Lcd televizor i Xbox 360

Pozdrav svima! Uspeo sam da kupim 32" Class BRAVIA® L-Series LCD Flat Panel HDTV, 720p, 2 HDMI™ connections (up to 1080/60p input capable)…pa bih molio za vasu pomoc! Kao prvo, kakav kabel mi treba da bih izvukao najvise (najbolju sliku) iz televizora i Xbox 360? A kao drugo, jel treba nesto da namesim u Xboxu, da bi mi sve bio kompatibilan? (Xbox mi je sa HDMI izlazom)
Puno vam hvala za odgovor!

Pa prosto, kupi HDMI kabal, povezes i na xboxu u system settings biras rezoluciju : 720p, 1080i, 1080p, zavisi sta ti LCD podrzava- ako je full HD onda 1080p, ako ne onda 720p.

Mozes da povezes x360 i TV na dva nacina:

1. Component HD AV kabl - dolazi uz svaki standardni xbox 360, osim Arcadea (onaj najjeftiniji bez harda). Na prikljucku koji ide u konzolu, imas mali prekidac koji bira izmedju HD i obicnog signala, stavis ga naravno na HD.

Na kraju koji ide u TV imas sest raznobojnih prikljucaka, ubodes ih prema bojama (na mom TVu, recimo, zuti prikljucak nije uboden)

2. Ako imas Xbox 360 Elite, uz njega si dobio i HDMI kabl. U suprotnom moras da ga kupis. Pretpostavljam da je prikljucivanje i vise nego jednostavno.

HDMI bi trebalo da je apsolutno najbolja opcija sto se kvaliteta slike tice. Mada, ako mene pitas, razlike izmedju HDMI i HD AV su toliko sitne da je totalno nebitno koji kabl iskoristis.

Potom, kad upalis xbox, menjas “source” na TVu preko daljinskog dok ne naidjes na dashboard, i to je to! Samo za svaki slucaj proveri pod setovanjima u dashboardu da je xbox prepoznao da je prikljucen preko nekakvog HD signala…

Nadam se da ovo bilo od pomoci. Ako sam negde pogresio, siguran sam da ce me drugi clanovi foruma brzo ispraviti :smiley:

HDMI all the way.

Možeš HDMI kabel naći za 700-800 dinara, elegantno je rešenje a pri tom i najbolje.

Drugo, u setingu konzole namestiš rezoluciju koju podržava tvoj tv, kao što je gore navedeno.

Ajde da zazivim malo ovu temu.Na kakvom tv-u igrate konzolu?Sad velika dilema plazma ili lcd.Sta bi vi preporucili na osnovu nekog svog licnog iskustva?Sa koje udaljenosti gledate tv i kako izgleda slika?Ajda da cujemo.

Na jednom LCD TV 32" na drugom LCD TV/monitor 26". LCD je najbolje rešenje.

Igrao na plazmi, ako je veća akcija, dođe do blagog ghostinga. Taj tv nije bio baš najboljeg kvaliteta, tako da ne znam sa novijom generacijom da li ima slilčnih efekata.

Želja mi je da probam na projektoru, preko celog zida, čisto eksperimenta radi :slight_smile:

Razlika izmedju malo starije plazme i ovih novijih modela je prilicna.Gledao sam neku Samsung plazmu 42" i dosta mi se svidela.A i cena je super.Bila je na akciji u metro-u za 45.000 dinara a verujem da ce biti opet.Al mi opet nejasno kako ghosting na plazmi sa odzivom od 0.01ms a lcd sa 5 ili 8 koliko vec,nema.Upravo bi plazma trebala da bude ta koja je bolja u brzim scenama,da ima mekse boje itd.Moram naci nekog sa plazmom pa da ja to malo bolje ispitam,za lcd vec znam sta je i kako je.

Sto se tice plazme,posle nekog vremena se pojavljuje burn efekat…recimo kada je slika staticna vise od 15min,recimo gde stalno stoji pink ili b92 u uglu,to se resava ali se stalno vraca…Drugo plazma je mnogo veci potrosac od LCD-a,uskoro ce u EU biti zabranjena prodaja plazmi ako proizvodjaci ne smanje potrosnju…TRECE posle nekog vremena potrebno je da se plazma napuni gasom,neznam dal to neko radi kod nas,moze i kod servisera za klime ali to nije gas koji je potreban plazmi pa ona dobije bledju sliku,a i uopste nije jeftino…dakle bila nova ili ne plazma ima dosta problema kada je u pitanju igranje…

LG 2242s TFT. Uz adapter igram na rezoluciji 1680x1050! Slika je super, ali baš super!
Inače trenutni i jedini adut plazmi spram LCD tehnologije je mogućnost prikaza potpune crne boje, dok LCD podrazumeva prikaz najtamnije sive!
LCD tehnologija je zasnovana na tečnim kristalima i pri nekom baznom naelektrisanju prikazuju jaku belu boju, pa je to i razlog zašto vam na ivicama oko LCD ekrana “izbija” bela boja. Naravno to je uočljivo jedino kada na ekranu dominira crna boja!
Imao sam iskustvo (dugogodišnje) igranja na klasičnim TV aparatima, i bez obzira na veličinu istih, odnos stranica od 4:3 nikad nije mogao da zadovolji! Eto.

Adrijanchice to nije tacno.
Nove plazme nemaju vise problema sa burn in-om.
Potrosnja plazmi se drugacije gleda nego na lcd-u,ne rade po istom principu tako da plazme ne trose bas onoliko koliko je deklarisano.Zavisi to dosta i od podesavanja.A nek zabrane u EU jos bolje po nas dobijacemo ih jeftinije.Punjene gasom je prica za malu decu i plazma je trenutno u rangu sa lcd-om sto se tice veka trajanja tako da i to otpada.
I ne uzimam se tv samo za igranje bitnije je opet kako izgleda tv program a tek onda HD video,konzole…To sto ti pricas svakako nisu mane ili su bile pa sad su prevazidjene.

Mene prvenstveno interesuje kvalitet slike koji nude jedan i drugi tv.
LCD sam gledao malo duze u praksi i dobar je a plazmu sam malo zagledao u TM i ono sto sam videlo mi se svidelo.A i cena je dobra.
Moram naci nekog da vidim malo duze plazmu na delu neki dvd,hd,igra pa tek onda da dodjem do zakljucka sta je za mene bolje.

A kod nas u narodu uvek je previse prica rekla,a svi znamo da je licno iskustvo mama.:slight_smile:

E sad Peki da i ja tebe malo ispravim (moramo braniti jedinu damu na forumu)! Plazme i dalje imaju problem statičnih pixela ali je spram prošle generacije taj problem malo ublažen tako da je sada potrebno 20-30 sati neprekidnog rada a da je slika statična (ili bar jedan njen deo) da bi se pixeli umrtveli!
E sad, još ako želiš full HD, nema plazme ispod 42", a možda čak i celih 50"! O ceni tih dijagonala i da ne pričam… Pa još za te pare ako nema DVB-T tuner, eee…:rolleyes::rolleyes:
Takođe bez obzira na podešavanja, plazme i dalje troše “dosta” struje, tako da će verovatno ispasti iz proizvodnje ukoliko se ne smisli neko rešenje koje će smanjiti potrošnju!
Ali pošto je za ovu godinu najavljen izlazak OLED TV-a i LCD-a sa refresh-om od 245 Hz, plazme tu nemaju praktično šta da traže jer će zbog pojave nove tehnologije i cena klasičnih (do 100Hz) LCD displeja naglo pasti!
E, naravno, to će biti momenat koji većina nas čeka, pa ćemo uz eventualno neki kredit “zateći” 37" LCD i da nas Bog vidi!

Ja igram na LCD tv-u. Nisam od onih što broje pixele i ne smeta mi ako neke stvari nisu perfektne, bitno mi je da radi posao za koji je namenjeno. Hoću reći, da kontam Pekišinu dilemu i ja bih prvi uzeo 42" plazmu pre nego 32" lcd. Razlike nisu toliko dramatične ali cena jeste. Ako će taj tv imati i druge uloge, osim igranja, to je ok rešenje.

Mislim full hd TV košta, a koliko realno postoji hd sadržaja koje redovno pratimo ili igramo. Po koji film i par procenata igara, na to se svodi. Za godinu dana 50" lcd će koštati mnogo manje, pa se čovek može upgradeovati ako hoće.

ja sam npisala sta znam…ali ipak pogledaj po drugim sajtovima,tvrde isto ili bar slicno kao ja,ja sam isto bila zapaljena za kupovinu plazme,ali sada se dvoumim…U TM ima jedna plazma marke neo,ogromna je a jeftina,ali cu sacekati jos malo…a da hvala na pruzenoj odbrani:)

http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09051008

Ovo na akciji 51000 dinara u metro-u i opet mi djavo neda mira i sad me tera da se ispucam svu lovu na tv.:smiley: Ne znam zasto,ali mi se bas svidja slika na plazmi,prirodnija mi je sta znam,ne bljesti i sad jedina dilema koja me muci je,kako izgledaju igre na plazma tv-u???
Ima li neko na forumu plazmu i na njoj zakacen xbox ili pak ps3 nebitno cisto da cujem da li ima nekih problema,nekih zackoljica neko eventulano poredjenje sa lcd tv-om.Batalite samo pricu o burn in-u to me ne zanima interesuje me utisak sa aspekta kvaliteta,ostrine,dopadljivosti slike…?

odlično.

imam tačno godinu dana Panasonic 37pv80. damn good hdtv.

kupio sam ga zato što je taj model bukvalno jedini sa pravom 720p rezolucijom, ne ono 768 nestandarno sranjce od rezolucije koje se danas prodaje. perfektan tv za 720p MKV i x360.

zaboravite na priče o burnin-u jednom zauvek, možemo pričati o “image retention”, ali on se otklanja sa 2 minuta gledanja nekog drugog signala. posle 2 sata nekog HD filma koji NIJE pun 16/9 frejm (npr MKV 1280x544), pojave se 2 linije koje su bile (gornja i donja) granica filma, i blaga “belina” na dnu gde je išao subtitle, ali promeniš na bilo koji kanal, ili još bolje “sneg”, i sve jako brzo nestane (sa “snegom” i za 30 sekundi, jer je sneg totalno random).
sa SD nikad nema šanse čak ni image retention da se pojavi, jer je SD brljav, nema oštre ivice.

znači, moj savet je ovo, provereno odlično
http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09036695
btw, pogrešili su rezoluciju u opisu.

Izgledaju dosta bolje i prirodnije na plazmi nego na LCD-u.

i ja sam se konacno u to uverila…doduse bila je"trojka" ne xbox…na plazmi boje deluju nekako “prirodnije” ( ili je to zbog pelinkovca tako izgledalo)…nego jel moguce da se jedna konzola igra na 2 TV-a…da bi se izbeglo split screen??

[QUOTE=adrijanchica;1188igre na plazmi boje deluju nekako “prirodnije” ( ili je to zbog pelinkovca tako izgledalo)[/QUOTE]

Koja je to kolicina pelinkovca kad igre izgledaju prirodno!:smiley:

ma neeeebreeee izgledalo je lepse na plazmi nego na LCD-u :D:D

Ja sam uzeo samsung-ov lcd tv 40" i prezadovoljan sam :smiley:
Mislim posle monitora od 19" NON-wide :smiley: uospte mi nije vazno dal su boje ovakve ili onakve :smiley: :stuck_out_tongue: