Kvar na Xbox One X

Pozdrav. Xbox One X mi ima jedan problem. Slika se gubi. Mislio sam da je do TVa, pa sam probao na drugom, na trenutak i radilo je ok. Ugasio sam i nisam dirao, misleci da je ok. Medjutim ponovo kad sam ukljucio na starom TVu, nije radilo.
Verovatno je hdmi izlaz otisao? Vredi li to i moze li se popraviti?

Jesi probao jos neki HDMI kabl?

Jesam, ali sve istoā€¦

Jesi imao problem sa pregrijavanjem konzole?

Nisam koliko znamā€¦ Ako je HDMI izlaz, koliko je lako da se to popravi?

Ufā€¦ @M007P ?

Problem je vjerovatno do grafičkog čipa i pitanje je ima li to ko na stanju ili da se vadi iz neke konzole sa drugim kvarom.Mislim da teŔko ovdje to možeŔ srediti.Na ovaj grafički čip mislim

A i ako je moguce popraviti, preskupo je?
Pitanje je da li u BL uopste ima servis za konzole :confused:

Traži neku sa drugim kvarom(optika,napojna) pa iskombinuj,nebi iŔao na popravak sa ovom tržiŔnom cijenom

1 Like

To zvuci kao bas puno posla :((

A jel si stalno menjao kablove na konzoli? Msm jel si je selio tamo-vamo?
Jer ako si cupao HDMI stalno onda moguce da je do izlaza hdmi. U tom slucaju neko ko se malo razume u elektroniku samo da ti zameni hdmi in sa out-om. Znas da pozadi imas dva HDMI portaā€¦

Ma i nisam, par puta. Mislio sam da je do TVa, jer se radi o nekom starom, losem TVu. Prebacio sam u dnevni boravak, da bih proverio i radilo je normalno, nekih minut. Ugasio sam i vratio konzolu u sobu. Kasnije sam tek shvatio da ipak nije do TVa.

Ako imas nekoga tvog da ti prelemi hdmi na ploci da vidi ima li tu hladnih lemova.
Ako nije to onda je cip.
Onda ti samo ostaje da kada naleti neka da je nesto drugo crklo od dve napravis jednu.

Sada kazes cim. Jeste. Aliā€¦ koja ti je opcija?
Da bacis tu u djubre ili ovako kako smo ti rekli.

Eventualno da je stavim na oglas za 100e?

Na tebi je odluka

Bas to, sam odluci. Ako ti gori za pare ti stavi. Ako ti 100e ne igra nista onda je ostavi na stranu i cekaj da naleti neka neispravna sa drugim kvarom.
Ali to povlaci da znas nekoga ko to zna da popraviā€¦

Po meni, nema neke sanse ga je graficki čip. Konzola nije ni igrana previse jer je moja bila. To ti je definitivno hdmi izlaz. Osim ako si pregrevao konzolu, mada sumnjam, jer si stalno na apex-u.

Unapred se izvinjavam sto nisam napomenuo da se ne radi o tvojoj konzoli :grin:

Tvoja je tip top :grin:

1 Like

Ah :grin: a bas se razmisljam da li je moguce :joy:

Bilo bi previse.
Ovo je konzola navodno od gejmera nekog koji je presao na Xbox series Xā€¦
Verovatno je i on igra maksimalno, ali se nadam da taj cip nije tako slab :frowning: