prodaje dijelove meni je trebao DVD pogon pa sam ga zato kontaktirao i u priči sa tom osobom nisam ga pitao kako mu je otišao GPU ali pretpostavljam da nije se nikad usudio otvarati konzolu te da nije ništa poduzeo u vezi toga. Ne kužim takve ljude sve to stoji što si rekao al mislim ono kao da je problem žrtvovati 50-100kn (cca 7-14eura) za promjenu paste i nakon toga je miran godinama. Vjerojatno pričam gluposti ali bolje gledano tako je i ja se nisam usudio svašta učiniti ali ipak radoznalost i želja je bila jača od svega.

Ne, nije glupo. Covek je kupio proizvod s namerom da ga koristi. Sto bi bilo ko sem servisera znao sta je unutar konzole? Ljudi misle da konzolu pokrecu gremlini, dok god njima radi, sve je super. Nigde u upustvu za konzolu ne pise “termalnu pastu treba menjati na X meseci”. Prosecan korisnik konzole misli da se termalna pasta maze na hleb.