Lcd televizor i Xbox 360

Evo sad da vam kazem nesto iz mog iskustva.
Oko nove godine sam kupio plazmu samsung 7-e generacije 50 inca. U to vreme je to bila zadnja generacija samsung plazmi.
Ovaj model sam nasao u Tehnomarketu i uzeo sam poslednji komad koji je preuzet iz Subotice, posle toga ga nisam video da ga ima na tehnomarketovom site-u.
Inace ako nekom znaci stanje robe na site-u je azurno i svako vece se manja tako da ako nesto sto ima na site-u a nema u vasem gradu moze da se naruci i stize iz mesta gde ga ima.
Moje iskustvo je sledece:
MANE:
Trosi oko 700w i ponasa se kao grejalica (ko ima novca za ovu plazmu sigurno nece imati problem sa placanjem struje).
Burn efekt se pojavljuje stalno ali isto tako i nestaje (dugo sam citao forume i nigde nisam naisao ni na jednu poruku gde se nekom na novijim plazmama dogodio mrtav piksel posto u opcijama ima zastita ekrana gde se na svakih par minuta pomeraju pikseli i po tome se burn efekt ne moze dogoditi ako se u opcijama slucajno to ne ugasi).
I jos nesto, ako je to mana tezak je 40-50 kilograma tako da ga morate postaviti na malo jaci stocic.
PREDNOSTI:
Sto se tice boja, crna stvarno postoji i stvarno je crna tako da vam treba neko vreme da se naviknete na to jel vam je sve tamno izpocetka, mislim da je kontrast 1:milion.
Ova plazma je naravno full hd i prva plazma koja je 3D READY (ovu opciju nisam isprobao posto neznam gde da nadjem prave 3d naocare, ako neko zna neka javi).
Predrasude o tome da velika plazma mora u veliku prostoriju su sad za mene glupost, ovaj tv je moguce gledati sa 10cm bukvalno i nece vam ni malo smetati je l je sve kristalno jasno.
Direktna svetlost joj ne smeta (naravno da se nesto malo primeti ali je zanemarljivo).
Jako bitno za mene je da je signal sa obicne antene skroz ok i kvalitet slike se razlikuje u zavisnosti kakvog je kvaliteta snimljen i pusten na tv.
NPR: na rts1 (inace ima digitalni prijemnik) ako je neki stari snimak slika je losija a noviji filmovi i emisije su extra.
Dugo me je nerviralo sto je 16:9 svaki novi tv ali kad sam kupio skontao sam da ova plazma ima mogucnost zumiranja slike.
Slika se zumira samo po vertikali i to u dva navrata, konkretno ako je snimak filma koji je pusten na klasinom tv-u (4:3) ustvari 16:9 verzija vi na tv-u imate dve crne linije gore i dole.
Ja onda upalim pola zuma ili ceo u zavisnosti gde je prevod (inace imate mogucnost naknadnog pomeranja slike gore i dole i u zum varijantama) tako da vi dobijete ful sliku u pravom odnosu na ovom tv-u.
Ovo me je posebno odusevilo posto me i posle 8-9 meseci nerviraju “debeli ljudi” na 16:9 tv-ima.
Divx sa dvd-a koji ima mogucnost improvizovanja hd signala su extra.
Nisam mogao da verujem kako jedan divx koji je rezolucije 480x320 moze extra da izgleda na ovako velikom ekranu.
Tv ima 24plusmovie efekt (tako nesto) uglavnom to vam je sistem gde tv prati kretanje frejmova i dodaje jos koliko moze.
Tako da ono sto nisam na obicnom tv-u nikad video ovde vidis, brze scene se extra vide (jedino sam sa ovim imao problema 7-8 dana posto mi oci nisu naucile sve da vide i bolela me glava).
Mozda sam malo preterao sa opisom ali i ja sam se dugo dvoumio izmedju plazme i lcd-a i HVALA bogu da sam izabrao plazmu.
Ljudi procice tri veka dok se u srbiji bude gledao tv visoke rezolucije.
Obican tv (ili total …) nisu isti na plazmi i na lcd-u, plazma je tu mnogo bolja od lcd-a.
Signal sa kompa ili xbox-a ili divx-a je isto dobar i na plazmi i na lcd-u samo sto plazma ima crnu boju.
Sve u svemu moj izbor je bio i ostao plazma i jos nesto, one price o cekanju cene i sl. su budalastina, kupi ono sto mozes bas sad i bices zadovoljan.
Cekajuci bolju cenu nikad nista neces kupiti i uvek nesto biti da se ceka a zivot prolazi.
Pozdrav svima i izvinjenje ako je poruka malo duza.

Uzeo sam LG 32 hd ready sa hdmi kablom.Zanima me podesavanje igranja na xbox 360.Kada udjem izadje mi Optimal resolution-1366x768
410
710
1080
Na koliko treba da postavim rezoluciju.Hvala unapred!

ja ima samsung lcd 42 inch hd ready i igram na 1080i …slika je odlicna…boje vrh…sve izgleda nekako zivo …stvarno je dobra ali je problem u tome sto bi rezolucija mogla biti malo veca da se neke teksture iskristalisu…na ovom tv igram dok mi u utorak ne dodje viewsonic vx2260wm na njemu ce biti vrh…moj zet ima acer 22 full hd monitor i slika je vrhunska…tako da ocekujem da ce biti i na mom…:slight_smile:

U xbox-u podesi display settings na 720p

batali 1080i, pređi na 720p i to tako što ćeš u xbox-u podesiti display settings na 720p

Pitaću ovde jer nemam 20 postova, u nadi da će neko videti. Imam problem.

Uzeo sam Samsung LE-40D550 ovde u shopu, i sve je radilo super dok nisam spojio Xbox, igrao i isključio ponovo na TV.

Naime, od tog trenutka mi se kada gledam TV (kablovska) javlja teški dimming. Dakle, slika je jako tamna i negledljiva.
Dakle samo je kod gledanja TV-a problem. Pošto je burazer iskeširao TV, a on oće da gleda i televiziju (ja sam samo za Xbox i HD pa mi to i ne bi bio problem) moram ovo da rešim.

SVE sam probao od opcija, kopam po internetu već dva dana. Dakle ne pomaže picture settings - gamma, contrast i sl., mogu ja to sve da stavim na maksimum ali jednostavno kao da je neko navukao koprenu preko ekrana, slika je neprirodna.

Nije ni Eco settings-Eco sensor, sve mi je na off… Ušao sam i u service menu samo da uradim factory reset ali ništa.

Napominjem da je slika savršeno normalna sa svih drugih izvora osim sa TV-a (coax).

Pre nego što kontaktiram XBRshop mislio sam da postujem ovde da vidim ima li leka. Hvala.

Hm, čudno zvuči! Možda glupo pitanje, ali, da li si dobro uštekao kabel?, Da se možda ne dodiruje sa nečim? Čudno je da sve radi kako treba a samo antenski ulaz ne!
Ajde vidi da pročačkaš još nešto, ubeđen sam da je neka sitnica u pitanju. No ukoliko ne uspeš da rešiš, pošalji mi PM pa ćemo se dogovoriti da preuzmemo TV i vidimo o čemu se radi!

Evo pošto imam u stanu tri izvoda za kablovsku, na sva tri sam isprobao i svuda je isto. CRT televizori imaju normalno sliku, ali palo mi je na pamet da je možda nešto do kablovskog signala, pa ću još i to da proverim tako što ću ga odneti kod drugara na drugi kraj grada, ako ni to ne upali i’m officialy out of ideas, pa ćemo se čuti. I ja sumnjam da je nešto banalno ali takve stvari mi IT-evci najteže provaljujemo :smiley: inače, hvala na obećanoj podršci, svaka čast.

edit: evo i odgovora Samsung customer support-a na moje pitanje:


We understand that the TV has heavy dimming on TV source and you would like to fix the issue.
We apologize for the inconvenience.
The TV is just a display device and it will display whatever the signal’s sent to it. It seems that the TV is
displaying fine when connected to the other source, so there is no issue with the TV. You need to check with
the source connected to it.

Imaju ljudi pravo. Zato ću i da proverim da li je nešto s kablovskom - iskreno se nadam da se neki majstor Žika u zgradi ilegalno priključio, da mu j…sve po spisku

Full HD je vrh sa xbox-a igrao nekid dan kod rođaka na novom samsungu 42" full hd i oduševio sam se detaljima na forzi 3 koji su na crt unevidljivi tako da preporuka za full hd a i ja za par dana nabavljam hd monitor :smiley:

dzaba full hd za xbox 360. igre su pravljene za 720p.

imam LG plazmu 42’’, model 42PJ350, ne preporučujem je nikome. Mislim, slika je predobra i sve, meni čak bolja nego na LCD-u, ali ima svojih mana. Burn-in slike se dešava, npr.ako često gledate FOX Life, ostat će logo i proći će dosta vremena dok se ne ukloni. Drugo, nema izlaz za slušalice pa ne mogu jednostavno uštekat slušalice pa da mogu igrati xbox sa slušalicama ,jbg. Treće, ako stišate skroz zvuk sa TV-a, u pozadini se čuje zujanje koje nije baš zanemarljivo. Četvrto, nije full hd, nema u sebi onaj tuner za HD kanale tako da ne mogu gledati ArenaSport u HD-u, koje kod nas na kablovskoj imamo sve četiri kanala u hd-u. Ako je izvor slike HD, kao npr. Xbox, onda OK, slika je super. Gledam filmove i serije preko laptopa koji ima HDMI izlaz pa lako spojim sa plazom, i skidam sve BluRay rip-ove, slika je fantastična. Našao sam na internetu neke savjete za što bolji setting slike i kada sam to isto napravio dobio sam stvarno super sliku, kontrast je odličan i crna boja je puno bolja nego na bilo kojem LCD-u. Imam i LCD u kući 32’’ Sony BRAVIA, dobar je televizor ali mal :smiley: haha nakon što se navikneš na 42’’ sve ostalo je nekako bezze :slight_smile:

Javi da znamo na čemu smo!

Uzeo sam LG 42lv3400 42" I prezadovoljan sam zato sto sam pre toga igrao na obicnom tv-u :smiley:

Ja iam 32 lcd LG hdtv tako da ne znam ni kako je igratu u full hd-u :smiley: ovaj radi extra,Bogu hvala nikad nista do sada i neka tako ostane…nisam probao na LG 22" monitor.
Inace mi je 133x766 na tvu!

Ta rezolucija je sasvim dovoljna za sadasnju generaciju konzola, pisano je vise puta o tome da 99% igara ne podrzava full hd, vec samo razvlaci sliku, jer je nativna rezolucija 720p i manje. Ja imam LG 32LD350 full hd oko 2 godine i za sada sam zadovoljan sa njim, pre toga sam igrao na monitoru 22’’ i mogu reci da je slika dosta bolja na tv-u. Inace ne svidja mi se glossy povrsina na tv-u, jer mnogo privlaci prasnu.

Ja imam LG 32 LED full HD i zaista je odlicna slika. Crna idalje nije skroz crna ali je kontrast dosta bolji od LG 32 LCD-a koji imam u dnevnoj sobi. E sad, smor je sto vecina igara je pravljena za 720p ali kad naidje 1080p igra onda ste zaista srecni sto imate full HD TV. :happy

ja imam u jednoj sobi plazmu u drugoj LCD i ne provaljujem nikakvu razliku u kvalitetu slike ni sa TV-a a pogotovo sa xbox-a!

da mi je znati na koju si naleteo da je full hd sem NBA Street: Homecourt

Nemoj tako mozda covek ima i ps3 pa je tamo mozda igrao Flower to su vec 2 igre pa ti vidi XD

uuuuuu, my apologies… xD

Far Cry Instincts Predator :slight_smile: